Jan Kidawa-Błoński chce zrobić polskie "House of Cards". "To nie ma żadnego związku z postacią mojej żony"

Reżyser i producent Jan Kidawa-Błoński zdradził, że pracuje nad nowym filmem pt. "Kandydatka". Jeżeli się uda, to będzie to polskie 'House of Cards' - zapowiedział na antenie Radia Zet. Jednocześnie podkreslił, że historia kobiety kandydującej na urząd prezydenta RP nie jest wzorowana na życiu jego żony, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.
Zobacz wideo

Jan Kidawa-Błoński jest nie tylko reżyserem i producentem filmowym, zajmuje się także pisaniem scenariuszy. To on jest twórcą słynnej filmowej biografii Ryśka Riedla "Skazany na bluesa", w której brawurowo zagrał młody Tomasz Kot. Kidawa-Błoński zrealizował także m.in filmy takie jak "Gwiazdy", "Różyczka" czy seriale "Ja mam to szczęście" i "Wiedźmy", przez chwilę pracował także na planie "Plebanii". Mąż Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki PO na prezydenta, zdradził, że chce teraz nakręcić polski odpowiednik popularnego serialu "House of Cards".

Kidawa-Błoński: "Kandydatka" nie będzie filmem o mojej żonie

Filmowiec był gościem Radia Zet. W czasie wywiadu zdradził, że pracuje nad nowym projektem, który wbrew pozorom nie będzie opisywał kampanii prezydenckiej jego żony:

Przygotowuję się do zrobienia filmu, który będzie się nazywał 'Kandydatka'. Kobieta będzie kandydatką na prezydenta RP. Oczywiście to nie ma żadnego związku z postacią mojej żony.

Dodał:

Jeżeli nam się to uda, to będzie to polski "House of Cards"

Scenariusz do filmu napisali Agata Dominik i Maciej Karpiński, a główną rolę ma zagrać Magdalena Boczarska. Aktorka zagrała już wcześniej u Kidawy-Błońskiego główną bohaterkę w filmie "Różyczka" z 2010 roku. Reżyser obecnie zbiera fundusze na produkcję, chce by zdjęcia ruszyły wiosną przyszłego roku.

>>> Małgorzata Kidawa-Błońska na gali Orłów. Prezydent PAF: Małgosiu, do twarzy ci z tak wysokim stanowiskiem <<<

Więcej o: