Jaki film obejrzeć? Najciekawsze propozycje na udany seans

Jaki film obejrzeć? Na różnych platfromach mamy dostęp do wielu premier i kinowych hitów bez wychodzenia z domu. Co wybrać na leniwe popłudnie, a co na romantyczny wieczór?

Czas spędzany w domu to doskonała okazja, by nadrobić zaległości i obejrzeć przynajmniej część spośród popularnych i nagradzanych filmów, niezależnie od ich gatunku czy daty produkcji. Co prawda, każdy z nas lubi co innego, jednak warto czasem spojrzeć także na obrazy w klimacie, który z pozoru nic nam nie mówi i poszerzyć horyzonty.

Jaki film polecacie? Dobry!

Niektóre tytuły nasuwają się same, było o nich głośno, po prostu trzeba je znać. Inne, choć nie zyskały rozgłosu, są warte obejrzenia i długo nie pozwolą o sobie zapomnieć. Które z filmów powinniśmy wpisać na listę z odpowiedziami na pytanie: jaki film obejrzeć? 

1. „Joker”, reż. Todd Phillips (2019)

Poruszająca historia jednego z największych komiksowych przestępców, która zafascynuje nie tylko miłośników opowieści obrazkowych. Todd Phillips serwuje widzom portret psychologiczny w najlepszym wydaniu. Głównym bohaterem pełnego melancholii i przemocy, wielokrotnie nagradzanego i nominowanego obrazu, jest Arthur Fleck (Joaquin Phoenix). Niedoceniony komik zmaga się z chorobą, przez którą dopadają go niekontrolowane wybuchy śmiechu, znacznie utrudniające normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Bohater powoli popada w obłęd. Sens istnienia odnajduje w coraz to okropniejszych zbrodniach, których dopuszcza się bez najmniejszych skrupułów. Znakomita gra aktorska odtwórcy głównej roli została doceniona przez krytyków, przynosząc Phoenixowi statuetkę Oscara (najlepszy aktor pierwszoplanowy 2020), Złotego Globa (najlepszy aktor w dramacie) czy nagrodę BAFTA (najlepszy aktor pierwszoplanowy).

2. „Searching”, reż. Aneesh Chaganty (2018)

Trzymający w napięciu thriller opowiada o tym, jak nastoletnia córka Davida Kima (John Cho) przestaje odpowiadać na wiadomości, mężczyzna nie ma też z nią żadnego kontaktu. Policja co prawda rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginięcia dziewczyny, jednak ojciec, zniecierpliwiony brakiem postępów, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Za pomocą mediów społecznościowych i Internetu próbuje skontaktować się ze znajomymi dziewczyny, mogącymi wiedzieć cokolwiek o jej zniknięciu. Poszukiwania prowadzą go do wielu szokujących odkryć i zdradzają niejedną tajemnicę.

Jaki film obejrzeć? Może właśnie ten?

3. „Rocketman”, reż. Dexter Fletcher (2019)

4. „Piękna i Bestie” („Aala Kaf Ifrit”), reż. Khaled Walid Barsaoui (2017)

5. „Klasa pana Tourette’a” („Front of the Class”), reż. Peter Werner (2008)

6. „Baby Driver”, reż. Edgar Wright (2017)

7. „Siedem dusz” („Seven Pounds”) ,reż. Gabriele Muccino (2008)

8. „Złap mnie jeśli potrafisz" („Catch Me If You Can”), reż. Steven Spielberg

9. „Mój przyjaciel Hachiko” („Hachi: A Dog's Tale”), reż. Lasse Hallström

10. „Człowiek bez pamięci” („Sal-in-ja-eui Gi-eok-beob”), reż. Shin-yeon Won

11. „Funny Games”, reż. Michael Haneke (1997)

Jaki film obejrzeć z dziewczyną? Kilka propozycji

Jaki film obejrzeć z dziewczyną? Dobór tytułu odpowiedniego na przyjemny wieczór we dwoje czy na swobodny seans z ukochaną to nie lada wyzwanie. Trzeba przecież sięgnąć po coś, co spodoba się jednej i drugiej stronie. Oczywiście, to nie tak, że trzeba koniecznie celować w same romantyczne komedie – paniom spodobają się też (a może nawet bardziej) inne propozycje spośród kinowych hitów, zwłaszcza jeśli nie przepadają za miłosnymi historiami.

1. „Edward Nożycoręki” („Edward Scissorhands”), reż. Tim Burton (1990)

Fantastyczna historia, która wciągnie widzów, niezależnie od ich płci i upodobań gatunkowych. Wszystko zaczyna się, gdy pewien wynalazca (Vincent Price), podczas eksperymentów, tworzy chłopca (Johnny Depp) z nożycami zamiast rąk. Choć Edward, bo tak chłopiec ma na imię, doskonale posługuje się tymi narzędziami i trudno odmówić mu niespotykanego uroku osobistego, nie jest ukończony, ponieważ jego twórca zmarł, nim sfinalizował swój projekt. Bohater zostaje więc całkiem sam w opuszczonym budynku, oddalonym od innych zabudowań. Któregoś dnia odwiedza go jednak akwizytorka firmy Avon. Wtedy też Edward ulega namowom i wraz z nową znajomą przenosi się do niewielkiego miasteczka. Tam czeka go wiele, nie zawsze przyjemnych, przygód.

2. „Wonder Woman”, reż. Patty Jenkins (2017)

Niezależna i piękna superbohaterka, wartka akcja i wojna w tle - czy można znaleźć lepszą propozycję na przebojowy wieczór we dwoje? Podczas seansu widzowie mają okazję poznać dzielną księżniczkę Amazonek, Dianę (Gal Gadot), która mieszka na ukrytej przed ludzkim wzrokiem wyspie Themyscira. Tam chętnie uczy się, jak być wojowniczką, choć jednocześnie nie do końca zdaje sobie sprawę, jak wielka drzemie w niej moc. Niespodziewanie nieopodal wyspy rozbija się amerykański samolot. Diana ratuje pilota, Steve’a Trevora (Chris Pine), a ten mówi jej o wielkim konflikcie trwającym między ludźmi. Wojowniczka postanawia wyruszyć wraz z nim, by zapobiec rozlewowi krwi i sprawić, by na Ziemi zapanował pokój.

Co jeszcze nadaje się na wspólny wieczór z filmem?

3. „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” („The Curious Case of Benjamin Button”), reż. David Fincher (2008)

4. „Wiek Adaline” („The Age of Adaline”), reż. Lee Toland Krieger (2015)

5. „Love, Rosie” reż. Christian Ditter (2014)

6. „500 dni miłości” („(500) Days of Summer”), reż. Marc Webb (2009)

7. „Zaklęci w czasie” („The Time Traveler's Wife”), reż. Robert Schwentke

8. „Trzy metry nad niebem” („Tres metros sobre el cielo”), reż. Fernando González Molina

9. „Zimowa opowieść” („Winter's Tale”), reż. Akiva Goldsman (2014)

Jaki film obejrzeć na wieczór? A może lekkie komedie?

Jaki film obejrzeć wieczorem? Na odstresowanie się i oczyszczenie myśli doskonałe są lekkie, niezobowiązujące komedie. Po całym dniu wypełnionym obowiązkami będą jak znalazł.

1. „Green Book”, reż. Peter Farrelly (2018)

Dowcipna komedia, która pokazuje, że dwie skrajnie różne osobowości mogą się świetnie uzupełniać. Tony Lip (Viggo Mortensen) to drobny cwaniaczek z Bronxu, który łapie każdą fuchę, by trochę zarobić. Kiedy tylko nadarza się okazja, mając nadzieję na większą sumę, zatrudnia się jako szofer wybitnego, a zarazem nieco ekstrawaganckiego muzyka afroamerykańskiego pochodzenia, Dona Shirleya (Mahershala Ali). Choć nic nie wskazuje na to, by obaj bohaterowie mieli się ze sobą dogadać, z czasem tournée, w jakie się udają, okazuje się dla nich niezwykłą przygodą.

Zobacz wideo

2. „Rodzina od zaraz” („Instant Family”), reż. Sean Anders (2018)

To nie tylko zabawna historia, która wywoła uśmiech na twarzy widza, ale i opowieść dostarczająca wielu wzruszeń. Małżeństwo, Ellie (Rose Byrne) i Pete (Mark Wahlberg), decydują się na adopcję dziecka. Prędko jednak okazuje się, że cała sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, niż im się wydawało. Niespodziewanie na ich drodze staje zbuntowana nastolatka, Lizzy (Isabela Moner). Kiedy jednak Ellie i Pete chcą ją wybrać, pojmują, że dziewczyna ma dwójkę młodszego rodzeństwa – nieco gapowatego Juana i uroczą Litę. Ostatecznie małżeństwo decyduje się przyjąć całą trójkę pod swój dach. Dopiero wtedy przekonują się, przed jak wielkim stanęli wyzwaniem.

Do ciekawych komedii na wieczór można też zaliczyć takie filmy, jak:

3. „Nietykalni” („Intouchables”), reż. Olivier Nakache (2011)

4. „Za jakie grzechy, dobry Boże?” („Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?”), reż. Philippe de Chauveron (2014)

5. „Wieczór gier” („Game Night”), reż. John Francis Daley (2018)

6. „Choć goni nas czas” („The Bucket List” ), reż. Rob Reiner (2007)

Co jeszcze polecamy? Na przykład najlepsze filmy i seriale na Netflixie albo najlepsze seriale na HBO GO. 

Więcej o: