Paweł Deląg zagrał jedną z głównych ról w wojennym filmie dla Apple TV+. Jest zwiastun "Enemy Lines"

Paweł Deląg zagrał w brytyjskim filmie "Enemy Lines" - jego akcja toczy się w Polsce okupowanej podczas II wojny światowej. Obsadę zasilili m.in. Ed Westwick i Corey Johnson jako członkowie drużyny bojowej, których zadaniem jest odbicie z rąk nazistów bohatera granego przez Deląga.
Zobacz wideo

Film, którego scenariusz bazuje na prawdziwej historii, wyreżyserował Anders Banke. Opowiada o brytyjskiej drużynie komandosów, którzy w 1943 roku współpracują z amerykańskim oficerem przy tajnej misji - jej celem jest Polska i doktor Fabien (Paweł Deląg).

Zobacz też: "Nędznicy" to szok. Walczyli o Oscara, a teraz w polskich kinach. "Wybuchowa mieszanka thrillera i dramatu" >>

"Enemy Lines". Paweł Deląg w wojennych opałach

Komandosi z pomocą ruchu oporu przedzierają się przez dzicz, żeby porwać i wydostać z niemieckiej niewoli poszukiwanego polskiego naukowca, dr. Fabiena. Postać, w którą wciela się Deląg, posiada informacje o tajnych wynalazkach, które mogłyby okazać się niezbędne dla wysiłków aliantów. Z niemiecką jednostką myśliwską na ogonie i rosyjską ekipą, która również chce porwać Fabiena dla własnych celów, rozpoczyna się wyścig z czasem, który dla zwycięzców może zmienić przebieg wojny.

 

Paweł Deląg towarzyszy gwiazdorskiej obsadzie, w której znaleźli się Ed Westwick ("Plotkara", "Ludzkie dzieci"), Tom Wisdom ("300", "Radio na fali"), Corey Johnson ("Kapitan Phillips", "Jackie") oraz Gary Grant i Władimir Epifancew.

Jak podkreślił cytowany przez Deadline Scott Donley z Good Deed Entertainment, amerykańskiego dystrybutora filmu, opisana powyżej historia wydarzyła się naprawdę. "77 lat temu ci żołnierze postawili wszystko na jedną kartę, żeby doprowadzić do zakończenia wojny, i jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać wielu widzom to, co musieli przejść" - napisał w oświadczeniu.

"Enemy Lines" zadebiutuje w Apple TV+ 24 kwietnia.

Więcej o: