"Tyler Rake: Ocalenie" z najlepszą premierą w historii Netfliksa? Chris Hemsworth świętuje

Od premiery filmu "Tyler Rake: Ocalenie" minęło niewiele ponad tydzień, tymczasem produkcja z Chrisem Hemsworthem w roli głównej idzie na rekord. Aktor podzielił się na Instagramie informacją o tym, ile osób do tej pory sprawdziło jego niebezpieczne przygody w roli Tylera Rake'a.
Zobacz wideo

Chris Hemsworth napisał na na swoim instagramowym profilu, że cała ekipa jest "zszokowana aż tak ciepłym przyjęciem" filmu "Tyler Rake: Ocalenie". Aktor zamieścił grafikę, z której możemy się dowiedzieć, że produkcję w reżyserii Sama Hargrave'a do tej pory włączyło około 90 mln domostw korzystających z Netfliksa. Platforma streamingowa rzadko dzieli się dokładnymi liczbami związanymi z oglądalnością, ale tym razem zrobiła wyjątek, bo 90 mln widzów w pierwszym tygodniu czyni "Ocalenie" murowanym kandydatem do tytułu najlepszego debiutu w historii Netfliksa.

 

Zobacz też: Netflix szykuje swój pierwszy polski film. Ma to być czarna komedia >>

"Tyler Rake: Ocalenie" i rekordowa oglądalność

Warto przypomnieć, że Netflix zbiera statystyki dotyczące oglądalności filmów i seriali w diametralnie różny sposób. W liście do udziałowców Netfliksa komentującym wyniki za czwarty kwartał 2018 roku napisano:

Przy serialach, z uwagi na ich zróżnicowaną długość, wliczamy widza, jeżeli w dużej mierze (70 proc.) obejrzy on co najmniej jeden odcinek. Jeśli chodzi o filmy, jako widz jest liczony użytkownik, który w dużej mierze (70 proc.) obejrzy całość produkcji.

W 2019 roku w zestawieniu najpopularniejszych filmów na świecie wygrał "Zabójczy rejs" ("Murder Mystery") z Adamem Sandlerem i Jennifer Aniston w rolach głównych - Netflix twierdzi, że 31 mln widzów zdecydowało się na seans tej produkcji w ciągu zaledwie trzech dni od premiery. Na drugim miejscu za 2019 rok znalazła się propozycja Michaela Baya "6 Underground", która pomimo grudniowego debiutu zdołała wedrzeć się na tak wysoką pozycję dzięki 83 mln oglądających w pierwszych czterech tygodniach.

Podium zamknęła produkcja Pixara "Iniemamocni 2", natomiast jeśli chodzi o oryginalne filmy Netfliksa, najlepszy po "6 Underground" wynik osiągnął "Irlandczyk" Martina Scorsesego - mówi się w jego przypadku o ok. 26 mln widzów. Jeśli zatem sprawdzą się informacje podane przez Chrisa Hemswortha, "Tyler Rake: Ocalenie" w istocie ma spore szanse na wysokie miejsce w tegorocznych notowaniach.

O czym opowiada "Tyler Rake: Ocalenie"?

Tyler Rake to najemnik wyszkolony tak skutecznie, że niemal niczego już się nie boi. Co więcej, nie ma już nic do stracenia, co czyni go szczególnie niebezpiecznym. Kiedy jednak przyjmuje zlecenie odbicia z rąk porywaczy syna międzynarodowego barona narkotykowego, nie zdaje sobie sprawy, jak ogromnego ryzyka się podjął. Misja jest śmiertelnie niebezpieczna - Rake musi działać w brutalnym środowisku handlarzy bronią i narkotykami, odbicie chłopca jest niemal niemożliwe. Ta akcja na zawsze odmieni życie Tylera i porwanego chłopca.

Za produkcję "Ocalenia" odpowiadają firmy AGBO Films i TGIM Films, Inc. Producentami są Joe Russo, Anthony Russo, Mike Larocca, Chris Hemsworth, Eric Gitter i Peter Schwerin.

Więcej o: