"Zabawa w chowanego" - gdzie oglądać nowy film braci Sekielskich?

Tomasz i Marek Sekielscy udostępnili film "Zabawa w chowanego" - drugą wspólnie zrealizowaną produkcję na temat pedofilii w polskim Kościele katolickim. Gdzie oglądać? Produkcja pojawiła się 16 maja o 10.00 w serwisie YouTube.

"Zabawa w chowanego" ma premierę rok po filmie dokumentalnym "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich. Tamta produkcja wstrząsnęła Polską i wywołała dyskusję na temat przestępstw seksualnych popełnianych przez księży, których ofiarami padają dzieci. Do tej pory film wyświetlono ponad 23 mln razy, był także pokazywany w telewizji.

"Zabawa w chowanego" - gdzie oglądać? Bracia Sekielscy udostępniają film za darmo

Podobnie jak tamten tytuł, "Zabawa w chowanego" jest dostępna za darmo, bez reklam, w serwisie YouTube. 

 

Początkowo premiera była zaplanowana na 28 marca, ale została opóźniona. Tomasz Sekielski tłumaczył w mediach społecznościowych, że powodem jest epidemia koronawirusa. "Podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać. Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności" - pisał. Podkreślał, że ta decyzja spotkała się z akceptacją i zrozumieniem bohaterów "Zabawy w chowanego". Dzień przed premierą filmu dokumentalnego Tomasz Sekielski był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl:

Zobacz wideo Sekielski: Najmłodszą ofiarę z filmu skrzywdzono 20 lat temu

"Drugi film braci Tomasza i Marka Sekielskich jest wstrząsający, być może jeszcze bardziej niż 'Tylko nie mów nikomu'. Bo choć nie podaje tylu przerażających i bolesnych szczegółów molestowania dzieci, pokazuje ich samotność i bezradność - również jako dorosłych - w starciu z działającym na mafijnych zasadach systemem ukrywania i chronienia sprawców - pisze o dokumencie Sekielskich Wiktoria Beczek z Gazeta.pl.

"Zabawa w chowanego" to film o ukrywaniu księży pedofili. Poraża w nim bezczelność sprawców i ich bezkarność >>

Zarówno "Tylko nie mów nikomu", jak i "Zabawa w chowanego" zostały sfinansowane dzięki zbiórce datków przez użytkowników sieci. Tomasz i Marek Sekielski zapowiedzieli także kolejny film poświęcony Kościołowi, który ma opowiadać o Janie Pawle II - środki potrzebne do nakręcenia tego dokumentu także zbierają za pośrednictwem serwisu Patronite.

Bracia Sekielscy nagrodzeni Telekamerą 2020 za "Tylko nie mów nikomu". "Te owacje należą się wszystkim bohaterom filmu" >>

<<Reklama>> Książki o podobnej tematyce dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: