Filmy z Adamem Sandlerem - nie tylko komedie

Filmy z Adamem Sandlerem gwarantują świetną, niewymagającą rozrywkę. Choć styl żartów może nie przypaść każdemu do gustu, a sam Sandler nie jest dobrze oceniany przez krytyków, to niektóre jego filmy po prostu trzeba zobaczyć.

Adam Sandler - kariera

Sandler to ulubieniec Ameryki, znany przede wszystkim z filmów dla nastolatków oraz komedii romantycznych. Od lat ten sam luźny styl oraz szczery uśmiech to znaki rozpoznawcze aktora. Karierę rozpoczynał jako komik, potem jako scenarzysta w "Saturday Night Live". Aktorstwo zaczął od razu od tytułowej roli w filmie "Billy Madison", ale sławę przyniosła mu rola w filmie "Od wesela do wesela". Na swoim koncie ma nominację do Zlotego Globu za film "Lewy sercowy" (2002) oraz całkiem pokaźną liczbę nominacji i statuetek "Złotych Malin", głównie w kategorii "najgorszy aktor". Co ciekawe, najelpiej oceniana jest jego rola "na poważnie" w filmie "Nieoszlifowane diamenty" z 2019 r. 

Adam Sandler. Najlepsze komedie familijne

  • "Jeszcze większe dzieci", reż. Dennis Dugan (2013)

Film opowiada ciąg dalszy przygód paczki przyjaciół, znanych z komedii "Duże Dzieci". Tym razem główny bohater, Lenny, grany przez Adama Sandlera przeprowadza się z Miasta Aniołów do rodzinnego miasteczka, gdzie podobnie jak za czasów dzieciństwa, czeka na niego masa przygód w gronie najbliższych kolegów. Tym razem w życiu dorosłych główne role grają dzieci, które tuż przed końcem wakacji chcą dać niezapomnianą lekcję życia swoim rodzicom. Komedia w bardzo wakacyjnym stylu, pełna gagów i nagłych zwrotów akcji, a to wszystko w gwiazdorskiej obsadzie. 

  • "Weselny Tydzień", reż. Robert Smigel (2018)

To opowieść o dwóch ojcach, którzy mają diametralnie różne poglądy, a to, co ich łączy to zbliżający się wielkimi krokami ślub ukochanych dzieci. Adam Sandler gra wyjątkową rolę "rodzinnego ogranicza", który w pewnym momencie musi przyjąć pod swój dach większą część gości weselnych, co przekłada się na dużą ilość zabawnych sytuacji i pomyłek. To doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy właśnie tego lata mają zaplanowany ślub w najbliższej rodzinie i czeka ich prawdziwy weselny maraton z przeszkodami.

  • "Żona na niby", reż. Dennis Dugan (2011)

To komedia familijna w gwiazdorskiej obsadzie. Obok Adama Sandlera występują takie gwiazdy jak Jennifer Aniston, Brooklyn Decker czy Nicole Kidman. Fabuła kręci się wokół historii egoistycznego lekarza, który na egzotycznej wycieczce planuje uwieść długonogą blondynkę (Brooklyn Decker), w drodze do celu ma mu pomóc jego wierna asystentka (Jennifer Aniston) oraz dwójka przyszywanych dzieci. Koniec końców życie głównego bohatera napisze ciekawszy scenariusz. Słońce, plaża oraz bajkowy kurort przenoszą widza w wakacyjny klimat. Film pełen dobrego humoru, na szczególną uwagę zasługuje zabawny epizod z udziałem Nicole Kidman.

Filmy z Adamem Sandlerem - komedie romatyczne

  • "Zabójczy rejs", reż. Kyler Newacheck (2019)

To romantyczny kryminał, w którym Sandlerowi ponownie partneruje Jennifer Aniston, tym razem wciela się w rolę znudzonej żony fryzjerki, która odegra ważną rolę w rozwikłaniu międzynarodowej intrygi. Adam Sandler jak zawsze w formie w hawajskiej koszuli stara się sprostać oczekiwaniom małżonki, co prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń. Film zabiera widza do świata luksusu, w którym wszystko ma swoją cenę i nie brakuje ofiar w ludziach. A wszystko to jak zawsze skąpane w słońcu na tle pięknych wakacyjnych widoków.

'Zabójczy rejs', Netflix'Zabójczy rejs', Netflix Netflix

  • "50 pierwszych randek", reż. Peter Segal (2004)

Adam Sandler w tym filmie występuje w podwójnej roli weterynarza oraz etatowego kobieciarza, który zawodowo łamie kobiece serca. Wszystko kończy się wraz z poznaniem Lucy (w tej roli Drew Barrymore), która ze względu na wypadek regularnie traci pamięć, co sprawia, że główny bohater grany przez Sandlera musi się starać zawsze od nowa. "50 pierwszych randek" to świetna propozycja na wieczór we dwoje. 

Komedie z Adamem Sandlerem - lista 

Nie tylko komedie

Sandler ma na swoim koncie nie tylko role komediowe. Na uwagę zasługują chociażby dramat: "Zabić wspomnienia" (2007), czy thriller "Nieoszlifowane diamenty" (2019) oraz komediodramat "Lewy sercowy" (2002). Sandler wielkrotnie występował też jako aktor dubbingujący, m. in. w "Hotelu Transylwania" (2012) i "Pixelach" (2015). 

Zobacz wideo Widzieliście już
Więcej o: