"John Wick", "Igrzyska śmierci" i inne hity za darmo na Youtubie. Legalne pokazy

Wytwórnia Lionsgate wymyśliła sposób na to, jak pomóc pozbawionym zajęcia i pieniędzy pracownikom branży filmowej. Środkiem do celu jest seria darmowych pokazów filmowych w sieci - obejrzeć można będzie takie przeboje jak "John Wick" z Keanu Reveesem czy oscarowe "La La Land".
Zobacz wideo

Akcja zacznie się w piątek 17 kwietnia na Youtubie. Żeby wziąć w niej udział, wystarczy znaleźć kanały Lionsgate lub Fandango's Movieclips. Wydarzenie poprowadzi aktorka Jamie Lee Curtis. W ramach "Lionsgate Live! A Night at the Movies" będzie można obejrzeć (tylko raz) wybrane przeboje kinowe zupełnie za darmo i w pełni legalnie. 

Filmy za darmo na Youtubie

Akcja będzie wydarzeniem cyklicznym, a pokazy zostały zaplanowane na cztery najbliższe piątki. 17 kwietnia odbędzie się pierwszy pokaz - wtedy zobaczyć będziemy mogli "Igrzyska śmierci" z Jennifer Lawrence w roli głównej.

Tydzień później, 24 kwietnia, wyemitowane zostanie kultowe "Dirty Dancing", a 1 maja będzie okazja, by zobaczyć oscarowe "La La Land" z Ryanem Goslingiem w roli głównej. Cykl zamknie transmisja głośnego hitu "John Wick" z Keanu Reveesem w roli głównej - w ubiegłym roku w kinach można było obejrzeć już trzecią część filmu o przygodach tego walecznego bohatera.

Akcja Lionsgate ma zachęcić widzów do tego, by wpłacali datki na rzecz bezrobotnych pracowników branży filmowej, dzięki którym powstają nasze ulubione produkcje. Zbiórka w czasie darmowych i legalnych pokazów będzie prowadzona na stronie Will Rogers Motion Picture Pioneers Foundation. Ta organizacja pomaga najbardziej potrzebującym osobom, a bardziej zamożni wpłacają datki - choćby George Clooney przekazał na ten cel milion dolarów.

Więcej o: