Nie żyje aktor Jerzy Łapiński. Miał 79 lat

Zmarł aktor Jerzy Łapiński. Widzom znany był z występów w takich filmach i serialach jak "Złoto dezerterów", głośna "Zmowa", "Złotopolscy", "Miodowe lata" czy "Plebania". O jego śmierci poinformowała córka w mediach społecznościowych.

Nie żyje Jerzy Łapiński, artysta Teatru Narodowego. Współpracował m.in. z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji, Teatrem Powszechnym w Łodzi, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, a także ze scenami warszawskimi: Teatrem Polonia, OCH-Teatrem, Teatrem Capitol.

Nie żyje Jerzy Łapiński. Zmarł w wieku 79 lat

Jerzy Łapiński był wnukiem aktora Stanisława Łapińskiego i synem aktorki Krystyny Łapińskiej. Urodził się 2 listopada 1940 roku w Lublinie. Ukończył szkołę filmową w Łodzi, po czym przeprowadził się pod Warszawę. Występował głównie w teatrach, jednak często pojawiał się w rolach drugoplanowych w różnych popularnych produkcjach.

Przygodę z filmem w roku 1960, kiedy pojawił się jako uczeń w "Szatanie z siódmej klasy". W głośnej "Zmowie" z 1988 roku wystąpił jako Jan Siejba, później można było go zobaczyć m.in. w "13 posterunku", "Miodowych latach", "Złocie dezerterów", "Amoku", "Tygodniu z życia mężczyzny", "Aktorach prowincjonalnych", "07 zgłoś się"czy "Plebani", filmie "Chopin – Pragnienie miłości", "Kryminalnych", " 1920. Wojna i miłość" czy "Prawie Agaty" i "Słodkim życiu".  O jego śmierci poinformowała Agnieszka Gaździńska-Łapińska. W pożegnalnym wpisie napisała:

Żegnaj Tato.....

Przyczyna śmierci i dokładna data zgonu nie zostały podane do informacji publicznej. 

Jerzy Łapiński za swoją działalność artystyczną odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Komentarze (26)
Nie żyje aktor Jerzy Łapiński. Miał 79 lat
Zaloguj się
 • pilot.tv

  Oceniono 16 razy 14

  Odchodzą prawdziwi aktorzy. Pozostaje ich coraz mniej. Szkoda. Wspaniały aktor.

 • patologia

  Oceniono 11 razy 9

  Kolejny świetny PAN AKTOR.... dziękujemy za role

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 10 razy 8

  niestety pozostają laski, których nawalone botoksem wary i silikonowe cycki są wytyczna "kultury" 2020 roku

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 8 razy 8

  przez cale życie byłem pewien że pan Jerzy jest z Trójmiasta, tyle wspaniałych spektakli w teatrze Wybrzeże na Targu Węglowym u nas zagrał... a on z Lublina ... no popatrz pan, jak to się prawdziwi aktorzy wykruszają

 • gryfb

  Oceniono 8 razy 6

  "Pochodzi pan w prostej linii od małpy."
  Ech, to był piękny film...

 • yulara

  Oceniono 7 razy 5

  Był cudowny , na scenie teatru Wybrzeże.. [*]

 • roman_czwarty

  Oceniono 13 razy 5

  "NIECH MU ZIEMIA LEKKĄ BĘDZIE".
  Szczere kondolencje dla rodziny.
  Ale dlaczego bóg nie zabiera najpierw ?wónysyróks
  A nie mała ich dzisiaj, nie mało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX