Mapy Google przypomną i pokażą, który film widziałeś już w kinie

Google uruchomił nową funkcję w aplikacji Mapy. Użytkownicy aplikacji mogą się spodziewać, że na ich osi czasu pokaże się informacja o tym, który film oglądali podczas ostatniej wizyty w kinie. Aplikacja wykalkuluje to na podstawie godziny seansu i repertuaru placówki.
Zobacz wideo

Każdy, kto ma zainstalowaną aplikację Mapy Google, ma automatycznie założone w niej konto. I o ile nie wyłączymy geolokalizacji, oprogramowanie gromadzi informacje o miejscach, które odwiedzamy i zapisuje je w profilu. Potem użytkownik może zobaczyć je na swojej osi czasu. Za jej pomocą sprawdzi np. ile czasu spędził w domu, ile w pracy, a do tego listę miejsc, które odwiedził, a które program automatycznie rozpoznał i zapisał. Teraz na linii czasu będzie pojawiać się też informacja o tym, które filmy oglądaliśmy podczas wizyty w kinie.

Czytaj też: "Deadly Run". Pomógł stworzyć horror o seryjnym mordercy, potem sam się nim stał

Mapy Google pokażą, które filmy oglądaliśmy w kinie

Google udoskonaliło metody zbierania informacji o swoich użytkownikach tak bardzo, że jest w stanie też ustalić, co dokładnie oglądają w kinie. Wystarczy, że będą mieć przy sobie telefon z kontem w aplikacji Mapy Google. Jak donosi serwis www.androidpolice.com, uruchomiona została dodatkowa funkcjonalność. Dzięki niej na linii czasu zobaczymy, który film oglądaliśmy podczas wizyty w kinie.

Mapy Google pokażą, co oglądałeś w kinieMapy Google pokażą, co oglądałeś w kinie fot. www.androidpolice.com / Screen z aplikacji Mapy Google

Google automatycznie może wykryć, że użytkownik konta był w kinie. Na podstawie dostępnego w sieci repertuaru takiego miejsca i danych o lokalizacji, jest też w stanie określić, który film oglądał właściciel urządzenia. Ta informacja jest widoczna tylko dla posiadacza konta i może zostać poprawiona - w wypadku, kiedy o tej samej godzinie zaczyna się więcej filmów - lub całkowicie usunięta z profilu.

Google poinformowało, że dodatek jest dostępny już lutego. Wtyczka pojawia się powoli u kolejnych użytkowników - nie wszyscy są jeszcze objęci tym rozszerzeniem. No i nie ma co ukrywać, w sytuacji, kiedy większość kin na całym świecie jest zamknięta, funkcja jest na razie nieco bezużyteczna.

Czytaj też: "Bad Boy" z przyśpieszoną premierą w sieci. Kiedy i gdzie zobaczymy najnowszy film Patryka Vegi?

Więcej o: