"Harry Potter" na Netflixie. Cała seria filmów o nastoletnim czarodzieju już dostępna!

"Harry Potter" na Netflixie jest dostępny od 15 maja 2020! Wszystkie części popularnej serii o nastoletnim czarodzieju zostały udostępnione. Netflix dodał do swojej biblioteki także "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć".

Harry Potter na Netflixie: wszystkie części dostępne od maja 2020!

Fani nastoletniego czarodzieja Harry'ego Pottera oraz jego przyjaciół: Hermiony i Rona, będą uradowani, gdyż wszystkie części filmowej ekranizacji ich przygód trafiły na Netflixa! Cała seria dostępna jest na platformie od piątku, 15 maja 2020. Choć od premiery pierwszej części, czyli "Harry Potter i kamień filozoficzny", mija w tym roku 19 lat, to zarówno książki, jak i filmy wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością.

Dzieje osieroconego Harry'ego, który przypadkiem dowiaduje się o tym, że jest czarodziejem, zawładnęły sercami czytelników na całym świecie. Wbrew pozorom książka skierowana do dzieci, przypadła do gustu także starszym odbiorcom. Uniwersum, które wykreowała J. K. Rowling jest niesamowicie atrakcyjne, a fabuła opowieści wciągająca. Dlatego też książki dość szybko doczekały się ekranizacji filmowych, z których wszystkie były kinowymi hitami, m.in. dzięki spektakularnej roli Daniela Radcliffe, który idealnie wciela się w postać dorastającego maga. 

Harry Potter: fenomen sagi

Filmowa adaptacja Harry'ego Pottera zapewne nie odniosłaby takiego sukcesu, gdyby nie książkowy pierwowzór. J.K. Rowling stworzyła doskonałą, wielowątkową historię, która trzyma w napięciu od pierwszego do ostatniego tomu. Mamy tu tragiczny motyw osieroconego chłopca, który dorasta u wrogo nastawionego wujostwa. Nie brakuje też akcji, na przykład kiedy czarodziej musi zmierzyć się ze swoim odwiecznym wrogiem, mordercą rodziców - Lordem Voldemortem. Wszystkiemu temu towarzyszy wątek przyjaźni, która nawiązuje się między Harrym, Ronem i Hermioną. Jeśli dodamy jeszcze bajkową scenerię, jaką tworzy Hogwart, czyli szkoła czarodziejów, okaże się, że saga J.K. Rowling nie ma sobie równych na rynku powieści dla młodzieży. Co ciekawe, reżyserom zdecydowanie udało się przenieść klimat powieści na ekran. Oglądając kolejne części serii, przenosimy się w niezwykły świat magii, czarodziejów, tajemniczych zjawisk. Świetna gra aktorska, dobrej jakości efekty specjalna - to wszystko powoduje, że do filmów o przygodach czarodzieja wracamy często i chętnie.  

Harry Potter: wszystkie części sagi po kolei

Bez wątpienia zaletą Netflixa jest to, że zazwyczaj udostępnia on całą serię danego filmu lub serialu. W przypadku "Harry'ego Pottera" również otrzymaliśmy jednorazowo wszystkie osiem części:

  1. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (2001)
  2. "Harry Potter i Komnata Tajemnic" (2002)
  3. "Harry Potter i Więzień Azkabanu" (2004)
  4. "Harry Potter i Czara Ognia" (2005)
  5. "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2007)
  6. "Harry Potter i Książę Półkrwi" (2009)
  7. "Harry Potter i Insygnia Śmierci" część I (2010)
  8. "Harry Potter i Insygnia Śmierci" część II (2011)

Zobacz też: "Harry Potter" - kolejność filmów. Jak oglądać filmy o Harrym Potterze?

Na ekranie przez wszystkie część możemy podziwiać wspomnianego już Daniela Radcliffe w tytułowej roli Harry'ego, ale także Emmę Watson jako Hermionę i Ruperta Grint w roli Rona. Trójce głównych bohaterów towarzyszą także znakomity w roli profesora Snape'a - Alan Rickman, czy wcielający się w czarny charakter - Lorda Voldemorta - Ralph Fiennes.

Zobacz wideo Popkultura odcinek 37

Harry Potter: filmy z uniwersum Harry'ego Pottera także w Netflixie!

Po zakończeniu emisji przygód młodego czarodzieja, fani bardzo szybko zapragnęli wrócić do świata magii. Odpowiedzią na ich oczekiwania był film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Choć jego fabuła nie dotyczy bezpośrednio historii Harry'ego, to pojawia się w nim doskonale nam znany, młody Albus Dumbledore, późniejszy dyrektor Hogwartu. Produkcja opowiada historię Newta Skamandera i tego, jak doszło do powstania książki "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", która wiele lat później stała się podręcznikiem dla młodych adeptów magii.

Zobacz też: "Harry Potter". Wyjątkowe wydanie pierwszej części serii sprzedane za niebotyczną kwotę

Więcej o: