"Tarapaty 2" to kontynuacja największego polskiego hitu dla dzieci XXI wieku. Jest pierwszy zwiastun

Kontynuacja największego hitu polskiego kina familijnego XXI wieku trafi na ekrany jesienią - mamy zapowiedź filmu "Tarapaty 2". Pierwszą część "Tarapatów" można obejrzeć już teraz, nie wychodząc z domu.

To kolejne spotkanie z Julką i Olkiem, których grają Pola Król (zastąpiła Hannę Hryniewicką) oraz Jakub Janota-Bzowski.

"Tarapaty 2" - sprawa skradzionego obrazu

Zobacz wideo Tarapaty 2 - pierwszy zwiastun

- Wszyscy tęsknimy za latem, słońcem i tym, żeby było normalnie. Brakuje nam analogowego kontaktu z przyjaciółmi i bliskimi, chcemy się spotykać, rozmawiać i wygłupiać. W "Tarapatach 2" będzie można podejrzeć wakacyjne i w gruncie rzeczy beztroskie życie trójki trzynastolatków, może to osłodzi chociaż odrobinę czekanie na powrót do zwyczajności - mówi Marta Karwowska, reżyserka i scenarzystka filmu.

Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji - "Plaża w Pourville" Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki, dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. Dystrybutor zapowiada, że "Tarapaty 2" to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

W "Tarapatatach 2" zobaczymy także znaną z poprzedniej części Joannę Szczepkowską, która zagra profesor Strzałkowską, ciotkę filmowej Julki, a Felkę zagra Mia Goti. W drugoplanowych rolach wystąpili: Marta Malikowska, Tomasz Ziętek oraz Zbigniew Zamachowski, a także Sandra Korzeniak.

"Tarapaty" w domu 

Pierwsza część "Tarapatów" przyciągnęła do kin w Polsce ponad 320 000 widzów, najwięcej po 1989 roku w kategorii kino familijne. Produkcja jest dostępna na DVD, została także sprzedana do wszystkich najważniejszych stacji telewizyjnych w Polsce. Film można też znaleźć w serwisach: Netflix, Player, Ipla i VOD.

"Tarapaty" to film dla dzieci, który może poukładać w głowie także dorosłym >>

Film "Tarapaty 2" reżyseruje Marta Karwowska (robiła też poprzednią część), a za zdjęcia odpowiada Jakub Burakiewicz, dla którego będzie to fabularny debiut pełnometrażowy. To produkcja Koi Studio, za scenografię odpowiadają Jędrek Kowalski i Maria Dziewanowska-Kowalska, a za montaż Aleksandra Gowin.

Premiera najnowszej części przygód Julki i Olka odbędzie się jesienią 2020 roku.

Więcej o: