HBO GO. Marvel i serwis udostępniają kolejne części - w maju m.in. seria Avengers

HBO GO i Marvel połączyły siły i od 10 kwietnia co tydzień w piątek serwis streamingowy udostępnia kolejne części. Co będzie można zobaczyć w maju?

10 kwietnia w bibliotece serwisu pojawiła się seria filmów o Iron Manie: "Iron Man", "Iron Man 2" oraz "Iron Man 3". Tydzień później HBO GO i Marvel dorzucili trzy produkcje, w których tytułowym bohaterem jest Kapitan Ameryka: "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie", "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz" i "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów". 24 kwietnia dołączyły filmy o Thorze: "Thor", "Thor: Mroczny świat" oraz "Thor. Ragnarok". W tym roku pierwszy piątek maja to jednocześnie 1 maja, więc już wtedy w ofercie HBO GO pojawią się kolejne filmy o superbohaterach.

Zobacz wideo Co nowego u Marvela? Thor jako kobieta i powrót Lokiego

HBO GO i Marvel - co pokażą w maju?

Od 1 maja będzie można oglądać jeden z najbardziej docenianych filmów z superbohaterami: "Czarna Pantera" z Chadwickiem Bosemanem z 2018 roku to dotąd jedyny film Marvela nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film. Produkcja została nagrodzona statuetkami za kostiumy, scenografię i muzykę. Tego samego dnia będzie też dostępny "Doktor Strange",  w którym Benedict Cumberbatch gra posiadającego ogromną moc neurochirurga, walczącego z siłami ciemności, aby ocalić świat. Od początku maja HBO GO i Marvel udostępnią także dwie części "Strażników Galaktyki".

Tydzień później użytkownicy serwisu będą mogli zobaczyć serię filmów o Avengersach. To cztery produkcje: "Avengers", "Avengers: Czas Ultrona", "Avengers: Wojna bez granic" oraz "Avengers: Koniec gry" (ten ostatni jest już w tym momencie dostępny). W tych filmach pojawiają się m.in. Thor (Chris Hemsworth), Kapitan Ameryka (Chris Evans), Iron Man (Robert Downey Jr), Czarna Wdowa (Scarlett Johansson), Hulk (Mark Ruffalo), Ant-Man (Paul Rudd) czy Kapitan Marvel (Brie Larson). Dostępny jest także "Spider-man: Daleko od domu" i "Kapitan Marvel".

W jakiej kolejności oglądać filmy Marvela? Przewodnik po produkcjach MCU >>

HBO GO - Thor i spółka, a co z innymi superbohaterami?

Serwis streamingowy HBO GO to nie tylko Avengersi. W tym momencie można oglądać w nim m.in. także serial "Batwoman", a także powstałe na podstawie powieści graficznej "Watchmen". Ekranizacją komiksów są np. "Doom patrol" oraz "Potwór z bagien", "Krypton" czy "Legion".

Superbohaterowie pojawiają się również a "Lego. Przygoda 2". Peter Parker jest bohaterem nie tylko pełnometrażowych filmów aktorskich, ale HBO GO i Marvel mają też animację (świetną!) "Spider-Man Uniwersum". W ofercie są także filmy o superbohaterach, w tym momencie np. "Aquaman", "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie", "X-Men: Geneza. Wolverine", "Ghost Rider", a także "Venom" z Tomem Hardym. 

Shazam - zupełnie inny superbohater

"Shazam" to także ekranizacja komiksu, wydawanego od 1939 roku, autorstwa C. C. Becka i Billa Parkera. Przedstawia historię chłopca, który zmienia się w superbohatera obdarzonego supermocami za każdym razem, gdy wypowie słowo "Shazam". W roli głównej występuje Zachary Levi.

SHAZAM to akronim z imion sześciu antycznych bogów i herosów, którzy dają chłopcu szczególne dary: Salomon (mądrość), Herkules (siła), Atlas (wytrwałość), Zeus (moc), Achilles (odwaga) i Merkury (szybkość). Produkcję również można oglądać w HBO GO.

Więcej o: