Bohdan Krzywicki nie żyje. Aktor znany z roli w "Misiu" miał 85 lat

Nie żyje Bohdan Krzywicki. Aktor, którego szczególnie pamiętają z roli reportera miłośnicy filmu "Miś" Stanisława Barei, zmarł w wieku 85 lat.

O śmierci aktora w mediach społecznościowych poinformował Związek Artystów Scen Polskich. "Nad ranem, 23 kwietnia 2020 r., zmarł w Skolimowie Bohdan Krzywicki, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i estradowy, piosenkarz i konferansjer. Miał 85 lat" - czytamy we facebookowym wpisie.

Bohdan Krzywicki nie żyje. To on wypowiedział słynne zdanie: Prawda czasu, prawda ekranu

Bohdan Krzywicki zaczynał karierę w 1952 roku w Pomorskim Teatrze Młodego Widza w Bydgoszczy. Na ekranie debiutował u Jana Rybkowskiego w filmie "Spotkanie w Bajce" jako Inżynier. Szeroka publiczność najlepiej pamięta go z roli w "Misiu" Stanisława Barei. Krzywicki zagrał reportera, który pojawił się na planie filmu "Ostatnia paróweczka hrabiego Barry Kenta" i wygłosił słynną kwestię "Prawda czasu, prawda ekranu, prawda". 

Aktor na koncie miał też występy m.in. w "Wodzireju" Feliksa Falka, "40-latku. 20 lat później" Jerzego Gruzy i serialu "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”. Ostatni raz przed kamerą stanął w filmie Jerzego Hoffmana "1920. Bitwa warszawska", gdzie wcielił się w adwokata. Przez 60 lat Krzywicki był członkiem Sekcji Estrady Związku Artystów Scen Polskich. Ostatnie lata życia spędził w Domu Artystów w Skolimowie.

Więcej o: