Filmy z Sandrą Bullock. Propozycje nie tylko na damski wieczór

Filmy z Sandrą Bullock to zarówno komedie romantyczne, jak i trzymające w napięciu filmy akcji. Sprawdź, które hity warto zobaczyć.

Sandra Bullock - początki kariery aktorskiej

Sandra Bullock karierę sceniczną rozpoczęła jeszcze w dzieciństwie, jednak nie były to występy  aktorskie, tylko chóralne. Po ukończeniu edukacji zaczęła statystować w filmach, grywała też w teatrach. Na prawdziwe wyzwanie musiała poczekać do roku 1993, kiedy to zagrała w "Człowieku demolce"Szeroki rozgłos przyniosła jej rola w "Speed: Niebezpieczna prędkość", gdzie została ekranową partnerką Keanu Reevesa.

Potem posypały się różne role, w tym komediowa postać w "Ja cię kocham, a ty śpisz" (1995), dzięki której otrzymała nominację do Złotego Globu. W 2000 roku ponownie użyła swojego komediowego charakteru, grając policjantkę Gracie Hart w "Miss agent". W 2002 roku mieliśmy okazję podziwiać ją w filmie romantycznym "Dwa tygodnie na miłość", gdzie wraz z Hugh Grantem stworzyli niezapomniany duet.

Mimo wielu sukcesów ciągle brakowało jej najważniejszej nagrody amerykańskiego przemysłu filmowego. Oscara za rolę pierwszoplanową Sandra Bullock otrzymała dopiero za kreację stworzoną w filmie "Wielki Mike: The Blind Side" (2009). 

Filmy z Sandrą Bullock, które idealnie sprawdzą się nie tylko na damski wieczór

Sandra Bullock jest artystką wszechstronną: dobrze sprawdza się w filmach sensacyjnych, ale równie wspaniale radzi sobie z rolami komediowymi czy romantycznymi. Jaki film z jej udziałem wybrać na spotkanie z przyjaciółkami? Polecamy:

  1. "Ja cię kocham a ty śpisz" (1995), mimo że jest to film, który ma już swoje lata, to wciąż chętnie się do niego wraca. Sandra Bullock wciela się w nim w rolę uroczej Lucy, która pracuje na stacji metra. Tam też codziennie obserwuje mężczyznę, który bardzo jej się podoba, lecz nie ma śmiałości by go zaczepić. Pewnego dnia dziewczyna ratuje go przed nadjeżdżającą kolejką. Jednak w wyniku doznanych obrażeń podczas wypadku, zapada on w śpiączkę. Lucy będąc w szpitalu zostaje wzięta przez rodzinę poszkodowanego za jego narzeczoną. Jak sobie z tym poradzi?
  2. "Totalna magia" (1998), to film z pogranicza komedii romantycznej i fantasy, w którym Bullock partneruje nie kto inny, jak Nicole Kidman. Jest to opowieść o siostrach Sally i Gillian, które po śmierci matki trafiają pod opiekę swoich ciotek - czarownic, które uczą je magii. Dziewczęta dorastają. Sally wychodzi za mąż, jednak szczęście nie trwa długo. Jej ukochany umiera, a ona wraz z córkami wraca do domu ciotek. Gillian z kolei poznaje Jimmy'ego (Goran Visnjic), który zaczyna znęcać się nad nią, efektem czego Sally uśmierca go. Siostrom nie udaje się wskrzesić zmarłego, więc zakopują go w swoim ogródku. Jednak sprawy Jimmy'ego nie da się tak łatwo pogrzebać...
  3. "Dwa tygodnie na miłość" (2002), to przyjemna, lekka komedia romantyczna w gwiazdorskiej obsadzie. Sandra Bullock gra w niej kompetentną i zaangażowaną prawniczkę, którą zatrudnia w swojej korporacji bezwzględny biznesmen. Często dochodzi między nimi do spięć, jednak dość szybko okazuje się, że szef nie może się bez niej obyć. Zniechęcona zachowaniem przełożonego Lucy postanawia zrezygnować z pracy. Gdy do końca umowy pozostają dwa tygodnie, do obojga zaczyna docierać, że łączy ich więcej niż tylko praca.
  4. "Narzeczony mimo woli" (2009), produkcja, która odniosła wielki sukces i przysporzyła aktorce bardzo wielu fanów. Główna bohaterka grana przez Sandrę Bullock to Margaret Tate - kobieta, która jest spełniona, odnosi sukcesy i zupełnie poświęca się pracy. Wydaje się, że ma już wszystko. Okazuje się jednak, że z dnia na dzień może to stracić, gdyż jako Kanadyjka nie dopełniła formalności wizowych i grozi jej deportacja. Jedynym wyjściem z sytuacji wydaje się być fikcyjne małżeństwo, które zapewni jej obywatelstwo. Wybór pada na niedocenianego asystenta Andrew.

Sandra Bullock. Kinowe hity

  1. "Ocean's 8" (2018), reż. Gary Ross; film opowiada o grupie rabusiów przygotowującej się do kradzieży biżuterii z nowojorskiego muzeum sztuki.
  2. "Nie otwieraj oczu" (2018), reż. Susanne Bier; opowieść o matce, która walczy o przetrwanie z nieznaną siłą.
  3. "Grawitacja" (2013), reż. Alfonso Cuarón; astronauci walczą o życie po tym, jak ich stację zniszczyła satelita.
Zobacz wideo Zobacz nowy odcinek Popkultury
Więcej o: