Maciej Musia這wski i Tomasz W這sok w filmie "Polot". Jest pierwszy zwiastun

Maciej Musia這wski ("Sala samob鎩c闚. Hejter") i Tomasz W這sok ("Jestem gangsterem. Historia prawdziwa") zagrali w debiucie fabularnym Micha豉 Wnuka. "Polot" wchodzi do kin 8 maja.
Zobacz wideo Polot - zwiastun filmu, w obsadzie Maciej Musiałowski i Tomasz Włosok

"Polot" to - jak zapowiada dystrybutor - historia o wkraczaniu w dorosłość, realizacji marzeń oraz przyjaźni wystawionej na próbę. Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę - zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów. Czy uda mu się osiągnąć sukces na własnych warunkach?

Maciej Musiałowski i Tomasz Włosok razem w filmie o spełnianiu marzeń

Na planie zdjęciowym filmu "Polot" spotkali się najzdolniejsi aktorzy młodego pokolenia oraz cenione gwiazdy polskiego kina. W postać głównego bohatera Karola wcielił się Maciej Musiałowski, a dwójkę jego najlepszych przyjaciół zagrali Tomek Włosok oraz Eryk Kulm (aktor, który podbił serca widzów kreacją Karola Hanusza w serialu "Bodo"). W roli ukochanej Karola zobaczymy Polę Błasik, zaś jego mamy - Izę Kunę. Obrotnego przedsiębiorcę zagrał Andrzej Konopka.

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Michał Wnuk, twórca krótkometrażowego filmu fabularnego "Co mówią lekarze". Produkcji, która pokazywana była na wielu festiwalach, m.in. w Cannes, Teheranie, Paryżu oraz Brześciu. O "Polocie" mówi:

Jest filmem o bezkompromisowym spełnianiu marzeń; o tym jak ekscytujące są pierwsze dorosłe sojusze, przyjaźnie, nadzieje, strachy, miłości. Kiedy nie są to już nastoletnie inicjacje, a coś, co może zaważyć - i zaważy! - na reszcie życia. Te lekcje w ciągu jednego lata odbiera Karol, chłopak, który wychował się na lotnisku i dosłownie nie da się ściągnąć z chmur na ziemię.

Za produkcję filmu „Polot” odpowiada Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (b. Studio Filmowe Kadr). Dystrybutorem jest Next Film.

Wi璚ej o: