Netflix szykuje swój pierwszy polski film. Ma to być czarna komedia

Jak informuje serwis Naekranie.pl, trwają prace nad pierwszym pełnometrażowym filmem wyprodukowanym przez Netflix. Tytuł roboczy to "All My Friends Are Dead".

Podobno scenariusz czarnej komedii skierowanej do nastolatków ma opowiadać o imprezie, której uczestnicy popełniają samobójstwo. Za reżyserię odpowiadają Mitja Okorn razem z Janem Belclem.

Netflix kręci z reżyserem "Listów do M."

Mitja Okorn był reżyserem pierwszej części "Listów do M.", a razem z Belclem (ten drugi jako aktor) współpracował przy "Planecie singli". Obie produkcje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem widzów: od premiery w listopadzie do końca 2011 roku "Listy do M." zobaczyło ponad 2,3 mln widzów, co dało produkcji pierwsze miejsce w zestawieniu rocznym, a "Planeta singli" pięć lat później poradziła sobie tylko odrobinę gorzej. W 2016 sprzedano na ten film w kinach 1,9 mln biletów, co zaowocowało drugim miejscem w rankingu rocznym (produkcję wyprzedził Patryk Vega i jego "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" - 2,7 mln widzów).

Premiera pierwszego polskiego pełnometrażowego filmu Netfliksa jest zaplanowana na koniec 2021 roku, ale w tym momencie prace na planie są - z oczywistych względów - wstrzymane. Jak podaje naekranie.pl, jednego z bohaterów (Francuza o imieniu Jacques) w "All My Friends Are Dead" ma grać marokański aktor Yassine Fadel, którego można oglądać w nowym serialu Netfliksa "Kierunek: Noc".

"Kierunek: Noc". Netflix tworzy serial inspirowany powieścią Jacka Dukaja >>

Zobacz wideo Netflix ogłasza obsadę nowego międzynarodowego serialu

Netflix wprowadził nowy przycisk. Od teraz łatwiej będzie oglądać filmy na telefonie >>

Do tej pory Netflix był zaangażowany tylko w polskie seriale. Pierwszym tytułem wyprodukowanym przez niego w naszym kraju był "1983" z Robertem Więckiewiczem i Maciejem Musiałem w rolach głównych. Musiał pojawił się także w pierwszym sezonie "Wiedźmina", międzynarodowej produkcji na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego, przy której z Netfliksem współpracuje m.in. Tomasz Bagiński.

Więcej o: