"Zabawa w chowanego". Jest zwiastun nowego filmu braci Sekielskich

Na platformie YouTube ukazał się zwiastun nowego filmu Tomasza i Marka Sekielskich, który nosi tytuł "Zabawa w chowanego". To kolejny dokument tego duetu, który mówi o pedofilii w polskim Kościele katolickim.

Przypomnijmy, że w maju 2019 roku odbyła się premiera filmu "Tylko nie mów nikomu". Produkcja ta wstrząsnęła Polską i wywołała dyskusję na temat przestępstw seksualnych popełnianych przez księży, których ofiarami padają dzieci. Rok po premierze tamtego filmu odbędzie się kolejna - w sobotę 16 maja o godzinie 10 będziemy mogli zobaczyć film "Zabawa w chowanego". Będzie on dostępny na platformie YouTube. Obejrzenie filmu będzie bezpłatne, a seans nie będzie przerywany reklamami.

O godzinie 8:30 w środę 13 maja ukazał się trailer filmu "Zabawa w chowanego". Można go zobaczyć poniżej:

Zobacz wideo Zwiastun nowego filmu dokumentalnego braci Sekielskich

Bracia Sekielscy nakręcą film o Janie Pawle II. "Jak walczył z pedofilią wśród duchownych?"

Zarówno "Tylko nie mów nikomu", jak i "Zabawa w chowanego" zostały sfinansowane dzięki zbiórce datków przez użytkowników sieci. Tomasz i Marek Sekielski zapowiedzieli także kolejny film poświęcony Kościołowi. Ma on opowiadać o Janie Pawle II.

"Każdy, kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem o to, co zrobił w tej sprawie Watykan. A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz, ukrywali przed nim niewygodną prawdę? Podobnych trudnych pytań jest więcej, nadszedł czas, by je wszystkie zadać i poznać jednoznaczne odpowiedzi" - napisał na Facebooku Tomasz Sekielski.

Produkcję tego filmu można wesprzeć za pośrednictwem platformy Patronite.

<<Reklama>> Książki o podobnej tematyce dostępne są w formie e-booków i audiobooków w Publio.pl >>

Zobacz wideo Marek Lehnert: Przerost wiary prowadził Jana Pawła II do pewnej naiwności
Więcej o: