"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" z premierą w sieci. Gdzie można obejrzeć film legalnie?

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to najnowszy film Macieja Kawulskiego z Marcinem Kowalczykiem i Tomaszem Włosokiem w rolach głównych. To także pierwszy film, który tym roku zobaczyło ponad milion widzów, a także pierwszy polski film z tak drogą ścieżką dźwiękową, pełną największych przebojów.
Zobacz wideo

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to drugi, po "Underdogu", film Macieja Kawulskiego. Oparta na faktach historia głównego bohatera zdaniem twórców po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Film na ekrany kin zawitał 3 stycznia 2020 roku i był pierwszą polską produkcją, którą zobaczyło ponad milion widzów.

Czytaj też: "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Maciej Kawulski wie, jakie kino chce robić

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" można już obejrzeć w sieci

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to film nie tylko entuzjastycznie przyjęty przez widownię, wychwalany był także przez krytyków filmowych. Reżyser nawet żartował w jednym ze swoich wpisów - "Kiedy krytycy wbrew powołaniu chwalą zamiast krytykować… zaczynam się bać. Co jeśli odbije mi palma i zacznę brać heroinę?". Faktem jest, że po dwóch tygodniach od premiery do kin wybrało się prawie 670 tysięcy. osób, by zobaczyć gangsterską opowieść, a Kawulski podkreślał zachwycony: "Około pół miliona zadowolonych widzów to największa nagroda dla twórców". Później pękł milion.

Czytaj też: "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" - dynamiczne ujęcia i pełnokrwiste postaci. Zaglądamy za kulisy filmu [WIDEO]

Teraz widzowie będą mogli zobaczyć produkcję w domowym zaciszu - dostępna jest na platformie streamingowej Ipla.tv. Za wypożyczenie filmu na 48 godzin płaci się 20 złotych i można oglądać do woli.

'Jak zostałem gangsterem' do obejrzenia w sieci'Jak zostałem gangsterem' do obejrzenia w sieci fot. ipla

W filmie główną rolę gra Marcin Kowalczyk, a towarzyszą mu Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska oraz Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz. Produkcja dosłownie opowiada o tym, co obiecuje tytuł. Kawulski stworzył film na podstawie wspomnień prawdziwego gangstera, który trząsł polskim światem przestępczym na przełomie lat 80. i 90.

"To jest zdecydowanie najdroższy film muzycznie w Polsce i to nie o 50 tys. zł, tylko o dwa-trzy razy więcej od każdego filmu w historii polskiej kinematografii" - zdradził przed premierą Maciej Kawulski. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na listę wykonawców. W filmie usłyszymy utwory takich legendarnych twórców jak: Deep Purple, Jon&Vangelis, Moby, Skunk Anansie, Dżem, Martin Roth, The Ronettes, Alphaville. Na oficjalnej ścieżce dźwiękowej z filmu znalazły się również nowe utwory, powstałe specjalnie na potrzeby produkcji: "Ołów" Muńka Staszczyka, "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" w wykonaniu Tymka i Kasty oraz "Mitoman" Malika Montany.

-To nieprawda, że polski widz jest mało wymagający. To nieprawda, że kupujemy wszystko, nawet kwadratowe, byle jakie kino, byle przepełnione niczym niepodyktowanym okrucieństwem i agresją. Jesteśmy dziś dojrzałym europejskim widzem z jednego z dwóch krajów na naszym kontynencie, w którym kino rodzime cieszy się większym powodzeniem niż to hollywoodzkie. Ale to nie jest dowód na to, że jesteśmy łatwi w obsłudze, tylko na to, że mamy wielkie filmowe tradycje wspierane przez wybitnych na światową skalę twórców. Tym bardziej się cieszę, że w tak wyjątkowych okolicznościach nasz film wzruszył, zaskoczył i rozbawił już ponad milion widzów - mówił reżyser Maciej Kawulski.

Zobacz wideo
Więcej o: