Nowa "Diuna". Pokazali pierwsze zdjęcia z filmu: Timothée Chalamet jako Paul Atryda i inni na planie

"Diuna" w reżyserii Denisa Villeneuve to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. W ekranizacji kultowej powieści pojawią się m.in. Timothée Chalamet i Jason Momoa. Twórcy pokazali widzom pierwsze oficjalne zdjęcie z planu. Dzięki temu wiemy, jak wyglądać będzie główny bohater.
Zobacz wideo

Kultowa "Diuna" ponownie trafi na duży ekran dzięki uznanemu reżyserowi Denisowi Villeneuve'owi, który znany jest z realizacji takich filmów jak "Blade Runner 2049", "Sicario" czy Nowy początek. Podjął się adaptacji książki Franka Herberta 30 lat po tym, jak na ekrany trafił uwielbiany przez widzów klasyczny już film Davida Lyncha. Niewątpliwie udało mu się zebrać naprawdę imponującą obsadę.

Czytaj też: "Diuna". Nieliczni wybrańcy widzieli pierwsze fragmenty. "Ten film porwie widzów tak, jak Władca Pierścieni i Star Wars"

"Diuna". Pierwsze zdjęcie z planu filmu

W roli głównej wystąpi złote dziecko Hollywood Timothée Chalamet, to on zagra Paula Atrydę. I tak też będzie w tej roli wyglądać. Tutaj został uchwycony na plaży na jego rodzinnej planecie Kaladan:

Timothee ChalametTimothee Chalamet fot. 'Diuna', reż. Denis Villeneuve, prod. WARNER BROS PICTURES (2020)

Timothee w czasie wywiadu z "Vanity Fair" zdradził, dlaczego zdecydował się zagrać w "Diunie":

Od razu przyciągającą do Paula rzeczą jest to, że w tak rozbudowanej i dokładnej opowieści, protagonista jest na ścieżce antybohatera. Myśli, że będzie kimś w rodzaju młodego generała, studiującego sztuki walki, nim stanie się pełnoletni, z nadzieją, że minie mu na tym co najmniej dekada.

W nowej "Diunie" wystąpią także takie gwiazdy jak Jason Momoa, Josh Brolin i Javier Bardem. Momoę mamy zobaczyć w roli Duncana Idaho, oddanego rodowi Atrydów mistrza miecza. To także ta postać cieszy się największą sympatią wśród czytelników powieści Herberta. Josh Brolin z kolei zagra mentora Paula Atrydy, Gurneya Hallecka - mistrza wojennego. W wersji Lyncha tę rolę zagrał Patrick Stewart. Bardem ma z kolei wcielić się w Stilgara, przywódcę wędrownego plemienia, które udzieli pomocy głównemu bohaterowi. Oprócz nich zobaczymy także Rebeccę Ferguson, Stellana Skarsgarda, Dave'a Bautistę, Oscara Isaaca i Zendayę. "Vanity fair" pokazało kilka innych fotosów z nowego filmu, możecie zobaczyć je poniżej - na ostatnim zdjęciu pozuje Jason Momoa:

 

 Villeneuve ma też nieco inne podejście do produkcji niż miał Lynch - ten film będzie adaptacją zaledwie połowy książki Franka Herberta, możemy więc liczyć na to, że de kin trafi także druga część filmu. Póki co data premiery się nie zmieniła - film zapowiedziany jest na 18 grudnia 2020 roku.

<<Reklama>> Książki Franka Herberta dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: