"Zabawa w chowanego" - gdzie oglądać nowy film braci Sekielskich?

Tomasz i Marek Sekielscy udostępnili film "Zabawa w chowanego" - drugą wspólnie zrealizowaną produkcję na temat pedofilii w polskim Kościele katolickim. Gdzie oglądać? Produkcja pojawiła się 16 maja o 10.00 w serwisie YouTube.

"Zabawa w chowanego" ma premierę rok po filmie dokumentalnym "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich. Tamta produkcja wstrząsnęła Polską i wywołała dyskusję na temat przestępstw seksualnych popełnianych przez księży, których ofiarami padają dzieci. Do tej pory film wyświetlono ponad 23 mln razy, był także pokazywany w telewizji.

"Zabawa w chowanego" - gdzie oglądać? Bracia Sekielscy udostępniają film za darmo

Podobnie jak tamten tytuł, "Zabawa w chowanego" jest dostępna za darmo, bez reklam, w serwisie YouTube. 

 

Początkowo premiera była zaplanowana na 28 marca, ale została opóźniona. Tomasz Sekielski tłumaczył w mediach społecznościowych, że powodem jest epidemia koronawirusa. "Podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać. Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności" - pisał. Podkreślał, że ta decyzja spotkała się z akceptacją i zrozumieniem bohaterów "Zabawy w chowanego". Dzień przed premierą filmu dokumentalnego Tomasz Sekielski był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl:

Zobacz wideo Sekielski: Najmłodszą ofiarę z filmu skrzywdzono 20 lat temu

"Drugi film braci Tomasza i Marka Sekielskich jest wstrząsający, być może jeszcze bardziej niż 'Tylko nie mów nikomu'. Bo choć nie podaje tylu przerażających i bolesnych szczegółów molestowania dzieci, pokazuje ich samotność i bezradność - również jako dorosłych - w starciu z działającym na mafijnych zasadach systemem ukrywania i chronienia sprawców - pisze o dokumencie Sekielskich Wiktoria Beczek z Gazeta.pl.

"Zabawa w chowanego" to film o ukrywaniu księży pedofili. Poraża w nim bezczelność sprawców i ich bezkarność >>

Zarówno "Tylko nie mów nikomu", jak i "Zabawa w chowanego" zostały sfinansowane dzięki zbiórce datków przez użytkowników sieci. Tomasz i Marek Sekielski zapowiedzieli także kolejny film poświęcony Kościołowi, który ma opowiadać o Janie Pawle II - środki potrzebne do nakręcenia tego dokumentu także zbierają za pośrednictwem serwisu Patronite.

Bracia Sekielscy nagrodzeni Telekamerą 2020 za "Tylko nie mów nikomu". "Te owacje należą się wszystkim bohaterom filmu" >>

<<Reklama>> Książki o podobnej tematyce dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (118)
"Zabawa w chowanego" - gdzie oglądać nowy film braci Sekielskich?
Zaloguj się
 • logintakijakiegoniktniema

  Oceniono 55 razy 43

  Powoli wszyscy dowiedzą prawdy. Brawo! Pamiętam jak zaczynało się o tym głośno mówić.

 • stef0909

  Oceniono 42 razy 36

  Przy tej bolszewickiej władzy nic nie zostanie wyjaśnione ....panowie w kolorowych sukienkach są pod parasolem pis bolszewi.....i ciężko się starają łamiąc prawo o głosy cimnego ludu na jedynie słusznych złodziei....amen

 • pogotowie_ortograficzne

  Oceniono 39 razy 31

  Wszystkie przypadki molestowania chłopców czy dziewczynek przez księży zawsze dotyczą tych dzieci, które w jakiś sposób znajdą się w kościelnym środowisku - albo jako ministranci, albo poprzez znajomości ich rodziców z duchownymi, których wpuszczają do domów, pozwalają na wspólne wakacje, wycieczki, itd.
  Bo proszę zauważyć, ci księża nigdy nie polują na dzieciaki takie wprost z ulicy, bo te są po prostu poza ich zasięgiem. Te molestowania mają miejsce tylko wtedy, gdy te dzieci są wręcz wpychane w łapy kościelnych pedofilów przez ich własnych rodziców!!!!
  Wystarczy więc tylko to, aby rozumni rodzice NIE DOPUSZCZALI do możliwości samotnych spotkań z tymi zezwierzęconymi bestiami. Tylko tyle.

 • andrew-live

  Oceniono 27 razy 25

  BARDZO DOBRZE,TYLKO KIEDY TO DOTRZE DO LUDU ,ŻE KOŚCIÓŁEK TO KŁAMSTWO ,JAK POKAZUJE HISTORIA KOŚCIOŁA OBŁUDA I PRZEPYCH JEST U NICH NA PORZĄDKU DZIENNYM A W RP JESZCZE polityka PISBIS,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • adamtko

  Oceniono 22 razy 18

  Pierwszy film nic nie zmienił, ten też nie zmieni.
  Kościół przez setki lat wypracował technologię mamienia i, w nomen omen benedyktyński iście sposób, ją wdraża. Nie wyobrażam sobie, jak mogłaby wyglądać rewolucja, która pokonałaby to uzależnienie.

 • ksks3

  Oceniono 17 razy 17

  Co musi się wydarzyć żeby ludzie zaczęli sami myśleć ?
  Nie mam pojęcia !
  Przecież zazwyczaj sami rodzice wpychają swoje dzieci w obleśne łapska zbrodniarzy.
  Więc o co chodzi ? Chyba o wszechobecną ciemnotę , bo to ona powoduje że Duda z Kaczyński mają poparcie większości społeczeństwa. Do puki będzie otaczać nasz morze ciemniactwa nic się niestety nie zmieni !

 • felicjan.dulski

  Oceniono 20 razy 16

  Nie trzeba oglądać tych filmów i oburzać się!
  Wystarczy przestać posyłać dzieci na religię.
  "Wypisać się" z ferajny, przestać korzystać z jej usług.
  Przez dwa minione miesiące jakoś szło.
  Może by tak dalej?
  Niech czarne zdycha z głodu, albo weźmie się za pożyteczna robotę.

 • krypta.w

  Oceniono 17 razy 15

  Dziękuję za rzetelność i odwagę.

 • myciel66

  Oceniono 16 razy 14

  Jak to świadczy o KK, jeżeli ci, którzy mówią o sobie, że są łącznikami wiernego z Panem Bogiem, dopuszczają się takich obrzydliwych czynów, które dyskwalifikują ich jako kapłanów, opiekunów dzieci, także jako ludzi. Przecież w ewangelii św. Marka 9.42 jest napisane: "A temu, kto by doprowadził do złego jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej by było, żeby mu przywiązano kamień i wrzucono w morze." Przecież to bezbożnicy. Jeżeli ich są setki, tysiące, nawet wśród hierarchów, tzn. że KK jest przeżarty grzechem i jego trwająca setki lat misja dobiegła końca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX