Filmy z Nicolasem Cagem. Top 10 najlepszych ról

Filmy z Nicolasem Cagem to głównie filmy akcji, ostatnio niestety nienajlepsze. Trzeba jednak pamiętać, że aktor ma w swoim dorobku wiele naprawdę dobrych ról w dramatach, thrillerach i filmach romantycznych.

Nicolas Cage, a właściwie Nicolas Coppola, nie chciał korzystać z blasku sławy słynnego wuja i już na początku kariery zmienił nazwisko. Paradoksalnie od tego momentu przez dłuższy czas nic się nie wydarzyło i koniec końców wpływowy krewny i tak musiał pomóc młodemu aktorowi, obsadzając go w filmie "Rumble Fish" (1983). Od tej roli jego kariera nabrała tempa. Nicolas Cage  zagrał już w ponad osiemdziesięciu filmach. Na swoim koncie ma wiele wciągających thrillerów, dramatów oraz obrazów romantycznych. Na swoim koncie ma Oscara za rolę w "Zostawić Las Vegas" (1995) i nominację za "Adaptację" (2002). Za ten pierwszy otrzymał także Złotego Globa. Jego występy zostały także nominowane 8 razy do nagrody "Złotej Maliny". 

Nicolas Cage. Filmy z kategorii "dramat" i "thriller" 

 • "Ptasiek" (1984), reżyseria: Alan Parker

Tytułowy Ptasiek, którego zagrał Matthew Modine, to weteran, który cierpi na schizofrenię i naprawdę wolny czuje się tylko w alternatywnym świecie. Nicolas Cage zagrał w tym filmie rolę przyjaciela, który próbuje przełamać mur milczenia. I to na nim skupia się cała uwaga, na jego walce o najmniejszą nić porozumienia. Pomimo tego, że sam przeżył koszmar wojny, nie potrafi zrozumieć Ptaśka, jednak jest między nimi głęboki szacunek i akceptacja. Film nie bije rekordów popularności, lecz jest to bardzo ważna rola w jego karierze. 

 • "Oczy węża" (1998), reżyseria: Brian De Palma

W trakcie walki bokserskiej dochodzi do morderstwa sekretarz stanu. Nicolas Cage wciela się w rolę policjanta, którego zadaniem jest znalezienie sprawcy. Problem w tym, że morderca po oddaniu śmiertelnego strzału wmieszał się w czternastu tysięczny tłum widzów. Film określany jest jako prosta historia opowiedziana w mistrzowski sposób. To film, do którego fani aktora wracają po wielu latach. Idealny propozycja dla tych, którzy nie widzieli tej produkcji lub miłośników duetu Cage plus Brian De Palma.

 • "Pan życia i śmierci" (2005), reżyseria: Andrew Niccol

Nicolas Cage wciela się w postać Jurija Orłowa - handlarza bronią, który był świadkiem morderstwa. Orłow bez skrupołów współpracuje z każdym, kto płaci. Biznes się kręci, trwa nieustająca ucieczka przed agentem Interpolu, ale w końcu przychodzi moment, w którym mężczyzna musi dokonać wyboru między dotychczasowym życiem a rodziną. Niezależnie od wyboru, może zapłacić wysoką cenę. 

Filmy romantyczne z Nioclasem Cagem 

 • "Wpływ księżyca" (1987) reżyseria: Norman Jewison 

W tym komediodramacie u boku Nicolasa Cage'a wystąpiła Cher, wcielając się w rolę Loretty - kobiety zakochanej w bracie swojego narzeczonego. Ślub ma odbyć się za miesiąc a gorące uczucie komplikuje wszystkie plany. 

 • "Miasto Aniołów" (1998), reżyseria: Brad Silberling

Romantyczna historia, w której Nicolas Cage wciela się w rolę Anioła zakochanego w pięknej lekarce (Meg Ryan). Pani doktor nie może pogodzić się ze śmiercią pacjenta, wraz z jego odejściem na jej drodze pojawia się anioł. Pod wpływem uczucia niebiańska istota postanawia powrócić do świata ludzi i żyć ze swoją ukochaną, jednak połączenie tych dwóch światów okazuje się bardzo trudne. “Miasto Aniołów” to idealna propozycja na romantyczny wieczór we dwoje.

'Miasto aniołów'"Miasto aniołów" Fot. Stopklatka TV

 • "Family Man" (2000), reżyseria:Brett Ratner

To niezwykła historia świąteczna na kanwie “Opowieści Wigilijnej” Dickensa. Nicolas Cage wciela się w rolę samotnego biznesmena, który po napadzie w sklepie, na drugi dzień budzi się jako mąż i ojciec. Jego życie diametralnie się zmienia, otrzymuje dar w postaci bliskich osób, jednocześnie tracąc swój status społeczny i pieniądze. To filmowa propozycja dla całej rodziny, na długi leniwy wieczór przed telewizorem.

Filmy z Nicolasem Cagem. Top 10 najlepszych

 1. "Ptasiek" (1984)
 2. "Pocałunek wampira" (1988)
 3. "Dzikość serca" (1990)
 4. "Zostawić Las Vegas" (1995)
 5. "Twierdza" (1996)
 6. "Bez twarzy" (1997)
 7. "Oczy węża" (1998)
 8. "Miasto aniołów" (1998)
 9. "Naciągacze" (2003)
 10. "Pan życia i śmierci" (2005)

W rankingu 250 najlepszych aktorów według seriwsu IMDB, Nicolas Cage zajmuje 26 pozycję, wyższą niż zajmuje Bruce Willis, Tom Cruise czy Heath Ledger. 

Zobacz wideo Aplikacje dla kinomaniaków
Więcej o: