Dwayne Johnson - najlepsze filmy. Przegląd kina akcji

Filmy z Dwaynem Johnsonem to doskonała porcja rozrywki dla wszystkich miłośników pościgów, strzelania, sportów walki i szybkich samochodów. Dwayne Johnson w obsadzie jest w zasadzie gwarantem występowania tych wszystkich elementów. Jeśli lubisz takie filmy, te pozycje musisz nadrobić.

Dwayne Johnson w młodości był sportowcem: członkiem drużyny footballowej i wrestlerem. Niestety kontuzje uniemożliwiły mu kontynuację tej ścieżki kariery. W 2001 roku zagrał w swoim pierwszym filmie. Publiczność pokochała go niemal natychmiast i Dwayne został w przemyśle filmowym już na stałe. Jakie produkcje warto obejrzeć?

 • "Mumia powraca", reż. Stephen Sommers – film z gatunku fantasy/przygodowy. Jest to kontynuacja filmu „Mumia” z 1999 roku. Bohaterowie znani widzom z pierwszej części: Rick O'Connell (Fraser), jego żona Evelyn (Rachel Weisz), jej brat Jonathan (John Hannah) i syn Alex (Freddie Boath) muszą pokonać dwóch groźnych wrogów: przywróconego do życia Imhotepa i Króla Skorpiona, który to co 5000 tysięcy lat rozbudza się ze swojego snu i razem ze straszną armią Anubisa ponownie zaczyna podbój świata. Ta niebezpieczna przygoda będzie odbywać się w towarzystwie armii ożywionych mumii, pigmejów-kanibalów i przeróżnych okrutnych bestii ze starożytnego Egiptu.

 • "Król Skorpion" – ten film to porządne, klasyczne fantasy w stylu filmów takich jak "Conan Barbarzyńca" czy "Czerwona Sonia". Akcja rozgrywa się w starożytnym Egipcie, 400 lat przed wybudowaniem pierwszej piramidy. Głównym bohaterem "Króla Skorpiona" jest Mathyus (Dwayne Johnson), ostatni wojownik z plemienia Akadyjczyków: profesjonalnie wyszkolony żołnierzem i płatny zabójca w jednym. Czarny bohater, zły król Memnon, przy pomocy swojego czarnoksiężnika podbija kolejne plemiona i okrutnie obchodzi się z tymi, którzy nie chcą uznać jego zwierzchnictwa. Mathyus dostaje zlecenie na zabójstwo królewskiego czarnoksiężnika...

I Dwayne Johnson w 'Królu Skorpionie'I Dwayne Johnson w "Królu Skorpionie" Fot. mat. prasowe

 • "Dorwać Smarta"komedia i film akcji w jednym, bazujący na popularnym w latach 60. Serialu kryminalnym. Dwayne Johnson zagrał tu u boku Steva Carella i pięknej Anne Hathaway. Jest legendarnym agentem 23. Nie będziemy zdradzać szczegółów akcji "Dorwać Smarta", ale możemy zapewnić, że film posiada wszystkie cechy charakteryzujące najlepsze szpiegowskie filmy przygodowe: mamy tu śmiertelnie niebezpieczną misję, od której zależą od losy świata, tajną sieć powiązań, piękną agentkę, zbrodnię i niebezpiecznych szaleńców, którzy marzą o przejęciu kontroli nad światem. Dodatkowym smaczkiem jest duża dawka elementów humorystycznych, które sprawiają, że podczas tego seansu będziesz się bardzo dobrze bawić!
 • "GI Joe: Odwet" – kontynuacja filmu "GI Joe: Czas Kobry". Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Zartan (Arnold Vosloo), tak jak w poprzedniej części, udaje prezydenta Stanów Zjednoczonych. Oszustowi przy pomocy organizacji o nazwie Kobra udaje się skutecznie terroryzować USA i cały świat. Jakby tego było mało, Zartan oskarża członków tajnej jednostki wojskowej G.I. Joe o zdradę stanu i wydaje rozkaz ich likwidacji. Garstka ocalałych przed śmiercią komandosów na czele z Roadblockiem (Dwayne Johnson) postanawia walczyć z tyranem. Rzucają wyzwanie dyktatorowi, jego wspólnikom oraz podlegającym mu władcom światowych mocarstw. W roli ich pomocnika występuje Bruce Willis jako generał Joe Colton, legendarny dowódca oddziału.

 • "Vaiana" – coś całkiem z innej bajki! Dosłownie. „Vaiana” to niesamowita, animowana historia, musical Disneya. Opowiada o młodej kobiecie, która czuje miłość do oceanu i wyrusza na wielką przygodę po tym, jak samolubny półbóg o imieniu Maui, którego mięśnie dorównują wielkością poziomowi jego miłości własnej, kradnie serce Te Fiti. Temu półbogowi głosu udzielił właśnie sam Dwayne Johnson. Polinezyjska historia, zabawna atmosfera i osobowość Dwayne Johnsona sprawiają, że nawet dorośli spędzą przyjemnie czas oglądając tę kreskówkę.

 • "Sztanga i Cash" – komedia kryminalna w reżyserii Michaela Baya z 2013 roku. Film oparty jest na historii, która wydarzyła się naprawdę, choć jest tak nieprawdopodobna, że trudno w nią uwierzyć. Duet, eufemistycznie mówiąc, niewyróżniających się inteligencją kulturystów ze słonecznej Florydy wpada na „genialny” pomysł: decydują się na porwanie szemranego biznesmena, chcą poddać go wymyślnym torturom, a potem przejąć jego majątek. Niestety napotykają po drodze pewne trudności, w wyniku których realizacja planu się nie udaje, a porwany – kiedy zaczyna dochodzić do siebie – jest na swoich oprawców bardzo zdenerwowany…
Zobacz wideo Widzieliście "Jumanji" w nowszej wersji?

Filmy z Dwaynem Johnsonem TOP 10

Filmy z Dwaynem Jonhnsonem to bardzo długa lista. Wybraliśmy TOP 10:

 1. "Król Skorpion", reż. Chuck Russell, 2002
 2. "Szybcy i wściekli 5", reż. Justin Lin, 2011
 3. "Sztanga i cash", reż. Michael Bay, 2013
 4. "Policja zastępcza", reż. Adam McKay, 2010
 5. "Dorwać Smarta", reż. Peter Segal, 2008
 6. "Jumanji: Przygoda w dżungli", reż. Jake Kasdan, 2017
 7. "Witajcie w dżungli", reż. Peter Berg, 2003
 8. "San Andreas", reż. Brad Peyton, 2015
 9. "Moana", reż. Ron Clements / John Musker, 2016
 10. "Szybcy i wściekli 7", reż. James Wan, 2015
Więcej o: