"365 dni" najpopularniejszym filmem roku w Polsce. Kolejny rekord oglądalności

"365 dni" zdominowało kina i zdeklasowało konkurencję. W ciągu trzech tygodni od premiery pierwszy polski film erotyczny obejrzało już ponad 1,5 miliona widzów. To jak do tej pory największa widownia, jaką w tym roku zebrał polski film. Czas pokaże, czy utrzyma ten wynik.

Film "365 dni" w reżyserii Barbary Białowąs i Tomasza Mandesa na ekranach kin zadebiutował 7 lutego i niemal natychmiast stał się przebojem. W ciągu trzech tygodni od premiery obejrzało go już ponad 1,5 miliona osób. Choć to chyba nie jest jeszcze satysfakcjonujący wynik dla autorki książkowego pierwowzoru -  w rozmowie z Gazeta.pl mówiła, że marzy jej się 5 mln sprzedanych biletów.

Zobacz wideo

"365 dni" przebija konkurencję 

W weekend otwarcia "365 dniobejrzało prawie 454 tysiące widzów, co uczyniło z ekranizacji bestsellera Blanki Lipińskiej film z najlepszym otwarciem 2020 roku. Przebił tym samym długo wyczekiwane "Psy 3" Władysława Pasikowskiego czy głośnego "Zenka" od TVP. 

>>> "Zenek" ma dramatyczne recenzje. TVP chwali się sukcesem filmu i pokazuje tendencyjny wykres<<<

- W moim idealnym świecie pobiłabym "Kler", bo ja bardzo lubię wygrywać w rankingach - przyznała Blanka Lipińska w rozmowie z Łukaszem Kijkiem. Przypomnijmy, że film Wojciecha Smarzowskiego zobaczyło ponad 5 mln widzów. - Realnie chciałabym 3,5 miliona - dodała autorka "365 dni".

Dodajmy, że "365 dni" cieszy się też bardzo dużą popularnością za granicą. Od 14 lutego mogą oglądać go mieszkańcy Irlandii i Wielkiej Brytanii. Wysoka frekwencja w walentynki sprawiła, że polski film trafił na ósme miejsce brytyjskiego box office, wyprzedzając hollywoodzkie mega produkcje, takie jak "Jumanji: Następny poziom" czy "Dżentelmeni".

>>> Lipińska odrobiła lekcję z "50 twarzy Greya" i ugryzła sprawę bardziej dosłownie <<<

365 dni" - o czym opowiada film?

Massimo Torricelli to młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej. Po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel, dyrektorka sprzedaży w luksusowym hotelu, odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Aby podjąć ostatnią próbę ratowania związku, razem z partnerem i przyjaciółmi udaje się na Sycylię. Kobieta nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo - najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go.

W filmie występują między innymi debiutująca na dużym ekranie Anna-Maria Sieklucka, Michele Morrone, Magdalena Lamparska, Natasza Urbańska, Grażyna Szapołowska, Tomasz Stockinger, Bronisław Wrocławski, Otar Saralidze, Przemysław Sadowski oraz Michał Mikołajczak. Autorem zdjęć jest Bartek Cierlica.

<<Reklama>> Książki Blanki Lipińskiej dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Zobacz wideo
Więcej o: