Filmy z Sylvestrem Stallone. Kino dla fanów mocnych wrażeń

Filmy z Sylvestrem Stallone nie zawiodą żadnego miłośnika kina akcji. Znane klasyki, jak "Rambo" czy "Rocky" i nieco nowsze produkcje, w których pojawia się gwiazdor, skutecznie przyciągają przed ekrany nie tylko jego fanów.

Arnold Schwarzenegger, Jane-Cloude Van Damme, Jason Statham, Dolph Lundgren, Vin Diesel czy Bruce Willis – to bez wątpienia kilku z najbardziej znanych kinowych twardzieli. Obok nazwisk tych hollywoodzkich gwiazd nie może również zabraknąć Sylvestra Stallone, któremu sławę przyniosły przede wszystkim filmy z serii "Rambo" i "Rocky". Filmografia Stallone’a jest jednak znacznie bardziej rozbudowana, a wśród licznych produkcji z gwiazdorem, znajdzie się wiele pozycji, idealnych nie tylko dla miłośników kina akcji. Sprawdź, które filmy ze Stallonem warto zobaczyć.

Zobacz też: Sylvester Stallone o "Rambo 5": Pokażemy prawdziwy mrok. Rambo będzie musiał znieść upokorzenie

Sylvester Stallone: filmy pełne akcji

Sylvester Stallone – filmy z tym aktorem to gwarancja kina akcji w najlepszym wydaniu. Obrazy sportowe, sensacje, a nawet thrillery, to produkcje, w których najczęściej można śledzić jedną z największych gwiazd Hollywoodu. Miłośnicy mocnego kina pełnego strzelanin, walk na ringu i bohaterskich wyczynów, z pewnością znajdą coś w sam raz dla siebie wśród filmów z Sylvestrem Stallone. Zobacz, których tytułów nie możesz przegapić.

 • "Ucieczka do zwycięstwa", (1981), reż. John Huston

Rozegranie meczu piłkarskiego między dwiema drużynami: jeńców z obozu w Wielkiej Brytanii, a nazistowskimi żołnierzami, ma okazać się idealnym sposobem na odciągnięcie uwagi społeczeństwa od niepowodzeń niemieckiej armii w Europie Środkowej oraz Afryce. Już wkrótce ma odbyć się wielka, propagandowa impreza. Wśród zawodników jenieckiego obozu znajduje się Hatch (Sylvester Stallone), nieustannie rozmyślający o ucieczce – mężczyzna ma nadzieję, że jako zawodnik łatwiej osiągnie swój cel. Gdy o wielkim meczu robi się coraz głośniej, członkowie francuskiego ruchu oporu opracowują plan, mający pomóc w ucieczce piłkarzom, biorącym udział w widowisku przeciwko niemieckiej drużynie.

Obok Stallone’a na ekranie filmu Johna Hustona, pojawili się również zawodowi piłkarze, tacy jak: Kazimierz Deyna, Pelé, John Wark, Bobby Moore, Søren Lindsted czy Mike Summerbee.

 • "Zabójcy" (1995), reż. Richard Donner

Wykonanie ostatniego zlecenia, jakie otrzymał płatny zabójca Robert Rath (Sylvester Stallone), okaże się dla bohatera najtrudniejszym zadaniem w karierze. Stawką w grze są wielkie pieniądze. Na drodze doświadczonego przestępcy pojawia się jednak młody kolega z branży, psychopatyczny Miguel Bain (Antonio Banderas). Mężczyzna pragnie wyeliminować Roberta i udowodnić, że to właśnie on jest najlepszy. Na drodze zabójców staje również piękna Electra (Julianne Moore), będąca w posiadaniu ważnej dyskietki.

 • "Creed II" (2018), reż. Steven Caple Jr.

Gdy czasy świetności Rocky’ego Balboa (Sylvester Stallone) dawno już minęły, rodzi się nowy talent - Adonis Creed (Michael B. Jordan). Młody bokser to syn zmarłego przyjaciela Rocky’ego, Apolla. Creed, trenujący pod okiem dawnego mistrza, ma stanąć do walki z synem Ivana Drago (Dolph Lundgren) – mężczyzny, odpowiedzialnego za śmierć Apolla. Adonis Creed, zmagający się z problemami w życiu rodzinnym, musi odnaleźć w sobie siłę, by stawić czoła groźnemu rywalowi. W trudnych chwilach wspiera go ukochana Bianca (Tessa Thompson) oraz niezastąpiony trener i przyjaciel, Rocky.

Wielbiciele kina akcji, nie mogą również przegapić pozostałych filmów ze Stallonem. Do obowiązkowych pozycji należą tytuły, takie jak:

Seria "Rocky"

 • "Rocky" (1976), reż. John G. Avildsen
 • "Rocky II" (1979), reż. Sylvester Stallone
 • "Rocky III" (1982), reż. Sylvester Stallone
 • "Rocky IV" (1985) reż. Sylvester Stallone
 • "Rocky V" (1990), reż. John G. Avildsen
 • "Rocky Balboa" (2006), reż. Sylvester Stallone

Seria "Rambo"

 • "Rambo: Pierwsza krew" (1982), reż. Ted Kotcheff
 • "Rambo II" (1985), reż. George P. Cosmatos
 • "Rambo III" (1988), reż. Peter MacDonald
 • "John Rambo" (2008), reż. Sylvester Stallone
 • "Rambo: Ostatnia krew" (2019), reż. Adrian Grunberg

Zobacz też: Sylvester Stallone dziękuje fanom Rambo: "kochałem każdą sekundę grania tej niesamowitej postaci"

Inne hity, w których zagrał Stallone

 • "Osadzony" (1899), reż. John Flynn
 • "Na krawędzi" (1993), reż. Renny Harlin
 • "Specjalista" (1994), reż. Luis Llosa
 • "Człowiek-Demolka" (1993), reż. Marco Brambilla
 • "Sędzia Dredd" (1995), reż. Danny Cannon
 • "Tunel" (1996), reż. Rob Cohen
 • "Creed: Narodziny Legendy" (2015), reż. Ryan Coogler
Zobacz wideo "Rambo, Ostatnia krew"

Sylvester Stallone: filmy w komediowym wydaniu

Sylvester Stallone jest przede wszystkim kojarzony z filmami sportowymi czy sensacyjnym kinem akcji. Tymczasem w jego filmografii znalazło się również kilka komedii. Jeśli jeszcze nie znasz tych pozycji, to rozsiądź się wygodnie w fotelu, by móc nadrobić zaległości.

Dwaj policjanci – zawsze elegancki i błyskotliwy Tango (Sylvester Stallone) i jego partner – impulsywny Cash (Kurt Russell), narażają się szefowi mafii. Przestępca zastawia na policjantów pułapkę. Tango i Cash zostają oskarżeni o zabójstwo i tym samym trafiają do więzienia. Zdeterminowani mężczyźni opracowują jednak plan ucieczki. Po przedostaniu się na wolność, rozpoczynają poszukiwania gangsterów, przez których zostali niesłusznie skazani.

 • "Oskar" (1991), reż. John Landis

Gangster Angelo "Snaps" Provolone (Sylvester Stallone) przyrzeka umierającemu ojcu, że skończy z kryminalnym życiem i stanie się uczciwym człowiekiem. Mężczyzna postanawia rozpocząć pracę jako bankowiec. Problem stanowi jednak policja, która stale ma go na oku, a także osoby związane z jego przestępczą karierą. To jednak jedynie początek kłopotów, prowadzących do sytuacji, pełnych pomyłek i humoru.

 • "Stój, bo mamuśka strzela" (1992), reż. Roger Spottiswoode

Policjant Joe Bomowski (Sylvester Stallone) rozstaje się z dziewczyną. W jego życie wkracza za to matka, Tutti (Estelle Getty) – urocza, lecz nieco nadopiekuńcza kobieta. Joe szybko przekonuje się, że odwiedziny mamy oznaczają wiele zawirowań nie tylko w sprawach zawodowych, ale również miłosnych. Na domiar złego, Tutti staje się przypadkowo świadkiem zbrodni. 

Zobacz też: To on był pierwowzorem Rocky'ego Balboa. Teraz nakręcili jego historię

Więcej o: