Brian Dennehy nie żyje. Zagrał w filmie "Rambo: Pierwsza krew"

Aktor Brian Dennehy nie żyje, zmarł w wieku 81 lat. Był dwukrotnym laureatem nagrody Tony, a szeroka publiczność kojarzy go m.in. z roli szeryfa w filmie "Rambo: Pierwsza krew".

O śmierci aktora poinformowała jego córka. Brian Dennehy zmarł z przyczyn naturalnych.

Brain Dennehy nie żyje. Aktorską karierę zaczął w wieku 40 lat

Brian Dennehy był aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Zdobył Złoty Glob dla najlepszego aktora w miniserialu lub filmie telewizyjnym za rolę Williama "Willy’ego" Lomana w telewizyjnej wersji "Śmierci komiwojażera" (za występ sceniczny w tej sztuce dostał jedną z dwóch statuetek Tony). Na planie "F.I.S.T" poznał Sylvestra Stallone'a, z którym wystąpił później w filmie "Rambo: Pierwsza krew". Grał w produkcji rolę szeryfa Willa Teasle’a.

Karierę aktorską zaczął około czterdziestki, wcześniej pracował m.in. jako makler giełdowy na Manhattanie. Najbardziej lubił występować w teatrze, ale ma na koncie także sporo ról filmowych. W jego filmografii są m.in. "Park Gorkiego", "Silverado", "Kokon", "Orły temidy" czy "Romeo i Julia". W latach 1992-1997 zagrał główną rolę w serii filmów telewizyjnych o przygodach niezłomnego policjanta, sierżanta Jacka Reeda (m.in. "Złamane śluby", "Człowiek honoru", "Za wszelką cenę").

Więcej o: