Ryan Gosling znowu zagra astronautę. To ekranizacja kolejnej powieści autora "Marsjanina"

Ryan Gosling zagrał Neila Armstronga w "Pierwszym człowieku", a teraz znowu wyruszy w kosmos. Aktor wyprodukuje ekranizację powieści "Project Hail Mary" Andy'ego Weira. W formie zagra główną rolę.
Zobacz wideo Pierwszy człowiek - zwiastun filmu z 2018 z Ryanem Goslingiem

"Project Hail Mary" ma opowiadać o astronaucie, który będzie próbował uratować Ziemię - donosi "Variety". To pierwsza informacja dotycząca dużej hollywoodzkiej produkcji od czasu, gdy w związku z sytuacją na świecie zawieszono realizację wielu projektów filmowych, a premiery już nakręconych zostały przesunięte lub przeniesione na serwisy VOD.

"Project Hail Mary" z Ryanem Goslingiem powtórzy sukces "Marsjanina"?

Premiera książki "Project Hail Mary" jest zaplanowana na wiosnę przyszłego roku. Andy Weir odniósł sukces, gdy o własnych siłach wydał w 2011 roku powieść "Marsjanin", a cztery lata później Ridley Scott nakręcił na jej podstawie film z Mattem Damonem. Damon zdobył za tę rolę Złoty Glob dla najlepszego aktora komediowego. "Marsjanin" okazał się także najlepszą komedią roku podczas tej gali i został wyróżniony siedmioma nominacjami do Oscarów (w tym dla filmu, za główną rolę i scenariusz). Film zarobił na świecie ogromne pieniądze - ponad 630 mln dolarów.

"Marsjanin" - "najlepsze sci-fi naszych czasów", "jak MacGyver na Marsie" [RECENZJE] >>

Ryan Gosling z kolei w 2018 roku wystąpił w "Pierwszym człowieku" Damiena Chazzelle'a (współpracowali wcześniej przy "La La Land"). Scenariusz (na podstawie książki Jamesa R. Hansena) skupia się szczególnie na latach 1961-1969, gdy Neil Armstrong został liderem misji kosmicznej Gemini 8 - na skutek wypadku Armstrong i drugi astronauta cudem wracają na Ziemię. Potem obserwujemy, jak rok po tragedii Apollo 1, Armstrong zostaje dowódcą misji Apollo 11 i staje na Księżycu jako pierwszy człowiek w historii. Produkcja dostała Oscara za najlepsze efekty specjalne.

<<Reklama>> Książki Andy'ego Weira dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: