Wystartował chrześcijański Netflix. Katoflix będzie pokazywać wyłącznie produkcje o wierze

W Polsce powstała nowa platforma VOD. Serwis Katoflix oferuje dostęp do filmów, seriali i dokumentów poruszających tematykę religijną. Mottem Katofliksa jest hasło "Vide Opera Dei", czyli "Oglądaj dzieła Boże".
Zobacz wideo

Twórcy - Studio Katolik, prowadzone przez Zgromadzenie Zakonne Salwatorianów - napisali na stronie, że Katoflix to "chrześcijańskie kino internetowe, które umożliwia legalny dostęp do dobrych produkcji filmowych w dowolnym miejscu i dowolnym czasie". Podkreślają, że decyzję o utworzeniu takiej platformy podjęli, "dostrzegając zainteresowanie filmami, które poruszają tematy wiary, sensu życia, historii życia świętych itp.".

Zobacz też: "Pierwsze kuszenie Chrystusa". Sąd nakazuje Netfliksowi usunąć film z Jezusem-gejem z platformy >>

Katoflix, czyli chrześcijańska odsłona Netfliksa. W ofercie filmy i seriale, które "mogłyby skłonić do zmian w życiu"

Studio Katolik zapowiada:

Szukamy filmów, które mogłyby Cię zainteresować, zainspirować, zastanowić, skłonić do zmian w Twym życiu… lub wywołałyby uśmiech na Twojej twarzy. Chcemy Ci zaoferować produkcje, które bez obaw pokażesz swoim dzieciom, polecisz znajomym lub podsuniesz komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu. Naszym marzeniem jest stworzenie przestrzeni, która wykorzystując siłę przekazu filmowego, będzie prowadziła do Boga.

Na Katofliksie można wybierać z kategorii: filmy fabularne, filmy dokumentalne, wywiady i seriale. Twórcy serwisu informują, że co tydzień będzie pojawiać się pięć nowych produkcji. Część z dostępnych propozycji można obejrzeć za darmo, natomiast za większość z nich trzeba zapłacić - koszt wykupienia pozycji to przeważnie ok. 9 zł. Do obejrzenia jest m.in. kontrowersyjny film "Nieplanowane" oraz takie filmy fabularne jak "Heidi", "Stracone Święta", "Syn marnotrawny", "Anioł Stróż", "Listopisarz" czy "Ocalić Boga".

Więcej o: