Helios obniża ceny biletów. "To odpowiedź na działania konkurencji"

Bilety na seans w kinach sieci Helios będą kosztowały 14,9 zł. Obniżka cen biletów zacznie obowiązywać od najbliższego piątku. To błyskawiczna odpowiedź na politykę cenową Cinema City.
Zobacz wideo Popkultura odc. 27

Helios ma w całej Polsce 49 kin, to największa sieć w Polsce pod względem liczby obiektów. - W piątek 13 marca we wszystkich kinach Helios wprowadzimy jedną cenę biletu w wysokości 14,90 zł - mówi Tomasz Jagiełło, prezes Heliosa i członek zarządu Agory. - To odpowiedź na działania konkurencji, których spodziewaliśmy się już od jakiegoś czasu. Do tej pory obniżki cen biletów przekładały się na wzrost liczby widzów. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie mamy do czynienia ze specyficzną sytuacją, niezależną od działań operatorów kin - dodaje.. 

W kinach Helios bilety za 14,9 zł przez cały tydzień

Obecnie za bilety normalne (bez ulg) w kinach Helios na seanse 2D trzeba zapłacić od 25 do 34 złotych w zależności od dnia tygodnia. Za 14,9 zł można było oglądać filmy tylko we wtorki w ramach promocji "Superwtorek", a także przez cały tydzień w obiektach: Gdańsk Alfa, Gdańsk Metropolia, Szczecin CHR Kupiec, Radom i w Bydgoszczy.

Niecałe 15 złotych to niższa cena niż ta, którą w tym momencie proponuje kinomanom konkurencja. Od kilku dni w sieci Cinema City w całej Polsce wejściówki kosztują 17 zł w Warszawie i 15 złotych w innych miastach. Promocja ma obowiązywać do odwołania w 35 kinach w 19 miastach i - jak twierdzi przedstawiciel Cinema City - nie ma związku z doniesieniami o koronawirusie. Z kolei od zeszłego roku w Multikinach (33 kina w 27 miastach) ceny biletów zostały obniżone do 14,9 zł we wszystkich obiektach poza warszawskimi - w stolicy za bilet do Multikina trzeba zapłacić w tej chwili 19,9 zł.

Więcej o: