"Tajemniczy ogród". Jest pierwszy zwiastun nowej wersji, twórcy wprowadzili znaczącą zmianę

Twórcy filmowi po raz kolejny sięgnęli po powieść Frances Hodgson Burnett z 1911 roku. Tym razem akcja filmu "Tajemniczy ogród" rozgrywa się nie na początku XX wieku, ale w 1947 roku.
Zobacz wideo

Główną bohaterką filmu "Tajemniczy ogród" jest Mary Lennox (w tej roli Dixie Egerickx). Dziewczynka jest sierotą i trafia do rezydencji swojego wuja, zgorzkniałego lorda Archibalda Cravena (Colin Firth). "Jeśli będziesz sprawiać kłopoty, od razu zostaniesz odesłana" - ostrzega ją zaraz po przyjeździe krewny. Mary w nowym miejscu odnajduje tajemniczy ogród pełen magii. Mary koniecznie chce pokazać go swojemu przykutemu do wózka kuzynowi, którego ojciec najchętniej trzymałby w jego pokoju.

"Tajemniczy ogród" od twórców Harry'ego Pottera

Za scenariusz nowej ekranizacji odpowiada Jack Thorne, który ma na koncie sztukę "Harry Potter i przeklęte dziecko", napisaną na podstawie historii J.K. Rowling. Za reżyserię filmu odpowiada Marc Munden, a producentami są David Heyman (związany z serią o Harrym Potterze oraz filmami o misiu Paddingtonie), Rosie Alison (obie części "Paddingtona") oraz Jane Robertson ("Dziewczyna z portretu").

Polska premiera nowego "Tajemniczego ogrodu" jest zaplanowana na 22 maja. Książka po raz pierwszy wydana w 1911 roku znalazła się w kanonie klasyki literatury dziecięcej, a film Mundena będzie kolejną już próbą ekranizacji powieści. Wcześniej powstały m.in. film z 1949 roku , serial telewizyjny z 1960, animowany z 1991 i film fabularny z 1993 roku. Ten ostatni wyreżyserowała Agnieszka Holland. W obsadzie znaleźli się m.in. Kate Maberly, Irène Jacob, Heydon Prowse oraz Maggie Smith (nominowana za rolę zarządzającej domem lorda Cravena pani Medlock do nagrody BAFTA dla najlepszej aktorki drugoplanowej).

<<Reklama>> Książka dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: