Filmy z Bradem Pittem. Te tytuły znajdziesz na Netfliksie

Brad Pitt po latach doczekał się po latach swojego Oscara za brawourową rolę w filmie "Once Upon a Time in Hollywood". Aktor ma jednak na koncie udział w kilkudziesięciu innych wciągających filmach. Sprawdziliśmy, które z nich znajdziecie na Netliksie.
Zobacz wideo

Brad Pitt swoją karierę aktorską zaczynał od małych ról w operach mydlanych i serialach. Już w młodości spotkał się na planie z Johnnym Deppem - razem zagrali w "21 Jump Street" z 1988 roku. Zdarzyło mu się też pracować jako model - wystąpił w kampanii jeansów Levi's. Przełomem w jego karierze była rola w głośnym filmie "Thelma i Louise". Brad Pitt poza aktorstwem zajmuje się także produkcją filmową. Wiedzieliście, że Brad Pitt był producentem filmu "Infiltracja"?

Czytaj też: Donald Trump obraża Brada Pitta. Aktor mu podpadł przemówieniem na Oscarach

Filmy Z Bradem Pittem na Netlix.com

Jakie filmy z Bradem Pittem znajdziecie z kolei na Netfliksie? Wybór jest tutaj szeroki. Zacznijmy od tego, że możecie zobaczyć go w komedii kryminalnej "Ocean's eleven" i jej dwóch następnych częściach. Dodatkowo w tych filmach zobaczycie także całą plejadę innych hollywoodzkich gwiazd takich jak George Clooney.

Wielbicieli i wielbicielki Brada Pitta powinno ucieszyć, że na Netliksie znajdą też produkcję "Joe Black", gdzie młody aktor zagrał u boku Anthony'ego Hopkinsa. Rola jest niebanalna, bo przyszło mu zagrać samą śmierć, która nim zabierze ze sobą następnego człowieka, chce poznać uroki życia w ciele przystojnego młodzieńca. Jeśli zaś bardziej wam w smak ekranizacje klasycznych dzieł literatury, to powinniście włączyć "Wichry namiętności". Brad Pitt zagrał tam ponownie u boku Hopkinsa, a film był kasowym przebojem przez trzy tygodnie wyświetlania.

Nie zapominajmy, że na Netfliksie znajdziecie też kultowy już thriller "Siedem", gdzie Pitt wciela się w młodego śledczego, który pod okiem doświadczonego detektywa, którego gra Morgan Freeman, śledzi seryjnego mordercę zabijającego ludzi według wzorca siedmiu grzechów głównych. Jeśli macie ochotę na coś, co było nominowane do Oscara, włączcie "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona". Pitt wystąpił w roli tytułowej - to mężczyzna, który urodził się jako staruszek i z biegiem lat tylko młodnieje. Uwagę zwraca zwłaszcza charakteryzacja aktora, który na potrzeby filmu został zarówno drastycznie postarzony jak i odmłodzony. Z kolei w "Machinie wojennej" Brad Pitt zagrał generała celebrytę, który ma zwycięsko zakończyć kontrowersyjną wojnę. Choć idzie mu sprawnie, może zgubić go własna pycha.

Czytaj też: Oscary 2020. Brad Pitt najlepszym aktorem drugoplanowym. "Dedykuję nagrodę moim dzieciom"

Jako amerykańskiego żołnierza walczącego na froncie II wojny światowej zobaczymy go w obrazie "Furia" - u jego boku pojawił się też Shia LaBoeuf. Brad Pitt zagrał z kolei razem z Robertem Redfordem w szpiegowskim filmie "Zawód:Szpieg" z 2001 roku. Jeśli ciągle wam będzie mało tego aktora, na Netfliksie znajdziecie jeszcze "World War Z" i "Big Short".

Możecie posłuchać też głosu Brada Pitta w amerykańskim dubbingu do animacji "Megamocny", gdzie wcielił się w Metromana. Przygodę z dubbigiem przeżył też w filmie "Happy Feet: Tupot małych stóp 2" - jego głosem przemawia kryl Will - te dwie pozycje także znajdziecie na Netliksie.

Brad Pitt. Filmy dostępne na Netliksie

 • "Joe Black"
 • "Big short"
 • "Siedem"
 • "Siedem lat w Tybecie:
 • "Wichry namiętności"
 • "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"
 • "Zawód: Szpieg"
 • "Machina wojenna"
 • "Ocean's eleven: Ryzykowna gra"
 • "Ocean's Twelve: Dogrywka"
 • "Ocean's Thirteen"
 • "Furia"
 • "World War Z"
Więcej o: