Scenarzysta "Czarnobyla" pisze nowy serial dla HBO. "The Last of Us" to ekranizacja gry komputerowej

Craig Mazin, scenarzysta serialu "Czarnobyl", łączy siły z twórcą hitowej gry "The Last of Us" Neilem Druckmannem i pisze scenariusz serialu dla HBO. Widzowie przeniosą się do postapokaliptycznego świata, w którym ludzkość dotknęła epidemia zabójczego grzyba.
Zobacz wideo Czarnobyl - zwiastun

Gra stworzona przez Naughty Dog, w której bohaterami są przemytnik Joel i Ellie - nastolatka, która może być kluczem do znalezienia lekarstwa na dziesiątkującą ludzkość epidemię, miała premierę w 2013 roku. Serwis "The Hollywood Reporter" poinformował, że serial "The Last of Us" będzie dość wierną adaptacją fabuły znanej z gry. 

HBO i twórca "The Last of Us" zaczynają współpracę

Craig Mazin napisał w oświadczeniu:

Neil Druckmann jest bez wątpienia najlepszym twórcą opowiadającym historie w świecie gier, a 'The Last of Us' to jego opus magnum. Od lat marzyłem, by mieć szansę stworzenia adaptacji tego zapierającego dech w piersiach dzieła sztuki. Jestem zaszczycony, że mogę przy tym pracować razem z Neilem.

Druckmann także wypowiada się o Manzinie w samych superlatywach. - Od momentu, w którym pierwszy raz usiadłem, by porozmawiać z Craigiem, jestem pod wrażeniem jego podejścia do narracji i miłości oraz zrozumienia, czym jest "The Last of Us" - komentuje i dodaje:

Tworząc 'Czarnobyl', Craig i HBO stworzyli pełen napięcia, wstrząsający, emocjonujący majstersztyk. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszych partnerów do przeniesienia opowieści z 'The Last of Us" i powołanie jej do życia jako telewizyjnego serialu.

Przeczytaj fragmenty książki "Czarnobyl. Spowiedź reportera". To on zrobił jedyne zdjęcie kilka godzin po wybuchu w elektrowni >>

Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja może trafić na antenę HBO. Druga część gry - "The Last of Us Part II" - ma premierę zaplanowaną na 29 maja tego roku.

Więcej o: