Wylicytuj kurtkę z "Bożego Ciała", dzień na planie "Ojca Mateusza" albo... dom Kutza. Aukcja na rzecz kliniki Budzik

"Ruszamy z aukcjami przedmiotów i wydarzeń filmowych na rzecz kliniki Budzik dla dorosłych i nadchodzącego projektu naukowo-badawczego" - ogłasza fundacja Akogo? Ewy Błaszczyk. Można zostać posiadaczem m.in. kurtki Bartosza Bieleni, którą nosił w filmie "Bożego Ciało", wylicytować wizytę na planie "Ojca Mateusza" czy podwarszawski dom Kazimierza Kutza.
Zobacz wideo

Okazuje się, że Bartosz Bielenia w filmie Jana Komasy "Boże Ciało" nosił ubrania w rozmiarze S. Rekwizyt z nominowanej do Oscara produkcji (z autografem aktora) można licytować w tym momencie za 530 złotych i przy okazji wesprzeć budowę kliniki Budzik dla dorosłych. 

Już działająca klinika Budzik to pierwsza tego typu placówka w Polsce, specjalizująca się w terapii dzieci po ciężkich urazach neurologicznych - szpital działa od 2013 roku przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Teraz Ewa Błaszczyk, której córka Aleksandra także zapadła w śpiączkę w wyniku zakrztuszenia się tabletką, pracuje nad stworzeniem drugiej kliniki Budzik, dla dorosłych osób pogrążonych w śpiączce, które w większości są ofiarami wypadków drogowych. Ma działać przy Szpitalu Bródnowskim w Warszawie.

Wylicytuj kurtkę z "Bożego Ciała" albo dom Kazimierza Kutza z basenem

Co jeszcze fundacja Akogo? udostępnia na aukcji przedmiotów i wydarzeń filmowych? Suknię Agaty Kuleszy, w której skacze do basenu w filmie "Zabawa zabawa" Kingi Dębskiej (ze względu na przebieg sceny fundacja otrzymała aż dwa egzemplarze). Fan "Ojca Mateusza" może z kolei wylicytować dzień na planie serialu, data do ustalenia.

Wielbiciele twórczości Kazimierza Kutza, albo po prostu szukający nieruchomości pod Warszawą, jeśli mają 1,8 mln złotych, mogą spróbować kupić 270-metrowy dom zmarłego w 2018 roku reżysera. Oprócz sypialni, w parterowym budynku z dobudowanym poddaszem, znajdują się m.in. pokój klubowy z salą bilardową, sauna i basen. Jest także garaż na dwa samochody i dwa miejsca parkingowe na podjeździe. 

Dom Kazimierza KutzaDom Kazimierza Kutza aukcja fundacji Akogo?, Allegro.pl

Wszystkie aukcje fundacji Akogo? można znaleźć tutaj.     

Więcej o: