Filmy z Bradem Pittem. Sprawdź, którego jeszcze nie widziałeś

Filmy z Bradem Pittem to dosyć liczny, a zarazem całkiem różnorodny zbiór, który doceni niejeden kinomaniak. "Siedem", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", "Wichry namiętności". A może potrafisz wymienić ich znacznie więcej?

Filmy z Bradem Pittem - wielkie emocje i produkcje zapadające w pamięć

Brad Pitt to jeden z popularniejszych amerykańskich aktorów, znanych i lubianych na całym świecie. Podziwiany za nieprzeciętną urodę, kunszt aktorski i umiejętność dopasowania się do roli. Jako jedna z bardziej plastycznych postaci kina, łatwo zdobył uznanie. Oprócz wielu obrazów, w których dał się poznać jako prawdziwy amant, bez problemu tworzył też kreacje niezależnych twardzieli, a także czarnych charakterów.

Zobacz też: Filmy z Bradem Pittem. Te tytuły znajdziesz na Netfliksie

Brad Pitt: filmy wojenne, sensacyjne i thrillery

Jest wiele produkcji, w których zagrał Brad Pitt. Filmy wojenne, a także sensacyjne i w klimacie thrillera są tymi najczęściej wymienianymi w jego dorobku artystycznym.

 • "Sprzymierzeni" (2016), reż. Robert Zemeckis

Rzecz dzieje się w 1942 roku, w Afryce Północnej. Brad Pitt, wcielający się w rolę oficera wywiadu, Maxa Vatana, niespodziewanie wpada na działaczkę francuskiego ruchu oporu, która przedstawia się jako Marianne Beausejour (Marion Cotillard). Oboje zakochują się w sobie. Sprawy jednak powoli przybierają coraz niebezpieczniejszy obrót. Na Marianne padają poważne oskarżenia - kobieta jest podejrzewana o bycie niemieckim szpiegiem. Max musi zrobić wszystko, by udowodnić jej niewinność. Niestety, zostały mu na to zaledwie 72 godziny.

 • "Siedem" (1995), reż. David Fincher

W tym wypadku Brad Pitt jest młodym, porywczym policjantem, Davidem Millsem. Ma za zadanie odkryć, kim jest zagadkowy "Mściciel", psychopata, który morduje kolejne osoby naznaczone siedmioma grzechami głównymi. Dopiero co policja odnalazła ciało mężczyzny, który zmarł z obżarstwa (oczywiście, przeprowadzonego pod przymusem). Potem ukarany zostaje chciwy bogacz. Wraz z Davidem nad śledztwem w tej sprawie pracuje William Somerset (Morgan Freeman), starszy policjant, który lada moment ma przejść na emeryturę. Czy wspólnie dojdą do rozwikłania zagadki? A może nie wszystko jest dokładnie takie, na jakie wygląda?

 • "Zdrada" (1997), reż. Alan J. Pakula

Kolejną kreacją aktorską Brada Pitta jest Francis McGuire, irlandzki emigrant, który w wieku ośmiu lat był świadkiem śmierci swojego ojca. Mężczyzna bierze aktywny udział w starciu z angielską armią, walcząc o niepodległość Irlandii Północnej. Choć trafia w ręce wroga, udaje mu się zbiec, ale musi pozostawać w ukryciu. Jako Rory Devaney wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, a tam, dzięki protekcji nowojorskiego sędziego wspierającego ruchy Irlandczyków, znajduje schronienie w domu pewnego policjanta, Toma O’Meary (Harrison Ford). Mężczyzna, który przyjmuje go pod swój dach, nie ma pojęcia o jego przeszłości ani o tym, kim naprawdę jest. Choć między nimi nawiązuje się nić porozumienia, czy to wystarczy, by nie doszło do katastrofy?

Zobacz też: "Once Upon a Time... In Hollywood" znowu trafi do kin - jeszcze dłuższy. Zobaczymy nowe sceny

Wśród filmów z Bradem Pittem, które mieszczą się w gatunku sensacja/thriller lub film wojenny, można też zobaczyć:

 • "Bękarty Wojny" (2009), reż. Quentin Tarantino, Eli Roth
 • "Machina wojenna" (2017) reż. David Michod
 • "Furia" (2014), reż. David Ayer
 • "Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra" (2001), Steven Soderbergh
 • "Ocean’s Twelve: Dogrywka" (2004), Steven Soderbergh
 • "Ocean’s 13" (2007), Steven Soderbergh
 • "Zawód: szpieg" (2001), Tony Scott
 •  "Podziemny krąg" (1999), David Fincher
 • "Uśpieni" (1996), reż. Barry Levinson
 • "Kalifornia" (1993), reż. Dominic Sena.
Zobacz wideo Ranking najlepszych scen, w których Brad Pitt... je!

Brad Pitt: melodramaty i filmy oderwane od rzeczywistości

Brad Pitt występował także w kilku melodramatach, które wyciskały łzy z niejednych oczu. Wśród filmów z jego udziałem znalazły się też historie nieprawdopodobne, z pogranicza fantastyki, a czasem również science-fiction.

 • "Wichry namiętności" (1994), reż. Edward Zwick

Brad Pitt daje się poznać jako niezależny i zbuntowany Tristan, średni syn pułkownika Williama Ludlowa (Anthony Hopkins), żyjącego wraz z rodziną na ranczu, z dala od ludzi. Do domu wraca ze studiów młodszy brat Tristana, Samuel (Henry Thomas), przywożąc ze sobą narzeczoną, Susannah (Julia Ormond). Piękno i inteligencja dziewczyny zwraca uwagę nie tylko Tristana, ale i najstarszego z braci, Alfreda (Aidan Quinn). Niespodziewanie dla wszystkich wybucha I wojna światowa. Rodzeństwo, wbrew woli ojca, zaciąga się do wojska. Niestety, podczas jednej z potyczek we Francji, ginie Samuel. Tristan nie może się pogodzić z jego śmiercią. Po powrocie rywalizuje z Alfredem o względy pięknej Susannah.

 • "Wywiad z wampirem" (1994), reż. Neil Jordan

Ekranizacja słynnej powieści Anne Rice ukazuje Brada Pitta jako znudzonego życiem i lekko zgorzkniałego wampira, Louisa. W latach 90. XX wieku młody dziennikarz, Daniel Malloy (Christian Slater) postanawia przeprowadzić z nim wywiad, dotyczący jego przeszłości. Historia zaczyna się dwieście lat wcześniej, gdy Louis był jeszcze człowiekiem. Rozżalony po śmierci żony i dziecka, nie czerpał żadnej radości ze swojego życia. Kiedy więc na swojej drodze spotkał tajemniczego gościa, Lestata (Tom Cruise), który okazał się wampirem, nie mając już nic do stracenia, przystał na przemianę w taką samą istotę. Brakowało mu jednak świadomości, co to tak naprawdę oznacza. Louis czuł wstręt przed zabijaniem ludzi i poprzysiągł sobie, że nigdy tego nie zrobi. Doświadczony i wyzuty z ludzkich uczuć Lestat był przekonany, że nie wytrwa zbyt długo w swoim postanowieniu.

 • "Joe Black" (1998), reż. Martin Brest

Tytułowy Joe Black, którego w tej produkcji wciela się Brad Pitt, jest uosobieniem Śmierci. Mężczyzna zjawia się niespodziewanie w domu Williama Parrisha, będącego majętnym właścicielem prasowego koncernu, na chwilę przed jego urodzinami. Podczas swej wizyty oznajmia mu, że niebawem umrze. Jak się okazuje, William może jednak przedłużyć swój pobyt na ziemi, o ile zgodzi się zostać przewodnikiem Śmierci po ludzkim życiu. Joe staje się więc jego bliskim towarzyszem. Wkrótce też poznaje córkę Williama, Susan (Claire Forlani), a jego serce, wbrew oczekiwaniom, niespodziewanie zaczyna szybciej bić.

 • "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" (2008), reż. David Fincher

Benjamin Button to kolejne wcielenie Brada Pitta. Mężczyzna, wbrew logice, rodzi się jako blisko osiemdziesięcioletni starzec. Ojciec porzuca swoje dziecko, matka natomiast nie przeżywa porodu. Pod swoje skrzydła bierze go jednak czarnoskóra Queenie (Taraji P. Henson) i traktuje jak własnego syna. Dorastając, Benjamin dostrzega, że gdy sam robi się coraz młodszy, wszyscy bliscy mu powoli umierają. Udaje mu się także zakochać w pięknej Daisy (Cate Blanchett), jednak nawet wobec niej czas okazuje się nieubłagany.

Oprócz tego, Brad Pitt wystąpił także w następujących filmach:

 • "World War Z" (2013), reż. Marc Forster
 • "Drzewo życia" (2011), reż. Terrence Malick
 • "Siedem lat w Tybecie" (1997), reż. Jean-Jacques Annaud
 • "12 małp" (1995), reż. Terry Gilliam
 • "Once Upon a Time... In Hollywood" (2019), reż. Quentin Tarantino
 • "Ad Astra" (2019), reż. James Gray

Zobacz też: Brad Pitt sparodiował lekarza, który jest doradcą Donalda Trumpa i zakpił z prezydenta

Więcej o: