Świetne filmy dokumentalne online - za darmo w Ninatece m.in. "Kraina miodu"

Festiwal Millennium Docs Against Gravity został przeniesiony na jesień, ale w planowanym pierwotnie terminie, od 8 do 18 maja, będzie można zobaczyć 20 najciekawszych tytułów poprzednich edycji. Filmy dokumentalne online, za darmo i bez reklam, będą dostępne w serwisie Ninateka.
Zobacz wideo "Kraina miodu" - polski zwiastun

Widzowie Ninateki będą mogli udać się w niezwykłą podróż w macedońskie góry ("Kraina miodu"), do podwodnego świata delfinów ("Człowiek delfin"), na francuską prowincję z Agnès Vardą ("Twarze, plaże"), do swingującego Londynu lat 60. z Michaelem Caine’em ("Michael Caine: Moje pokolenie") i śladami jednego z najbardziej fascynujących polskich filmowców, Michała Waszyńskiego ("Książę i dybuk").

"Kraina miodu" metaforą najważniejszego współczesnego konfliktu >>

Wybrane dokumenty to także szansa, żeby poznać sławnego skrzypka i przystojnego modela Armaniego w jednym ("Współczesny mężczyzna"), byłą sekretarkę jednego z najwyżej postawionych nazistów - Josepha Goebbelsa ("Niemiecki życiorys"), członków sudańskiego klubu filmowego, którzy postanowili odrestaurować nieczynne kino pod Chartumem ("Pogawędki o drzewach to zbrodnia"), wspaniałych fotografów - Roberta Franka ("Nie mrugaj - Robert Frank") i Sebastião Salgado ("Sól Ziemi") oraz zawiłe losy spuścizny meksykańskiego architekta Luisa Barragána ("Niezwykła propozycja").

20 lat broniła dostępu do archiwum Barragána. Teraz dostała "Niezwykłą propozycję" >>

Przegląd to także okazja, by poszukać odpowiedzi na pytania: czy wskrzeszenie mamuta jest dziś możliwe ("Genesis 2.0"), jak naprawdę wygląda hodowla przemysłowa zwierząt ("Zjadanie zwierząt", czy można przenieść pianino przez Himalaje ("Stroiciel Himalajów"), jak powstawała muzyka do kinowych hitów ("Score - muzyka filmowa") oraz jak Putinowi udało się przywrócić w Rosji dyktaturę ("Świadkowie Putina").

Właśnie dzięki tym sztuczkom Władimir Putin doszedł do władzy - fragment filmu "Świadkowie Putina" >>

17. edycja festiwalu Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach 4-13 września 2020 roku.

Więcej o: