Filmy z Jennifer Lopez to nie tylko komedie romantyczne. Które z nich warto obejrzeć?

Jennifer Lopez jest utalentowaną aktorka, piosenkarka i tancerką. Filmy z nią to w większości lekkie tytuły, które uprzyjemnią każdy wieczór. Które filmy z Jennifer Lopez warto zobaczyć?

Jennifer Lopez. Początki kariery

Jennifer Lopez od dziecka marzyła o karierze aktorskiej. Swoją drogę artystyczną rozpoczęła jednak jako tancerka. Na początku występowała rewiach i musicalach, a potem programach telewizyjnych. Jako pierwszy sukces można uznać rolę dzielnej pielęgniarki w filmie "Pielęgniarki w akcji" (1993). Prawdziwą popularność i sympatię fanów Lopez zyskała po występie w biografii "Selena" (1997), gdzie zagrała piosenkarkę zamordowaną przez jedną z dziewcząt z własnego zespołu. Jennifer została wybrana przez magazyn "People" za jedną z najpiękniejszych kobiet w 1997 r, a w 1999 r. artystka z zaczęła karierę piosenkarki i wydała płytę "On the 6". Które filmy z Jennifer Lopez warto obejrzeć?

Filmy z Jennifer Lopez

Filmy z Jennifer Lopez to w dużej części lekkie filmy obyczajowe i komedie, które świetnie poprawią humor w gorszy dzień. Z tej puli polecamy szczególnie następujące tytuły:

  • "Pokojówka na Manhatanie" - komedia romantyczna z 2002 roku. Jennifer Lopez wciela się w tytułową, ubogą lecz dumna kobietę meksykańskiego pochodzenia, która jest samotną matką pracującą jako sprzątaczka w luksusowym, nowojorskim hotelu. Choć ma wszystkie cechy teoretycznie umożliwiające jej lepsze życie - jest atrakcyjna, mądra i dobra - brak jej wiary we własne możliwości. Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawia, że Marisa zostaje wzięta za mieszkankę hotelu przez młodego i bardzo przystojnego polityka. Christopher (Richard Gere) jest nią zafascynowany i próbuje zdobyć jej serce. Niewierząca w siebie Marisa uważa oczywiście, że absolutnie nie zasługuje na zainteresowanie takiego człowieka. Czy współczesny Kopciuszek  skończy się happy endem?
  • "Sposób na teściową" - komedia romantyczna z 2005 roku, w której oprócz Jeniffer Lopez zagrała wspaniała Jane Fonda i Michael Vartan. Po wielu latach żmudnego szukania wybranka swojego serca, Charlotte (Jennifer Lopez) znajduje wreszcie mężczyznę idealnego, Kevina Fieldsa (Michael Vartan). Wszystko byłoby pięknie gdyby nie przyszła teściowa... Viola (Jane Fonda) jest kobietą z najgorszych koszmarów. Ta dopiero co zwolniona dziennikarka telewizyjna i prezenterka czuje, że oprócz kariery zaczyna tracić również ukochanego syna. W związku z tym wpada na pomysł, żeby odstraszyć przyszłą synową, przeistaczając się w potwora...
  • "Zatańcz ze mną"- ciepła komedia z 2005 roku o zapracowanym, statecznym prawniku z Chicago, Johnie Clarku (Richard Gere), który pewnego dnia podczas powrotu do domu zauważa przez okno czarującą i energiczną instruktorkę tańca (Jennifer Lopez) i zafascynowany tym widokiem, postanawia zapisać się na lekcje. John ma piękną, oddaną żonę (Susan Sarandon) i cudowne dzieci, ale brakuje mu  czasu, by być z nimi na co dzień. Mężczyzna ma dość takiego stylu życia. Liczy, że nowe hobby pomoże zacząć proces zmian. Taniec na początku nie wychodzi mu dobrze, ale wkrótce staje się jego wielką namiętnością i skuteczną ucieczką od nudy życia. Czy taniec rozbije jego małżeństwo, czy wręcz odwrotnie? Musicie przekonać się sami. 

Program TV: 'Zatańcz ze mną'Program TV: 'Zatańcz ze mną' fot. mat. pras.

Jennifer Lopez - filmy. Nie tylko komedie romantyczne

Jennifer Lopez ma swoim portfolio role nie tylko w komediach romantycznych. Świetnie sprawdza się także w dramatach i kryminałach. Oto propozycje niektórych z nich:

  • "Nigdy więcej" - Jennifer Loper w thrilerze? Tak. Aktorka wciela się w rolę Slim, atrakcyjnej kelnerki, która przykuwa uwagę przystojnego i zamożnego Mitcha (Bill Campbell). Bill dość szybko zdobywa jej serce, zakochani biorą ślub. Życie pary młodej na pierwszy rzut oka wygląda jak sielanka, której zwieńczeniem jest pojawienie się na świecie ich dziecka. Niestety w pewnym momencie okazuje się, że Mitch ma kochankę. Życie Slim zaczyna powoli zamieniać się w koszmar, ponieważ jej mąż odsłania także twarz brutalnego sadysty...
  • "Miasto śmierci" - połączenie dramatu i kryminału. Lauren Adrian (Jennifer Lopez) to ambitna dziennikarka amerykańska, która pragnie zostać zagraniczną korespondentką w Iraku. Jej szef stawia jej warunek: wyśle ją do Iraku, jeśli ta wcześniej  rozwiąże zagadkę gwałtów i morderstw młodych kobiet w meksykańskim Ciudad Juárez. Władze miasteczka podejrzanie szybko zamykają śledztwa, nie dbają ani o identyfikację ofiar, ani o znalezienie prawdziwych sprawców.Dziewczyna podejmuje się tego zadania i wspólnie ze swoim byłym narzeczonym Alfonsem Diazem (Antonio Banderas) próbuje pomóc zastraszanym kobietom.

  • "Niedokończone życie" - dramat obyczajowy, historia emerytowanego ranchera, Einara Gilkysona (Robert Redford), który mimo upływu czasu nie potrafi otrząsnąć się po śmierci swojego ukochanego syna. Jego wspaniałe kiedyś ranczo popada w coraz większą ruinę, tak samo dzieje się jego małżeństwem. W końcu zostaje w nim sam z wiernym przyjacielem Mitchem (Morgan Freeman). Właśnie wtedy, kiedy wydaje się, że już nic nie może się zmienić na gorsze, na horyzoncie pojawia osoba, którą Einar obwinia za śmierć syna. To wdowa po ukochanym jedynaku, Jean (Jennifer Lopez), która pojawia się w mieście razem z 11letnią córką Griff. Jean twierdzi, że dziewczynka jest wnuczką Einara, o której wcześniej go nie poinformowali.

Zobacz wideo Widzieliście już "Hustlers"?
Więcej o: