Harry Potter - Netflix udostępnia wszystkie części

Harry Potter to doskonale znany chyba wszystkim bohater książek i najbardziej kasowej serii filmowej w historii kina. Teraz można wszystkie części ekranizacji znaleźć w serwisie Netflix.

Netflix zaskoczył tą informacją fanów Harry'ego Pottera, bo zamieścił ją w sieci zaledwie wczoraj. Post do tej pory polubiło ponad 19 tysięcy użytkowników.

Harry Potter już w serwisie Netflix, a to nie koniec

Wszystkie siedem (w właściwie osiem) filmów można już oglądać na platformie. Są to: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Harry Potter i Komnata Tajemnic", "Harry Potter i więzień Azkabanu", "Harry Potter i Czara Ognia", "Harry Potter i Zakon Feniksa", "Harry Potter i Książę Półkrwi", "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I" oraz "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II". We wszystkich główną rolę gra Daniel Radcliffe. W obsadzie są również m.in. Rupert Grint, Emma Watson, Alan Rickman. Tom Felton, Robbie Coltrane i Ralph Fiennes. Pierwsza część miała premierę w 2001 roku, ostatnia 10 lat później. Seria miała 15 nominacji do Oscarów, ale nie dostała ani jednej statuetki.

"Harry Potter" - filmy dla prawdziwych miłośników magii. Kolejność filmów >>

Do tej pory filmy o czarodziejach nakręcone na podstawie książek J.K. Rowling mogli oglądać tylko użytkownicy HBO GO. Netflix zapowiada, że w jego bibliotece znajdzie się również produkcja "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" - to opowieść ze świata Harry'ego Pottera, pojawia się w niej młody Albus Dumbledor. Do tej pory premierę kinową miały dwa z pięciu zaplanowanych tytułów serii, główną rolę (Newta Skamandera) gra Eddie Redmayne.

Emma Watson to nie tylko Hermiona z Harry'ego Pottera. Polecamy filmy z aktorką i aktywistką, walczącą o prawa kobiet >>

Więcej o: