"Gwiezdne wojny". Urocza animacja oddaje hołd Carrie Fisher i księżniczce Lei

Carrie Fisher po raz ostatni pojawiła się w świecie "Gwiezdnych wojen" już pośmiertnie, w filmie "Skywalker. Odrodzenie". Twórcy teraz oddali jej hołd w krótkiej formie animowanej - to tylko minuta, ale jakże sympatyczna dla oka.
Zobacz wideo

Na youtube'owym kanale Star Wars Kids pojawiają się krótkie filmiki, które prezentują najważniejsze wątki i postaci za pomocą animacji. Leię Organę, od początku graną przez Carrie Fisher, przedstawiono jako "księżniczkę, generała i mentorkę". Jak czytamy w opisie, dziedzictwo Lei obejmuje "czasy od dni, gdy walczyła razem z Sojuszem Rebeliantów po objęcie przez nią dowództwa nad Ruchem Oporu i inspirowanie nowej generacji bohaterów, w tym m.in. Rey i Poe Damerona". W wideo pojawiają się sceny znane głównie z najnowszej trylogii "Gwiezdne wojny", ale nie tylko. Zobaczcie sami:

 

"Gwiezdne wojny". Billie Lourd, córka Carrie Fisher, zagrała Leię w "Skywalker. Odrodzenie"

Ostatnie sceny "Star Wars" z udziałem Carrie Fisher, która zmarła w grudniu 2016 roku, powstały dzięki niewykorzystanym materiałom z filmu "Ostatni Jedi". Na planie "Skywalker. Odrodzenie", produkcji zamykającej sagę o galaktycznych przygodach rodu Skywalkerów, była córka Fisher, Billie Lourd. Aktorka miała wyjątkową okazję wcielić się w postać Lei Organy, podobnie jak matka.

Finałowa odsłona nowej trylogii potwierdziła, że Leia Organa przechodziła trening Jedi. Walki mieczem świetlnym uczył ją jej brat, Luke Skywalker. W zaprezentowanej w "Skywalker. Odrodzenie" scenie treningu młodą Leię zagrała właśnie Billie Lourd, która wcześniej wystąpiła w "Gwiezdnych wojnach" jako porucznik Connix. Aktorka opowiedziała o towarzyszących jej na planie uczuciach w dokumencie zza kulis.

We fragmencie, który wyemitowała stacja ABC, córka Carrie Fisher żartuje, że możliwość zagrania Lei jest dla niej niczym "prawdziwy prezent" od matki, ale to też "jej próba zmuszenia nas, żebyśmy zrobili ją gwiazdą tego filmu". Lourd dodała przy tym:

Powrót na plan był dla mnie niesamowity, bolesny, surrealistyczny - wszystkie odczucia, które jesteście w stanie podać, prawdopodobnie miałam wtedy w swojej głowie.

Zobacz więcej: "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Billie Lourd, córka Carrie Fisher, kręci "bolesne" sceny. Fragment dokumentu zza kulis >>

Film "Skywalker. Odrodzenie" miał premierę 19 grudnia 2019 roku. 

Więcej o: