Cinema City sprzedaje bilety tańsze nawet o połowę. Sieć zapewnia, że obniżka jest "bez związku z koronawirusem"

W kinach sieci Cinema City w całej Polsce drastycznie obniżono cenę biletów - wejściówki kosztują od 15 do 17 zł. Przedstawiciel sieci informuje, że promocja będzie obowiązywała do odwołania i nie ma związku z doniesieniami o koronawirusie.
Zobacz wideo

Cinema City od czwartku 5 marca sprzedaje bilety w zdecydowanie niższej cenie. Klienci płacą teraz połowę tego, co wcześniej. Przed wprowadzeniem promocji wizyta w kinie kosztowała około 30 zł, w weekendy nawet 37 zł. To znacząca zmiana - pisaliśmy wcześniej: "Chcesz zabrać rodzinę do kina? Przygotuj przynajmniej 140 złotych - tyle kosztują bilety do multipleksów". 

Bilety do Cinema City o połowę tańsze

"Jesteś gotowy na potężną dawkę emocji w super niskich cenach? Teraz zobacz wszystkie filmy 2D TYLKO ZA 15 zł, a w Warszawie za jedyne 17 zł!" - poinformowała sieć na swoim profilu na Facebooku. Wirtualnemedia.pl skontaktowały się z przedstawicielem firmy, by zapytać, czy promocja wiąże się z doniesieniami o koronawirusie - w Polsce wiadomo o pierwszym zarażonym pacjencie, hospitalizowane są jeszcze 92 osoby.

Katarzyna Opertowska poinformowała, że promocję wprowadzono w związku z dokładną analizą rynku i nie ma ona nic wspólnego z szerzącą się epidemią wirusa przenoszonego drogą kropelkową - dlatego odradza się przebywanie w dużych skupiskach ludzi. Powiedziała:

Zmiany polityki cenowej dotyczą wszystkich kin Cinema City w całej Polsce. Zmiany te nie są podyktowane informacjami o koronawirusie, a wnikliwą analizą trendów rynkowych. Wprowadzona zmiana była planowana od dawna. Ceny zostają obniżone na wszystkie seanse 2D i będą obowiązywać przez cały tydzień. Bilety będą obecnie w dwóch cenach: 17 zł w Warszawie, a w innych miastach 15 zł.

Informacja o obniżce nie ucieszyła jednak wszystkich. Jak zauważyła w komentarzu na Facebooku jedna z użytkowniczek, w takiej sytuacji stratni pozostają użytkownicy kart Unlimited, którzy płacą od 50 do 55 zł miesięcznie za nieograniczony wstęp na wszystkie filmy 2D. Opertowska z rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapewniła, że sieć nie zapomniała także o tych klientach:

Ponadto ceny naszego popularnego programu Unlimited oraz wszystkich formatów jak: Imax, 4DX czy ScreeX zostały również dostosowane do nowego cennika. Zapraszamy naszych klientów do oglądania większej liczby filmów w niskich cenach na dużym ekranie.

Cinema City prowadzi w całej Polsce 34 kina w 19 różnych miastach (Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Cieszyn, Częstochowa, Gdańsk, Gliwice, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Ruda Śląska, Rybnik, Sosnowiec, Starogard Gdański, Toruń, Wałbrzych, Warszawa i Zielona Góra). Jest jedną z trzech największych sieci zaraz obok Mulitikina i Heliosa.

Czytaj też: Dlaczego bilety do kin są drogie i nie można przynieść popcornu? Poseł spytał Glińskiego. Jest odpowiedź

Promocje w sieciach Helios i Multikino

Ruch Cinema City nie dziwi w świetle cenników i promocji oferowanych przez dwie pozostałe sieci. Do tej pory firma zdecydowanie miała najwyższe stawki. 

Helios ma 49 kin w całej Polsce (Wrocław, Wołomin, Wałbrzych, Warszawa, Tomaszów Mazowiecki, Tczew, Szczecin, Starachowice, Stalowa Wola, Sosnowiec, Siedlce, Rzeszów, Radom, Przemyśl, Poznań, Płock, Piotrków Trybunalski, Piła, Pabianice, Opole, Olsztyn, Nowy Sącz, Łódź, Lubin, Legnica, Legionowo, Krosno, Konin, Kielce, Kędzierzyn-Koźle, Katowice, Kalisz, Jelenia Góra, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski, Gniezno, Gdynia, Gdańsk, Dąbrowa Górnicza, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Białystok, Bełchatów). Sieć ma stałą promocję Superwtorek - wtedy też bilety kosztują 14, 90 zł. Co więcej, w kinach kinach Gdańsk Alfa, Gdańsk Metropolia, Szczecin CHR Kupiec, Radom i w Bydgoszczy to stała cena. W pozostałych placówkach cena zazwyczaj wynosi od 20,90 do 33,90 zł.

Multikino z kolei wprowadziło pod koniec 2019 roku nowy cennik, w ramach którego taka sama stawka za bilety obowiązuje we wszystkie dni tygodnia. W kinach tej sieci w Lublinie, Katowicach, Kielcach, Sopocie, Szczecinie, Tychach, Wrocławiu, Zabrzu, Krakowie, Rybniku i kinie Poznań 51 za bilety płaci się 14,90 zł, podobnie jest w kinach 3D (Biała Podlaska, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Kłodzko, Warszawa Reduta). Z kolei w kinie Warszawa Ursus i Targówek klienci płacą 19,90 zł.

Więcej o: