"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że Honor Blackman zmarła w wieku 94 lat" - poinformowała rodzina aktorki w oświadczeniu nadesłanym do redakcji brytyjskiego serwisu The Guardian. - "Odeszła spokojnie z przyczyn naturalnych w swoim domu w Lewes (Sussex), otoczona rodziną.
Aktorka osierociła dwójkę adoptowanych dzieci - Barnaby'ego i Lottie oraz czwórkę wnuków: Daisy, Oscarowi, Olive i Toby'ego.
Honor Blackman najlepiej zapamiętamy z roli Pussy Galore - początkowo czarny charakter, a później dziewczynę Jamesa Bonda w filmie "Goldfinger". Co ciekawe, aktorka w trakcie nagrywania filmu miała 38 lat. Była aż o pięć lat starsza od Seana Connery'ego. Imię i nazwisko Pussy Galore zostało zaś "zapożyczone" od autentycznej osoby - kobiety, która prowadziła w latach pięćdziesiątych dom publiczny w Nowym Jorku.
Poza występu w Jamesie Bondzie aktorka znana jest również z roli w serialu szpiegowskim "Rewolwer i melonik" (ang. "The Avengers"). Zagrała tam asystentkę głównego bohatera, Cathy Gale. Jednym z jej ostatnich występów na srebrnym ekranie była rola w filmie "Dziennik Bridget Jones". Zdarzały jej się również role w "Columbo" i "Doktorze Who". Aktorkę można było także zobaczyć swego czasu na deskach teatru.