Węże 2020 przyznane. "Futro z misia" najgorszym filmem roku, z nagrodą także pupa Daniela Olbrychskiego

Popkulturowa Akademia Wszystkiego już po raz dziewiąty przyznała nagrody dla najgorszych filmów roku. Najwięcej Węży i tytuł najgorszego filmu roku otrzymało "Futro z misia" w reżyserii Kacpra Anuszewskiego i Michała Milowicza. Komedia wygrała w aż czterech kategoriach.
Zobacz wideo Futro z misia - zwiastun

Węże zostały przyznane w 12 kategoriach. "Futro z misia" to nie tylko najgorszy film roku, został wyróżniony również za najgorszą reżyserię, najgorszą rolę żeńską oraz najgorszy duet na ekranie. Po cztery nagrody przypadają więc Michałowi Milowiczowi (Wielki Wąż, reżyseria, scenariusz i najgorszy duet wspólnie z Przemysławem Sadowskim) i Kacprowi Anuszewskiemu (Wielki Wąż, reżyseria, scenariusz i plakat do innego filmu, który Anuszewski wyprodukował i wyreżyserował w zeszłym roku - "Serce do walki").

Węże 2020 - nie tylko "Futro z misia"

Dwa Węże trafiły do twórców filmu "Diablo. Wyścig o wszystko". Wśród wyróżnionych aktorów znaleźli się m.in. Małgorzata Foremniak, Mikołaj Roznerski (drugi rok z rzędu) i Cezary Pazura. Za najbardziej żenującą scenę polskiego kina ubiegłego roku uznano natomiast moment, w którym na ekranie pojawia się goła pupa Daniela Olbrychskiego. To scena z "Polityki" Patryka Vegi.

Węże przyznane zostały po raz dziewiąty, a werdykt zaprezentowano w postaci okolicznościowego internetowego filmiku, w którym poszczególne kategorie przedstawili zaproszeni goście: Katarzyna Pakosińska, Wojciech Mann, Krzysztof Materna, Abelard Giza, Tomasz Karolak, Robert Górski, Piotr Bukartyk, Rafał Rutkowski i Alessandro Leone oraz członkowie PAWia: Anna Tatarska, Rafał Pawłowski i Kamil Śmiałkowski.

 

W poprzednich latach Węże dla najgorszego filmu roku trafiały do twórców produkcji: "Wyjazd integracyjny", "Kac Wawa" , "Ostra randka", "Obce ciało", "Ostatni klaps", "Smoleńsk" , "Botoks" oraz "Studniówk@".

Węże 2020 - lista laureatów 

 • WIELKI WĄŻ - NAJGORSZY FILM ROKU: "Futro z misia" (reż. Kacper Anuszewski, Michał Milowicz; prod. Anna Siergiej, Michał Milowicz), za cudowną wycieczkę w filmową przeszłość, gdy żarty były przaśne, a fabuły obciachowe
 • NAJGORSZA REŻYSERIA: Kacper Anuszewski, Michał Milowicz - "Futro z misia"
 • NAJGORSZY SCENARIUSZ: Paweł Bilski, Olaf Lubaszenko, Michał Milowicz, Kacper Anuszewski - "Futro z misia"
 • NAJGORSZY SEQUEL, PREQUEL LUB REMAKE: "Misz Masz czyli Kogel Mogel 3" (reż. Kordian Piwowarski; prod. Tadeusz Lampka, Ilona Łepkowska)
 • NAJGORSZA ROLA MĘSKA: Mikołaj Roznerski - "Diablo. Wyścig o wszystko"
 • NAJGORSZA ROLA ŻEŃSKA: Małgorzata Foremniak - "Jak poślubić milionera?"
 • WYSTĘP PONIŻEJ TALENTU: Cezary Pazura - "Diablo. Wyścig o wszystko"
 • NAJGORSZY DUET NA EKRANIE: Michał Milowicz i Przemysław Sadowski - "Futro z misia"
 • NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCA SCENA: goły tyłek Daniela Olbrychskiego - "Polityka"
 • NAJGORSZY TELEDYSK OKOŁOFILMOWY: Mateusz Ziółko i Tabb "Legiony" - "Legiony" (reżyser Alan Kępski)
 • NAJGORSZY PLAKAT: "Serce do walki" (prod. Kacper Anuszewski; dystr. Kino Świat)
 • NAJGORSZY PRZEKŁAD TYTUŁU ZAGRANICZNEGO: "Impostor" (ang. "The Hole in the Ground", dystrybucja M2)
Więcej o: