"Zabawa w chowanego" z rekordową oglądalnością. W dwie doby już ponad 4 mln wyświetleń

"Zabawa w chowanego" braci Sekielskich swoją premierę w sieci miała 16 maja nad ranem. Kontynuacja głośnego dokumentu "Tylko nie mów nikomu" przyciągnęła przed ekrany miliony widzów. W ciągu dwóch dni najnowszy film wyświetlono 4,2 mln razy.
Zobacz wideo

"Zabawa w chowanego" to nowy film braci Sekielskich, w którym poruszony został temat tuszowania przypadków pedofili w polskim Kościele. Tym razem bohaterami dokumentu są trzej mężczyźni, którzy padli ofiarą tego samego księdza w różnych parafiach. Dwaj z nich są braćmi, byli molestowani nawet we własnym domu.

>>> "Zabawa w chowanego". Pierwsze opinie o filmie Sekielskich: Perfidia wobec ofiar przewyższa bestialstwo pedofilów <<<

"Zabawa w chowanego" z rekordową oglądalnością

"Zabawa w chowanego" braci Sekielskich po dwóch dniach od premiery na Youtubie zebrała już ponad 4,2 mln wyświetleń. Tylko w ciągu pierwszej doby obejrzano go 2,5 mln razy - film utrzymuje się też na pierwszym miejscu karty "na czasie". Tytuł filmu to bezpośrednie nawiązanie do tego, jak ze sprawcami pedofili postępują kościelni hierarchowie. Twórcom udało się udokumentować, jak wyciszane są kolejne przypadki molestowania, a seksualnych agresorów przenosi się z jednej parafii do następnej, gdzie ci mogą wyszukać następne ofiary.

 

- Cieszymy się, że film jest dobrze odbierany, ale nie jestem w stanie powiedzieć, czy jest mocniejszy od pierwszego. Z jednej strony nie jesteśmy w stanie wstrząsnąć tak silnie, jak w przypadku pierwszego filmu. Jednak wszyscy ci, którzy już widzieli "Tylko nie mów nikomu" zmierzyli się z tym tematem - powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Marek Sekielski. Podkreślił też:

Natomiast film sam w sobie być może jest mocniejszy, bo opowiada jedną historię w pełni, pokazuje model przenoszenia księdza z parafii do parafii. To nie pozostawia złudzeń. Rola biskupa jest bardzo czytelna i dobrze udokumentowana - widać, że wiedział, a mimo tego zachowywał się w ten sposób.

W produkcji w roli eksperta wystąpił prawicowy publicysta Tomasz Terlikowski. On podkreśla, że jego zdaniem to ważny i "bardzo mocny, oskarżycielski film", niewątpliwe bardziej wstrząsający niż "Tylko nie mów nikomu".

>>> "Zabawa w chowanego". Tomasz Terlikowski chwali film braci Sekielskich. Wziął w nim udział jako ekspert <<<

Po premierze dokumentu zareagował Episkopat Polski. Prymas abp Wojciech Polak w specjalnym oświadczeniu oznajmił, że film jasno pokazał, że nie dochowano "obowiązujących w Kościele standardów ochrony dzieci i młodzieży", w związku z tym zwraca się do Watykanu o "wszczęcie postępowania nakazanego przez motu proprio (papieski dekret - przyp. red.) papieża Franciszka dotyczącego zaniechania wymaganego prawem działania".

 

>>> "Zabawa w chowanego". Kończąca film Sekielskich piosenka Kory opowiada jej własną druzgocącą historię <<<

Film pokazuje jak biskup kaliski Edward Janiak tuszował przypadki molestowania, których dopuszczał się ks. Arkadiusz Hajdasz. Prokuratura Krajowa wydała oświadczenie, w którym oznajmiła, że temu drugiemu duchownemu postawiono we wrześniu 2019 roku zarzut dopuszczenia się wobec osoby małoletniej innych czynności seksualnych - za to grozi do 12 lat więzienia. 

Więcej o:
Komentarze (27)
"Zabawa w chowanego" z rekordową oglądalnością. W dwie doby już ponad 4 mln wyświetleń
Zaloguj się
 • numer7my

  Oceniono 41 razy 35

  I co stego dzisiaj oglądają a jutro puszczą bezrefleksyjnie swoje dzieci na lekcje religii a po jutrze pójdą do kościoła a jeszcze po pojutrze zagłosują na jedną słuszną partię bo dostaną +

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 30 razy 24

  Mam tylko jedną prośbę do Was, klechy. Nie płaczcie, że ludzie będą Was nazywać pedofilami. Nie płaczcie, że to po bolszewicku, że to stosowanie odpowiedzialności zbiorowej. Nie płaczcie, bo ... religia, którą wyznajecie opiera się na odpowiedzialności zbiorowej. A konkretnie koncepcja grzechu pierworodnego. Nauka, którą głosicie, mówi o tym, że wszyscy ludzie, cały ludzki gatunek, jest skażony grzechem pierworodnym bo jakaś Ewa weszła w konwersację z gadającym wężem. Koncepcja grzechu pierworodnego jest fundamentem Waszej wiary, fundamentem wywoływania w wiernych permanentnego poczucia winy. A ponieważ Wasza religa pojawiła się na świecie na długo przed bolszewikami, to można chyba przyjąć, że w kwestii odpowiedzialności zbiorowej, bolszewicy wzorowali się na Was, prawda?

 • zd46

  Oceniono 27 razy 21

  Życzyłbym sobie aby te 4,2 mln ludzi, po obejrzeniu skrywanego, chronionego i bronionego przez PiS, pedofilizmu księży, wyszło w Polsce na ulice i tupnęło nogą, BYŁBY efekt mrożacy nawet na samca prezesa,on nareszcie by się PRZESTRASZYŁ, to jest przecież tchórz.

 • gj61

  Oceniono 17 razy 15

  Panie Polak, to samo paplał Pan po pierwszym filmie. Zmieniło się coś? Nic. Proszę zatem, weż swojego Boga zdala ode mnie, mój Bóg na zbydlęcenie nie pozwala. Idź Pan do diabła!!!

 • zd46

  Oceniono 19 razy 15

  Zabronić zbliżania sie księzy do dzieci !!!! Do mszy niech służa dorośli !!! Kazdy ksiadz głaszczący dzieci powinien być sprawdzony, czy nie jest pedofilem!!! Niech oni "dokazują" między sobą, niech się tula, a tak nie wiemy czy Tymotek, to babiarz, pedofil czy gej.

 • 6cobalt

  Oceniono 15 razy 13

  Pan Polak powinien zawiadomic Polska prokurature na pismie i opublikowac tresc tego pisma.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 17 razy 13

  Nauczanie biskupów polskich, 1000-krotny zarobek szumowskich pod opieką świętej panienki, duda i pinokio z "wirusem pod kontrolą", piosenki małolatów na szkolnym witaniu zbawcy, prawie 40% du*owłazów w kraju.
  Stalin się w grobie przewraca, jak spie**lił biznes.

 • stefffon

  Oceniono 13 razy 11

  księża wierzą, że każde zgwalcone dziecko powinno po prostu im wybaczyć, tak po chrześcijańsku. A oni jeszcze szczują prokuraturą... przecież tylko Bóg może sądzić!

 • zloty_cielec69

  Oceniono 11 razy 7

  Brawo Panowie Siekielscy!!! Dobrze, że jesteście!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX