Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy dla nastolatków. Nie tylko o miłości

Filmy dla młodzieży to gatunek kina, który wyjątkowo szybko dostosowuje się do nowej rzeczywistości i nadąża za trendami, by pokazywać wiarygodną wersję życia współczesnej młodzieży. Po obejrzeniu tych propozycji, ty również będziesz na bieżąco.

Filmy o nastolatkach – produkcje warte polecenia

Filmy o nastolatkach często poruszają bardzo poważne i bolesne tematy, z którymi młodzież musi się zmierzyć w okresie dorastania. 

 • ''Aż do kości'' (2017), reż. Marti Noxon

Przejmujący film o walce z samym sobą. Ellen (Lily Collins) to anorektyczka. Poznajemy ją podczas powrotu do domu z nieudanej terapii. Jej macocha, Susan (Carrie Preston) postanawia umówić jej wizytę u nowego lekarza: Williama Beckhama (Keanu Reeves). Doktor razem ze swoją pacjentką rozpoczyna wspólnie niekonwencjonalną terapię z nowymi metodami leczenia. Ellen zaczyna poznawać innych ludzi cierpiących na anoreksję a także samą siebie.

 • ''You Get Me'' (2017), reż. Brent Bonacorso

To opowieść o chorobliwym stalkingu. Po nocy spędzonej z Tylerem, Holly zaczyna mieć obsesję na jego punkcie. Szalona nastolatka zmienia szkołę i przenosi się do liceum, w którym uczy się chłopak. Chce go za wszelką cenę przekonać, że są dla siebie stworzeni.

Zobacz też: Filmy o tańcu. Tanecznym krokiem w stronę dobrego kina. Co warto obejrzeć?

Filmy młodzieżowe – lista TOP 10

Oto lista dziesięciu ciekawych filmów dla młodzieży, które warto obejrzeć:

 1. ''Trzy metry nad niebem'' (2010), reż. Fernando González Molina
 2. ''Zakochana złośnica'' (1999), reż. Gil Junger
 3. ''Amerykańskie graffiti'' (1973), George Lucas
 4. ''Do wszystkich chłopców, których kochałam'' (2018), reż. Susan Johnson
 5. ''Sierra Burgess jest przegrywem'' (2018). reż. Ian Samuels
 6. ''Łatwa dziewczyna'' (2010), reż. Will Gluck
 7. ''Papierowe miasta'' (2015), reż. Jake Schreier
 8. ''Zanim odejdę'' (2017), reż. Ry Russo-Young
 9. ''Jak stracić chłopaka w 10 dni'' (2003), reż. Donald Petrie
 10. ''Niezgodna'' (2014), reż. Neil Burger

Filmy dla młodzieży o miłości, które naprawdę wyciskają łzy

Filmy dla młodzieży o miłości to piękne, poruszające historie. Nie ma miłości bardziej intensywnej niż ta pierwsza i nie ma rozstań bardziej bolesnych niż te z lat nastoletnich. Młodość to czas w życiu, kiedy podczas hormonalnych burz, emocje i uczucia odbieramy ze zdwojoną siłą. Jakie filmy opowiadają te magiczne historie?

 • ''Gwiazd naszych wina'' (2014) reż. Josh Boone 

Hazel (Shailene Woodley) to siedemnastolatka, która ma kochających, ale nadopiekuńczych rodziców. Z Gusem (Ansel Elgort), jej rówieśnikiem, którego poznaje podczas spotkań dla osób chorych na raka, połączą ją nie tylko przeżycia związane z samą chorobą, ale także uwielbienie jakim oboje darzą czytanie książek. Hazel marzy o poznaniu autora swojej ulubionej powieści. Niestety, mimo wielu prób kontaktu, nie udaje jej się do niego dotrzeć. Gusowi z kolei udaje się skontaktować z pisarzem i dzięki temu chłopak dostaje zaproszenie na spotkanie w Amsterdamie. Bardzo chciałby zabrać ze sobą Hazel...

 • ''Pamiętnik'' (2004), reż. Nick Cassavetes

Ten film wzruszy do łez każdego, bez względu na wiek. Starszy mężczyzna (James Garner) codziennie czyta cierpiącej na alzheimera kobiecie (Gena Rowlands) pewna historię. Zapiski dotyczą miłości dwojga młodych, która rozpoczęła się w Karolinie Północnej w latach 40. Dziewczyna z bogatego domu - Allie (Rachel McAdams) - spędza wakacje w małym miasteczku, gdzie poznaje biednego chłopca, o imieniu Noah (Ryan Gosling). Najpierw dziewczyna ignoruje go, ale w końcu zakochuje się w nim bez granic, dokładnie tak samo jak on w niej. Zdegustowani rodzice dziewczyny nie zgadzają się na ten związek, a pod koniec wakacji wyjeżdżają zabierając ze sobą bezradną córkę. Noah pisze do Allie listy codziennie przez kolejny rok, jednak jej rodzice niczego jej nie przekazują. Po 14 latach przypadkiem znowu się spotykają, lecz dziewczyna ma już wtedy na palcu pierścionek zaręczynowy...

Zobacz wideo Zobacz nowy odcinek Popkultury!

Filmy o miłości nastolatków, które musisz obejrzeć

Filmy o miłości nastolatków to również bardziej wesołe i odprężające historie.

 • ''Reality High'' (2017), reż. Fernando Lebrija 

Trochę sztampowa, ale pełna czaru opowieść: pilna i nieśmiała uczennica Dani, podkochuje się w Cameronie, w końcu udaje jej się nawiązać relację z wymarzonym chłopakiem. Ale na drodze do ich szczęścia staje jego ex, Alexie, która na dodatek jest bezczelną i pełną tupetu gwiazdą internetu.

 • ''Ostatnia piosenka'' (2010), reż. Julie Anne Robinson

Nastoletnia Ronnie (Miley Cyrus), nie może pogodzić się z rozwodem rodziców. Jej ojciec co prawda stara się odbudować łączącą ich kiedyś relację, ale ponowne nawiązanie kontaktu z pełną złości nastolatką nie należy do najłatwiejszych zadań. Ronnie tymczasem ma ważniejsze rzeczy na głowie. Poznaje atrakcyjnego siatkarza Willa (Liam Hemsworth), z którym przeżywa pierwszą, szaloną miłość.

Romantyczne filmy dla młodzieży - pozostałe propozycje

Poznaj pozostałe propozycje z kategorii romantyczne filmy dla młodzieży:

 • "Piękne istoty" (2013), reż. Richard LaGravenese
 • "Greta" (2009), reż. Nancy Bardawil
 • "Adventureland" (2009), reż. Greg Mottola
 • "Zmierzch" (2008), reż. Catherine Hardwicke
 • "Szkoła uczuć" (2002), reż. Adam Shankman
 • "Abbottowie prawdziwi" (1997), reż. Pat O'Connor
 • "Jeżeli nadejdzie jutro" (2013), reż. Kevin Macdonald
 • "Szkoła uwodzenia" (1999), reż. Roger Kumble
 • "Romeo + Juliet" (1996), reż. Baz Luhrmann

Zobacz też: Filmy o wampirach, czyli wieczór z dreszczykiem emocji. TOP5 najlepszych

Więcej o: