"Tenet". Christopher Nolan powraca w wielkim stylu. Jest pełny zwiastun wyczekiwanego filmu

W zeszłym roku świat obiegły pierwsze nieoficjalne materiały z nadchodzącego filmu Christophera Nolana "Tenet". Po wielu miesiącach oczekiwania Warner Bros. Pictures w końcu pokazało zwiastun produkcji, której premiera pomimo pandemii koronawirusa niezmiennie jest zaplanowana na lipiec.

O szczegółach fabuły "Tenet" nadal wiadomo niewiele. Jasne stało się jednak, że zapowiadana w sierpniu zeszłego roku "misja nowego rodzaju", której podejmie się główny bohater (John David Washington), zakłada zapobieżenie III wojnie światowej. W grę wchodzą liczne podróże - w tym te w czasie. Ich namiastkę dostajemy w opublikowanym w piątek zwiastunie.

Zobacz też: 100 najlepszych filmów XXI wieku według rankingu BBC. Są też polskie produkcje >>

"Tenet". John David Washington i Robert Pattinson na przekór czasowi

"Witam w życiu po śmierci" - mówi postać grana przez Martina Donovana do Protagonisty (tak właśnie nazywa się bohater, w którego wciela się John David Washington) po "teście, który przechodzą tylko nieliczni". W jednej ze scen zwiastuna Protagonista słyszy od Donovana: "Mam dla ciebie tylko jedno słowo - tenet. Ono otworzy ci i dobre, i złe drzwi". Po polsku "tenet" oznacza "dogmat, pewnik, zasadę". O tym zaś, co na myśli przez "tenet" ma Christopher Nolan, mamy się przekonać już niebawem.

 

W karkołomnej misji ocalenia świata Washingtonowi będzie partnerować Robert Pattinson - aktor niedawno przejął schedę po Benie Afflecku w roli Człowieka-Nietoperza, którego postać w nowe millenium wprowadzał właśnie Christopher Nolan. W "Tenet" zobaczymy także Elizabeth Debicki ("Wdowy", "Strażnicy Galaktyki 2"), Kennetha Branagha ("Hamlet", "Wiele hałasu o nic"), Himesha Patela ("Yesterday"), Aarona Taylora-Johnsona ("Kick-Ass") czy stałego współpracownika Christophera Nolana, sir Michaela Caine'a. Warto dodać, że w obsadzie pojawił się również rodzimy akcent.

"Tenet". U Nolana zobaczymy polskiego aktora

Marcel Sabat - aktor, którego szeroka publiczność najlepiej zapamiętała z roli Tadeusza "Zośki" Zawadzkiego w filmie "Kamienie na szaniec" - jesienią zeszłego roku pochwalił się na Instagramie, że otrzymał rolę w produkcji Nolana.  "Jest mi niezmiernie miło poinformować, że na początku września tego roku miałem przyjemność pracować na planie najnowszego filmu mojego ulubionego reżysera Christophera Nolana" - napisał Sabat w opisie do zdjęcia udostępnionego 1 października zeszłego roku i dodał:

Odpowiadając na pytania: - tak! Miałem okazję powiedzieć kilka zdań!- tak! Christopher Nolan mnie reżyserował!- tak! Mam nadzieję, że znajdę się w finalnym efekcie tego filmu! - tak! Spełniło się jedno z moich wielu marzeń!- tak! Już nic więcej nie powiem.

Pomimo powszechnych zmian w kinowych terminarzach spowodowanych pandemią koronawirusa, twórcy "Tenet" nadal zapowiadają, że premiera filmu odbędzie się 17 lipca. Hasło promocyjne głosi: "Czas ucieka".

Zobacz też: Polska oczami Hollywood. Meryl Streep: W całej karierze nic nie zestresowało mnie bardziej niż mówienie po polsku >>

Więcej o:
Komentarze (18)
"Tenet". Christopher Nolan powraca w wielkim stylu. Jest pełny zwiastun wyczekiwanego filmu
Zaloguj się
 • szmulkacenbogen

  Oceniono 16 razy 14

  "Tentet" ładne słowo, ale nie przebija frazy "ostry cień mgły"

 • 0roman0

  Oceniono 12 razy 10

  Ciekawy jestem czy p. Sabat wypowie w filmie więcej słów od Hollywoodzkiej gwiazdy Zawieruchy?

 • dawidb

  Oceniono 3 razy 3

  Właśnie obejrzałem film, nie mogę się doczekać trailera!

 • serfweerwr

  Oceniono 5 razy 3

  .

  ten zwiastun jest z 19 grudnia 2019... geniusze

  .

 • tpdlagier

  Oceniono 2 razy 2

  Ten zwiastun można obejrzeć w sieci od dość dawna - 2-3 miesiące - więc o co całe halo??

 • serfweerwr

  Oceniono 2 razy 0

  .

  daliście link do starego zwiastuna

  tu jest nowy .youtube.com/watch?v=L3pk_TBkihU&feature=emb_title

  .

 • udet1124

  Oceniono 3 razy -1

  Jeśli film będzie tak dobry jak zwiastun to sukces murowany.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 13 razy -3

  zwiastun zapowiada kolejnego tendetnego mózgotrzepa, typowego przedstawiciela gatunku, ktory opanował multipleksy w ostatnim 20-leciu...dużo bum-bum, mało sensu, ma być kolorowo i glośno, żeby gawiedź zostawiła pare dolarów w kinie, zjadła popcorn i grzecznie wyp... przeżuć następną porcję paszy....

  tylko, gdzie w tym wszystkim magia kina? już nie powróci?

 • stop.polonizacji.europy

  Oceniono 15 razy -3

  Znowu Nolan ze swoim patosem i pseudointelektualizmem. Ale ludziom się podoba, głąby nie rozumieją, ćwierćinteligenci rozumieją i myślą: daje do myślenia, półgłówki uważają, że skoro na ich poziomie to jest wybitny. Cóż, pitbullem i vegą też się wielu zachwycało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX