17-letni Bartosz Bielenia na castingu. "Z tego co pamiętam, Bartka nie wziął do filmu nikt" [NAGRANIE]

Bartosz Bielenia od niedawna święci prawdziwe triumfy dzięki głównej roli w nominowanym do Oscara filmie "Boże Ciało". Aktorstwo było jego pasją od najmłodszych lat - debiutował jeszcze jako siedmiolatek. W sieci pojawiło się ostatnio wideo z castingu, w którym Bielenia wziął udział, kiedy szedł do drugiej klasy liceum.
Zobacz wideo

Bartosz Bielenia już niedługo podczas festiwalu Berlinale odbierze prestiżową nagrodę European Shooting Star, wcześniej cieszył się z Paszportu Polityki, a przede wszystkim miał szansę bawić się na tegorocznych Oscarach dzięki fantastycznej roli Daniela w filmie Jana Komasy "Boże Ciało". Aktor na ostatnie sukcesy musiał zapracować, bo początki kariery - jak to zresztą w aktorstwie bywa - nie należały do najłatwiejszych. Dziennikarz Wojciech Koronkiewicz udostępnił na Facebooku archiwalne wideo, w którym możemy zobaczyć Bielenię próbującego swoich sił na jednym ze swoich pierwszych filmowych castingów.

Zobacz też: Jan Komasa o przegranej "Bożego Ciała". "Jako naród bardziej niż prezydenta potrzebujemy terapeuty" >>

Bartosz Bielenia jako licealista na castingu. "Po zajęciach czas spędzam w miejscu, które kocham, czyli w teatrze"

Uśmiechnięty licealista na nagraniu z pasją opowiada o tym, że po szkolnych zajęciach realizuje się w ramach największej pasji, którą jest dla niego teatr. Bielenia grał wtedy w amatorskim Teatrze Klaps prowadzonym przez Antoninę Sokołowską - doświadczenie za młodu zdobywali tam m.in. Adam Woronowicz, Katarzyna Herman i Rafał Rutkowski.

Wojciech Koronkiewicz napisał przy filmiku:

W 2009 roku białostoccy filmowcy zorganizowali casting do filmu o Podlasiu. Casting odbywał się w klubie Fama. Przybyło około 170 osób. W tym Bartosz Bielenia. I z tego co pamiętam, Bartka nie wziął wówczas do swego filmu nikt. Pora na puentę. Nigdy się nie poddawajmy! Dziś o Bartoszu Bieleni słyszał cały świat, a o mądralach z jury nikt nie pamięta.

- Słychać, że masz dobrą dykcję, a że znam twoją mamę, nie będziemy cię przepytywać - mówi na wideo do młodego Bieleni jeden z jurorów. Aktor szybko go poprawia: - Możliwe, że moją ciocię. Bernadetta, tak? To moja ciocia.

Mowa tu o Bernadetcie Bieleni, aktorce i reżyserce związanej z Białostockim Teatrem Lalek oraz wykładowczyni Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku. Bartosz szedł w artystyczne ślady cioci od wczesnych lat szkoły podstawowej - debiutował bowiem jako siedmiolatek w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku jako tytułowy bohater w spektaklu "Mały Książę". W 2016 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. 

Zobacz też: "Boże Ciało". Jan Komasa: Na castingu aktorzy musieli zrobić dwie rzeczy. Bartosz Bielenia nie był dobry w żadnej z nich >>

Więcej o: