Netflix pokazuje "To nie jest OK", TVN "Kod genetyczny", a co w kinach? Premiery filmów i seriali

Netflix pokazuje nowy serial producentów "Stranger things" - "To nie jest OK", TVN "Kod genetyczny" z Adamem Woronowiczem, Karoliną Gruszką i Maciejem Musiałowskim, a co w kinach? Wybrałyśmy jedną premierę...
Zobacz wideo

Netflix ma nowy serial: "To nie jest OK" 

Serial Netfliksa ma być satyryczną opowieścią o nastolatce, która próbuje poradzić sobie z problemami w szkole i w domu, jednocześnie odkrywając swoją seksualność i nowe supermoce. W roli głównej występuje 18-letnia Sophia Lillis, którą widzowie mogą kojarzyć choćby z ekranizacji horroru "To", "Małgosi i Jasia" czy filmu "Nancy Drew i ukryte schody". Rewelacyjny jest Wyatt Oleff jako Stanley Barber - gdy pojawia się na ekranie, nie można oderwać od niego wzroku.

Za reżyserię odpowiada Jonathan Entwistle ("The End of the F***ing World"), a za produkcję ci sami ludzie, którzy stworzyli "Stranger things".

Netflix opublikował zwiastun serialu "To nie jest OK" od twórców "Stranger Things" i "The End of the F***ing World" >>

Premiery kinowe? Polecamy nową wersję powieści "Emma" 

Nowa ekranizacja powieści Jane Austen w serwisie Rotten Tomatoes dostała od krytyków 87 procent pozytywnych opinii, a jeszcze bardziej zachwyceni są widzowie - przyznali produkcji 91 procent. Reżyserka Autumn de Wilde znalazła sposób, by XIX-wieczne "romansidło" pokazać widzom w bardziej współczesny i przemawiający do nich sposób. 

Główną rolę zagrała w nowej adaptacji "Emmy" zagrała zachwycająca Anya Taylor-Joy ("Split", "Glass"). Towarzyszą jej Johnny Flynn, Mia Goth, Josh O'Connor, Callum Turner czy Amber Anderson. Nie zabrakło także aktorów ze starszego pokolenia, w obsadzie znajdują się m.in. Bill Nighy, Myra McFadyen czy znany choćby z serialu BBC "Sherlock" Rupert Graves.

Nowa ekranizacja "Emmy" pokazuje wcześniej ukrytą historię miłosną. Krytycy zachwyceni >>

"Kod genetyczny", czyli kryminał w TVN

"Kod genetyczny" to serial obyczajowy TVN z wątkiem kryminalnym, w którym tajemniczy wypadek stawia przeciwko sobie najbliższe osoby - ojca i syna. Głównym bohaterem jest Tomasz Skowroński (Adam Woronowicz), wybitny genetyk, pracownik Instytutu Badań Kryminalnych, który po śmierci żony związał się z dużo młodszą, piękną Izą Berger (Karolina Gruszka). Jego syn Piotr (Maciej Musiałowski) nie pogodził się ze śmiercią matki i nie akceptuje zasadniczego ojca, a poza tym wdaje się w romans z Izą.

W pozostałych rolach występują m.in. Julia Kijowska, Michał Żurawski, Krzysztof Pieczyński i Katarzyna Herman. "Kod genetyczny" nie jest jedyną kryminalną propozycją TVN na wiosnę.

TVN idzie w kryminały. Na player.pl nowe seriale według Brejdyganta i Bondy >>

Więcej o: