Filmy z Jasonem Stathamem. Propozycje nie tylko na męski wieczór

Filmy z Jasonem Stathamem, pełnym charyzmy i uroku Anglikiem, głównie mocne kino akcji. Jeśli poszukujesz tego typu rozrywki, proponujemy najlepsze tytuły z Jasonem Stathamem w roli głównej.

Filmy z Jasonem Stathamem - pierwsze role

Jason Statham zaczynał jako świetnie zapowiadający się sportowiec. Ćwiczył gimnastykę, praktykował sztuki walki, a nawet był reprezentantem swojego kraju na Mistrzostwach Świata 1992 roku w skokach do wody! Ale od kiedy zaczął współpracę z reżyserem Guyem Ritchiem zajmuje się zupełnie innymi rzeczami: walczy z zastępami niebezpiecznych przeciwników i bierze udział w walkach i efektownych pościgach. Jego pierwszą rolą była postać ulicznego kanciarza w filmie "Porachunki" z 1998 roku, potem przyszły kolejne role nieustraszonych twardzieli. Jakie tytuły z jego bogatej filmografii warto obejrzeć? Oto nasz przewodnik.

Jason Statham. TOP5 najlepszych filmów

 1. "Porachunki"- film akcji z początków kariery Stathama (1998), od którego wszystko się zaczęło. Czwórka głównych bohaterów to paczka przyjaciół. Eddie (Nick Moran), nieustannie wymigujący się od uczciwej pracy, ma niezwykłe szczęście do kart. Wpada więc na pomysł, by ograć groźnego gangstera (P.H. Moriarty) i w ten prosty sposób zgarnąć jego pieniądze. Jego plan zawodzi, Eddy popada w duże tarapaty, a trzej kumple muszą pomóc mu wyjść z tej patowej sytuacji obronną ręką. W filmie znajdziecie potężną dawkę poczucia humoru i świetnie napisane, czarujące widza postaci. Statham zagrał bardzo naturalnie, prawdopodobnie dzięki temu, że w życiu prywatnym doskonale znał życie na ulicy.

 2. "Przekręt" - kolejna gangsterska pozycja będąca zręczną kompilacją kilku opowieści, które dotykają kradzieży niezwykle cennego diamentu. Jason Statham gra tutaj drobnego naciągacza, kanciarza, miłośnika nielegalnych walk bokserskich. Na ekranie oglądamy też innych znakomitych aktorów: Brada Pitta i Benicia Del Toro. Akcja filmu rozgrywa się w Londynie, a do skomplikowanej akcji wkraczają coraz bardziej egzotyczni bohaterowie: trójka Jamajczyków, nowojorscy handlarze kradzionymi klejnotami żydowskiego pochodzenia, mieszkający w Anglii, emerytowany agent KGB, płatny morderca, cała drużyna bezdomnych okupujących przedmieścia, pies oraz organizator walk bokserskich. Z tego ciekawego miszmaszu wynika wielkie zamieszanie. Kto okaże się zwycięzcą? Musicie sprawdzić to sami!

 3. "Włoska robota" - znakomity wybór na pełen akcji wieczór. Prestiżowa grupa złodziei dowodzona przez niezawodnego Johna (Donald Sutherland) ma plan doskonały. Szajka zamierza dokonać ostatniego w swojej karierze, wielkiego napadu w Wenecji, który ma na celu zapewnienie im sowitych emerytur i spokoju do końca życia. Niestety, w pewnym momencie jeden ze złodziei Steve (Edward Norton) postanawia rozegrać skok po swojemu i szykuje pułapkę na resztę kolegów. John umiera, a reszta cudem uchodzi z życiem. Grupa oczywiście postanawia się zemścić na Steviem i odebrać mu należne im złoto. Dowodzenie obejmuje piękna Stella (Charlize Theron), córka Johna. Stella jest przepełniona chęcią zemsty i zdeterminowana do działania.

 4. "Niezniszczalni"- Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Eric Roberts - największe nazwiska kina akcji razem w jednym filmie! To nie mogło się nie udać. Wyborowa grupa ekstremalnie niebezpiecznych i wyspecjalizowanych wojowników wyrusza z tajną misją, której nikt inny nie byłby w stanie wykonać ani nie odważyłby się przyjąć. Najemnicy mają za zadanie likwidację groźnego dyktatora, który od lat pastwi się nad swoimi obywatelami i jest zagrożeniem dla innym krajów. Już po rozpoczęciu zadania grupa odkrywa, że sprawy wyglądają zupełnie inaczej... Są otoczeni niezliczoną ilością kłamstw i zdrady.

 5. "Agentka" - produkcja z 2015 roku, komedia sensacyjna będąca parodią filmów o przygodach Jamesa Bonda komedia. Susan Cooper (Melissa McCarthy) jest typową szarą myszką: nieśmiałą i niedocenianą analityczką, która pracuje dla CIA. W momencie, kiedy działający pod przykrywką agenci (m.in. Jason Statham) zostają zdekonspirowani, to właśnie na jej barkach spoczywa zadanie rozpracowania gangu handlarzy bronią. Susan musi wyjść ze swojej strefy bezpieczeństwa i i wkroczyć do akcji.
Zobacz wideo W

Filmy z Stathamem - ranking najlepszych ról

W jakich filmach Jason Statham zagrał najbardziej przekonująco? Oto nasz ranking:

 1. "Transporter", reż. Corey Yuen / Louis Leterrier 
 2. "Protektor", reż. Boaz Yakin
 3. "Niezniszczalni 2", reż. Simon West
 4. "W obronie własnej", reż. Gary Fleder
 5. "Koliber", reż. Steven Knight
 6. "Agentka", reż. Paul Feig
 7. "Włoska robota", reż. F. Gary Gray
 8. "Niezniszczalni", reż. Sylvester Stallone
 9. "Adrenalina", reż. Mark Neveldine / Brian Taylor 
 10. "Angielska robota", reż. Roger Donaldson

Zobacz też: Filmy z Stevenem Seagalem, czyli kwintesencja kina akcji

Więcej o: