Tom Cruise najlepiej opłacanym aktorem świata. Policzyli, ile zarabia za każde wypowiedziane w filmie słowo

Tom Cruise został uznany za najlepiej zarabiającego aktora Hollywood. Zgarnia milionowe gaże za udział w kolejnych produkcjach, a co więcej dostaje też procent od zysków filmów w kinach. Portal Casumo policzył, ile dokładnie zarabia za każde wypowiedziane w produkcji słowo. Suma jest imponująca.
Zobacz wideo

Portal Casumo opracował zestawienie najlepiej zarabiających aktorek i aktorów Hollywood. Na czele zestawienia znalazł się Tom Cruise, który na koncie ma role w takich filmach jak legendarne już "Top Gun", "Mission Impossible", "Wywiad z wampirem" czy "Raport mniejszości".

Czytaj też: Kelly McGillis nie gra w "Top Gun 2". Tłumaczy: To dlatego, że jestem stara i gruba

Jak dużo pieniędzy Tom Cruise dostaje za wypowiedzenie słowa w filmie?

Casumo podaje, że Tom Cruise w przeciągu swojej kariery zarobił średnio 7091 dolarów za każde słowo, które wypowiedział na ekranie. To przelicza się na około 30 tysięcy złotych. Obliczono też, że w takim razie za każde 10 sekund obecności w filmie zarabia 205 609 dolarów czyli nieco mniej niż 900 tys. złotych. Nie zapominajmy też, że aktor dodatkowo też procenty od zysku wszystkich filmów z serii "Mission Impossible", co przyniosło mu zysk w wysokości 200 mln dolarów. 

Ile Tom Cruise zarabia za wypowiedzenie jednego słowa w filmie?Ile Tom Cruise zarabia za wypowiedzenie jednego słowa w filmie? fot. www.casumo.com

Dla porównania znajdujący się na drugim miejscu Kurt Russell za każde wypowiedziane słowo zarobił średni 5682 dolarów, a lokujący się na trzecim miejscu Johnny Depp 4877 dolarów.

U aktorek wygląda to jeszcze inaczej. Na pierwszym miejscu w analogicznym zestawieniu znalazła się Camreon Diaz, która za każde słowo z dialogu zarobiła w swojej karierze 4637 dolarów, a to dzięki temu, że za rolę w filmie "Bad Teacher" zainkasowała gażę w wysokości miliona dolarów, by także otrzymać procenty od zysku produkcji, co przyniosło jej w efekcie 42 miliony dolarów. Na drugim miejscu znajduje się znana z serialu "Przyjaciele" Courtney Cox, która za każde swoje słowo zarobiła 3528 dolarów. Trzecie miejsce należy do Jodie Foster, która inkasuje średnio 3265 dolarów.

Czytaj też: Sean Bean prawie zawsze umiera, a Tom Hanks musi do ubikacji. Oto aktorzy, którzy często grają ten sam schemat

Kurt Russel może się za to pocieszyć, że to do niego należy rekordowa gaża rolę w jednym filmie - za zagranie w "Żołnierzu przyszłości" dostał 15 milionów dolarów. Wśród aktorek rekordzistą jest Julia Roberts, która za swój udział w "Ocean's Eleven" zgarnęła 10 milionów.

Więcej o: