Ryan Gosling znowu zagra astronautę. To ekranizacja kolejnej powieści autora "Marsjanina"

Ryan Gosling zagrał Neila Armstronga w "Pierwszym człowieku", a teraz znowu wyruszy w kosmos. Aktor wyprodukuje ekranizację powieści "Project Hail Mary" Andy'ego Weira. W formie zagra główną rolę.
Zobacz wideo Pierwszy człowiek - zwiastun filmu z 2018 z Ryanem Goslingiem

"Project Hail Mary" ma opowiadać o astronaucie, który będzie próbował uratować Ziemię - donosi "Variety". To pierwsza informacja dotycząca dużej hollywoodzkiej produkcji od czasu, gdy w związku z sytuacją na świecie zawieszono realizację wielu projektów filmowych, a premiery już nakręconych zostały przesunięte lub przeniesione na serwisy VOD.

"Project Hail Mary" z Ryanem Goslingiem powtórzy sukces "Marsjanina"?

Premiera książki "Project Hail Mary" jest zaplanowana na wiosnę przyszłego roku. Andy Weir odniósł sukces, gdy o własnych siłach wydał w 2011 roku powieść "Marsjanin", a cztery lata później Ridley Scott nakręcił na jej podstawie film z Mattem Damonem. Damon zdobył za tę rolę Złoty Glob dla najlepszego aktora komediowego. "Marsjanin" okazał się także najlepszą komedią roku podczas tej gali i został wyróżniony siedmioma nominacjami do Oscarów (w tym dla filmu, za główną rolę i scenariusz). Film zarobił na świecie ogromne pieniądze - ponad 630 mln dolarów.

"Marsjanin" - "najlepsze sci-fi naszych czasów", "jak MacGyver na Marsie" [RECENZJE] >>

Ryan Gosling z kolei w 2018 roku wystąpił w "Pierwszym człowieku" Damiena Chazzelle'a (współpracowali wcześniej przy "La La Land"). Scenariusz (na podstawie książki Jamesa R. Hansena) skupia się szczególnie na latach 1961-1969, gdy Neil Armstrong został liderem misji kosmicznej Gemini 8 - na skutek wypadku Armstrong i drugi astronauta cudem wracają na Ziemię. Potem obserwujemy, jak rok po tragedii Apollo 1, Armstrong zostaje dowódcą misji Apollo 11 i staje na Księżycu jako pierwszy człowiek w historii. Produkcja dostała Oscara za najlepsze efekty specjalne.

<<Reklama>> Książki Andy'ego Weira dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (9)
Ryan Gosling znowu zagra astronautę. To ekranizacja kolejnej powieści autora "Marsjanina"
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 10 razy 8

  "Heil Mary"?

  HEIL? Serio?…

  Tytuł to pierwsze słowa modlitwy "Zdrowaś Maryjo" po angielsku (abstrahuję od tego, w jakim kontekście są użyte i co mają symbolizować - tego zapewne dowiemy się po obejrzeniu filmu). A więc nie "Heil…", tylko "Hail Mary".

  "Project Hail Mary" - wystarczy 10 sekund z wujkiem Google, żeby przekonać się, że taki właśnie tytuł będzie nosił ten film.

 • expert325

  Oceniono 7 razy 3

  Господи! Помилуй!

 • gosc-km

  Oceniono 2 razy 2

  Musi to być zdecydownie przemyślany projekt... może nie być szansy na dokrętki... ;-)

 • Sebastian POLAND

  Oceniono 1 raz 1

  "Pierwszy człowiek"
  Film o Armstrongu i głównie jego rodzinie w tych trudnych czasach gdzie śmierć czaiła się i zbierała żniwa wśród bliskich kolegów z programu Gemini...
  Lądowanie na Księżycu jest zwieńczeniem wysiłku i ambicji wielu osób ale ostateczny wpływ ma rola właśnie kapitana Armstronga(lądowanie).
  Jeśli wybierzecie tą produkcję dla efektów specjalnych i scen w kosmosie to zastawi pewien niedosyt jak misja finalna Apollo 11 na księżyc.
  Traktujmy go jako pewien film biograficzny z wieloma wątkami spłyconymi ograniczeniami wynikającymi czasem trwania filmu.
  Ogólnie polecam obejrzeć i poczuć namiastkę tych czasów podboju namiastki kosmosu :)

 • aerofan

  Oceniono 3 razy 1

  To ja obejrzę tę formę, jeśli wystąpi w niej Gosling.

 • fitt

  0

  projekt budowy drogi czy mostu

 • mmichal

  Oceniono 5 razy -1

  Damon zdobył za tę rolę Złoty Glob dla najlepszego aktora komediowego. "Marsjanin" okazał się także najlepszą komedią roku podczas tej gali
  komedia, na prawdę?!

  widzę że już zeszliście na psy - jak radiowa Trójka. A taka szansa przed wami stał przez koronawirusa.
  No cóż, trudno się mówi. żegnam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX