Najlepsze filmy na Netflixie. Ranking propozycji do sprawdzenia

Najlepsze filmy na Netflixie, idealne na czas spędzony w domu? Wybór jest naprawdę duży, a my podpowiadamy pięć tytułów zdecydowanie wartych uwagi.

Wyborne komedie, przejmujące dramaty, a może kino gangsterskie? Zobacz, co ciekawego warto obejrzeć i wypełnij czas dobrym filmem w wolne wieczory. Przejrzyj najciekawsze propozycje produkcji Netflixa lub zdecyduj się na jeden z ostatnich hitów kinowych. A to nasze propozycje. 

Filmy Netflixa: ranking. Pięć propozycji do obejrzenia

Jak ułożyć filmy Netflixa w ranking? Trudne zadanie, ale podjęliśmy się wyzwania.

1. "Beasts of No Nation", reż. Cary Joji Fukunaga (2015)

Dramat wojenny przybliża historię prosto z areny wojny domowej. Jej uczestnikiem stał się chłopiec Agu (Abraham Attah), pochodzący z niewielkiej, afrykańskiej wioski. Beztroskie dzieciństwo i poczucie bezpieczeństwa szybko jednak odchodzi w zapomnienie. Wraz z pojawieniem się oddziałów wojska i wybuchem zamieszek, życie chłopca zmienia się diametralnie. Kiedy Agu zostaje pozostawiony sam sobie, ucieka do lasu. Tam trafia na oddział składający się z młodych powstańców. Komendant (Idris Elba), wzbudza podziw młodych ludzi, opowiadając im o sile i potędze. Wcielony do grupki żołnierzy Agu musi zapomnieć o dzieciństwie, by stać się prawdziwym mężczyzną.   

2. "Nie otwieraj oczu" ("Bird Box"), reż. Susanne Bier (2018)

Przejmujący thriller z Sandrą Bullock nie pozwoli oderwać wzroku od ekranu. Bullock gra kobietę próbującą ocalić swoje dzieci przed niszczycielską siłą zmuszającą ludzi do odbierania sobie życia. Mariole szuka ratunku w ucieczce w dół rwącej rzeki. Dodatkowy problem stanowi fakt, że zarówno ona, jak i jej dzieci, muszą spędzić dwa dni w podróży, podczas której nie mogą ściągać przepasek z oczu.

3. "Irlandczyk" ("The Irishman”), reż. Martin Scorsese (2019)

Miłośnicy gangsterskich klimatów i epickich historii spędzą udany seans z „Irlandczykiem”. Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci zabiorą Cię na prawdziwą ucztę kinomana. Tym razem odwiedzisz przestępczy półświatek powojennej Ameryki, widziany oczami zabójcy, Franka Sheerana (Robert De Niro). Obraz przedstawia kulisy tajemniczej sprawy kryminalnej - zaginięcia legendarnego związkowca, Jimmy’ego Hoffy.

Zobacz wideo "Irlandczyk" - zwiastun filmu

4. "Dwóch papieży" ("The Two Popes"), reż. Fernando Meirelles (2019)

Obraz Fernanda Meirellesa - "Dwóch papieży" - zachwyca grą aktorską i doskonałą realizacją. Przedstawiona w nim historia jest oparta na kanwie prawdziwych wydarzeń. W opowieści przedstawiającej relacje między Josephem Ratzingerem (papieżem Benedyktem XV) a Jorge Bergoglio (papieżem Franciszkiem), główne role odegrali dwaj znakomici aktorzy - Anthony Hopkins i Jonathan Pryce.

5. "Zabójczy rejs" ("Murder Mystery"), reż. Kyle Newacheck (2019)

Doskonały duet aktorski - Adam Sandler i Jennifer Aniston w lekkiej komedii z kryminalnym wątkiem w tle dadzą okazję do wspaniałej zabawy. Policjant Nick i jego żona, Audrey, wybierają się w wymarzoną podróż po Europie. Podczas wyprawy małżeństwo poznaje Charlesa (Luke Evans), który zabiera parę na spotkanie na jachcie należącym do miliardera. Gospodarz zostaje jednak zamordowany, a podejrzenie w tej sprawie pada na Nicka i Audrey.

Szukasz czegoś jeszcze innego? Mamy więcej zestawień:

Więcej o: