Orły 2020. Maciej Musiał ze sceny nawiązał do zdjęcia "Rodzinki.pl" przez TVP. "Ja już pracę znalazłem, ale..."

Maciej Musiał podczas uroczystości rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2020 wręczał nagrodę w kategorii "Odkrycie roku 2020". W trakcie prezentacji nominowanych odniósł się do zakończenia produkcji serialu "Rodzinka.pl" przez TVP.
Zobacz wideo POPkultura - najnowszy odcinek

Podczas uroczystości wręczania Orłów statuetki wręczali m.in. Piotr Machalica, Julia Pietrucha, Maja Ostaszewska czy Janusz Gajos. Wśród tych osób znalazł się także aktor, którego od lat znamy z roli Tomka Boskiego w serialu TVP.

Orły 2020. Maciej Stuhr: Wiecie, z kogo chciałbym zażartować. Tam za kotarką się boją >>

Maciej Musiał na gali Orły 2020 żartuje: Karolak i Kożuchowska z dnia na dzień zostali praktycznie bez środków do życia

Maciej Musiał wręczając nagrodę w kategorii "odkrycie roku 2020" (statuetkę zdobył Mateusz Pacewicz za scenariusz do filmu "Boże Ciało"), nawiązał do niedawnej - i zaskakującej - decyzji TVP o zakończeniu produkcji "Rodzinki.pl". Powiedział:

Dobry wieczór państwu. Dla mnie odkryciem tego roku jest istnienie świata bez "Rodzinki.pl". Mnie udało się znaleźć od razu robotę, ale Karolak i Kożuchowska z dnia na dzień zostali praktycznie bez środków do życia. Dlatego myśląc, na co przekażecie swój 1% podatku, proszę, myślcie o nich.

"Rodzinka.pl" zadebiutowała w TVP w 2011 roku. Zaledwie kilka dni temu wiele osób zaskoczyła informacja, że serial, w którym grają m.in. Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak i Maciej Musiał, zniknie z ramówki po emisji 16. sezonu.

Małgorzata Kożuchowska napisała wtedy na swoim Instagramie: "Mówi się, że nie ma przypadków, a nawet jeśli są to nie są one przypadkowe. TVP poinformowała aktorów i ekipę o zakończeniu projektu pt. "Rodzinka.pl". Czas więc się pożegnać!".

"Rodzinka.pl" znika z TV. Małgorzata Kożuchowska: TVP poinformowała aktorów i ekipę o zakończeniu projektu >>

"Rodzinka.pl" to adaptacja kanadyjskiego serialu "Les Parent", realizowanego w wersji oryginalnej od 2008 roku. Pięcioosobową rodzinę Boskich w produkcji pokazywanej premierowo na antenie TVP2 tworzą Natalia (Małgorzata Kożuchowska), Ludwik (Tomasz Karolak), Tomek (Maciej Musiał), Kuba (Adam Zdrójkowski) i Kacper (Mateusz Pawłowski). Na ekranie pojawiali się również m.in. Agata Kulesza, Jacek Braciak, Olga Kalicka, Wiktoria Gąsiewska i Julia Wieniawa-Narkiewicz.

Więcej o: