Filmy o wirusach. TOP5 filmów z ostatnich lat

Filmy o wirusach to propozycja na seans dla odważnych. Ich fabuła skupia się między innymi na epidemiach nieznanych chorób, apokalipsie zombie czy cyberatakach. Zobacz, które tytuły z pewnością cię zainteresują.

Dzisiejsza rzeczywistość przypomina nieco filmowe wizje, które jeszcze jakiś czas temu wydawały się nam zupełnie fikcyjne. Gdy mijamy na ulicach ludzi w maseczkach ochronnych i rękawiczkach, uświadamiamy sobie, że scenariusze filmowe mogą czasem okazać się bardzo realne. W oczekiwaniu na powrót do normalności, warto skusić się na filmowym seansie, traktujący oczywiście o... wirusach! Trudne do powstrzymania epidemie, świat opanowany przez zombie, a nawet wirusy komputerowe - w tej tematyce jest z czego wybierać.

Filmy o wirusach: pandemia

Filmy o wirusach to przede wszystkim obrazy, przedstawiające rozmaite wizje epidemii. Wśród nich królują filmy o krwiożerczych zombie. Nie brakuje jednak też historii o tajemniczych epidemiach, które niespodziewanie dotknęły ludzkość. Wśród tych produkcji każdy odnajdzie coś w sam raz dla siebie. Na które tytuły warto zwrócić szczególną uwagę?

1. „Contagion - Epidemia strachu” („Contagion”), reż. Steven Soderbergh (2011)

Jedną z propozycji, obok których nie można przejść obojętnie, jest amerykański thriller science-fiction w reżyserii Stevena Soderbergha. Bohaterowie historii z gwiazdorską obsadą (Kate Winslet ,Matt Damon, Laurence Fishburne, Jude Law, Marion Cotillard), muszą stawić czoła śmiertelnej zarazie, która w błyskawicznym tempie przenosi się po świecie. Jedynie odnalezienie leku może uchronić ludzkość przed zagładą.

Zobacz wideo Zwiastun filmu

2. „28 dni później” („28 Days Later..."), reż. Danny Boyle (2002)

Wirus, który wydostaje się z laboratorium przemienia ludzi w rozwścieczone bestie. Jim (Cillian Murphy), główny bohater tej opowieści, budzi się w opustoszałym, apokaliptycznym świecie i razem z grupką ocalałych stara się przetrwać. W nowej, ponurej rzeczywistości, od wirusa mogą jednak okazać się gorsi sami ludzie.  

3. „W ukryciu” („Hidden”), reż. Matt Duffer i Ross Duffer  (2015)

Przejmująca historia rodziny, starającej się przetrwać w schronie przeciwatomowym. Wraz z wybuchem tajemniczej epidemii, normalne życie odeszło w niepamięć. Jakie zagrożenie czai się na bohaterów na powierzchni?

Które filmy o epidemiach również warto obejrzeć?

 4. „Epidemia” („Outbreak”), reż. Wolfgang Petersen (1995)

 5. „World War Z”, reż. Marc Forster (2013)

 6. „Jestem legendą” („I Am Legend”), reż. Francis Lawrence (2007)

 7. „12 małp” („Twelve Monkeys”), reż. Terry Gilliam (1995)

8. „Miasto ślepców” („Blindness”), reż. Fernando Meirelles (2008)

9. „Wiecznie żywy” („Warm Bodies”), reż. Jonathan Levine (2013)

10. „Pontypool”, reż. Bruce McDonald (2008)

11. „Zabójczy wirus” („Carriers”), reż. David Pastor i Àlex Pastor (2009)

12. „Ostatnia miłość na Ziemi”, („Perfect Sense”), reż. David Mackenzie (2011)

Filmy o wirusach 2019. Poznaj tytuły ubiegłorocznych produkcji

Filmy o wirusach z 2019 roku to kilka ciekawych propozycji, wśród których znajdują się zarówno intrygujące horrory komediowe, jak i przejmujący dokument, dotyczący wirusa AIDS. Poznaj tytuły najnowszych propozycji filmowych, które niejednokrotnie cię zaskoczą.

1. „Małe potworki” („Little Monsters”), reż. Abe Forsythe (2019)

Co może wydarzyć się podczas przedszkolnej wycieczki do mini zoo? Jak się okazuje, również i w tak niepozornym miejscu wybuch epidemii zombie nie jest rzeczą niemożliwą. Wychowawczyni Caroline, w której rolę wciela się genialna Lupita Nyong'o, zrobi jednak wszystko, by uchronić swoich podopiecznych przed niebezpieczeństwem.

Pozostałe propozycje filmów o wirusach z 2019 roku, które warto obejrzeć:

2. „Ostatni Serb w Chorwacji” („Posljednji Srbin u Hrvatskoj”), reż. Predrag Licina (2019)

3. „Truposze nie umierają” („The Dead Don't Die”), reż. Jim Jarmusch (2019)

4. „Zombieland: Kulki w łeb” („Zombieland: Double Tap”), reż. Ruben Fleischer  (2019)

5. „Zabić pacjenta zero” („Killing Patient Zero”), reż. Laurie Lynd (2019)

Filmy o wirusach komputerowych. Najciekawsze propozycje na wieczorny seans

Filmy o wirusach komputerowych to temat, który nieco odbiega od wcześniejszych propozycji. Warto jednak poznać tytuły produkcji, dotyczących tej tematyki. Wśród nich można odnaleźć obrazy z iście gwiazdorską obsadą. Sprawdź koniecznie, których filmów o wirusach komputerowych nie możesz przegapić.

1. „Zabójcza perfekcja”, („Virtuosity”), reż. Brett Leonard (1995)

Gdy sztuczna inteligencja przedostanie się do realnego świata, mogą wyniknąć z tego tylko kłopoty. Zwłaszcza, gdy przeciwnikiem jest stworzony przez specjalistów z centrum zbrojeniowego, seryjny morderca. SID 6.7 (Russell Crowe) został zaprojektowany do szkoleń policjantów, odbywających się w wirtualnej rzeczywistości. Niezwykle inteligentny i niebezpieczny przestępca znajduje jednak sposób na przedostanie się do ludzkiego wymiaru. Jego tropem rusza Parker Barnes (Denzel Washington).

Poznaj pozostałe tytuły filmów o wirusach komputerowych, które warto zobaczyć:

2. „Elektroniczna zjawa”, („Ghost in the Machine”), reż. Rachel Talalay (1993)

3. „Hakerzy”, („Hackers”), reż. Iain Softley (1995)

4. „Błąd ostateczny” („Terminal Error”), reż. John Murlowski (2002)

5. „Nirvana”, reż. Gabriele Salvatores (1997)

Więcej o: