Kino samochodowe. Gdzie są największe kina samochodowe?

Kina samochodowe działają pełną parą. Wobec braku dostępności kina tradycyjnego, wraca moda na rozwiązania znane sprzed lat. Gdzie załapiemy się na seans? Gdzie są największe kina samochodowe?

Kino samochodowe: Warszawa już organizuje seanse

Wydawać by się mogło, że kina samochodowe lata świetności mają już za sobą. Nic bardziej mylnego. Od jakiegoś czasu ta forma oglądania filmów przeżywa renesans. Na jej spopularyzowanie wpływ niewątpliwie będzie miała także sytuacja epidemiczna. Kina tradycyjne pozostają zamknięte już od kilku tygodni, więc wielbicielom seansów na dużym ekranie pozostaje korzystanie z projekcji pod chmurką.

Pierwsze sygnały o rozpoczęciu działania kina samochodowego przyszły z Warszawy. Auto Kino Warszawa, bo tak nazywa się ten projekt, deklaruje, że na jego ekranie pojawią się znane i lubiane produkcje, które obejrzeć będzie można codziennie, z fotela własnego samochodu. 

Pierwszy pokaz odbył się na terenie Stalowni Praskiej 21 maja 2020. Wyświetlono kultowy "Pulp Fiction" Quentina Tarantino. Cena biletu wynosiła 50 zł za pojazd.

Wiadomo, że kolejne seanse kina samochodowego w Warszawie odbywać się będą w różnych lokalizacjach, z czego najbardziej prestiżowa wydaje się ta na Stadionie Narodowym. 

Kino samochodowe: Poznań jednym z pionierów

Poznań był jednym z pionierów, jeśli chodzi o otwieranie w 2020 roku kin samochodowych. Pierwszy seans zorganizowano już 18 maja, a na ekranie pojawił się wielki hit kinowy ostatnich miesięcy: "Sala Samobójców. Hejter" Jana Komasy, którego film "Boże Ciało" uzyskał nominację do Oscara.

W mieście kino samochodowe zlokalizowano na terenie Wielkopolskiej Giełdy Odzieżowej. Wyświetlanie filmów ma miejsce codziennie o 21:30. Dodatkowo w weekendy puszczane są dwa filmy. W najbliższy weekend widzowie obejrzą:

  • 29 maja (piątek): "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3" oraz "Sala Samobójców. Hejter";
  • 30 maja (sobota): "Doktor Dolittle" oraz "Dżentelmeni";
  • 31 maja (niedziela): "Sonic. Szybki jak błyskawica" oraz "Najlepsze najgorsze wakacje".

Kino samochodowe: Łódź wyświetlać będzie filmy aż do 28 czerwca!

Kino samochodowe w Łodzi zlokalizowano przy stadionie Widzewa. Pierwszy pokaz miał miejsce stosunkowo szybko, bo już 23 maja. Organizatorzy przedsięwzięcia są bardzo ambitni: mają zamiar działać codziennie i pokazywać aż dwie produkcje każdego dnia, do 28 czerwca 2020. 

Filmy, które pojawią się na ekranie łódzkiego kina samochodowego nie będą przypadkowe:

  • poniedziałki to dni dla wielbicieli produkcji o romantycznym charakterze;
  • wtorki to uczta kina europejskiego i polskiego;
  • środy powinny przyciągnąć na Widzew fanów filmów akcji;
  • czwartki przeznaczono dla filmów sportowych;
  • piątki to czas na hollywoodzkie hity kinowe.

Cena biletu dla jednego pojazdu wynosi 45 zł.

Zobacz wideo Popkultura odcinek 38

Kino samochodowe: Kraków ma już pierwsze seanse za sobą!

Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Zarząd Infrastruktury Sportowej postanowiły wykorzystać popyt na kina samochodowe i zorganizowały wydarzenie, które ma miejsce na parkingu przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. Okazało się to trafną decyzją, gdyż bilety wyprzedały się na długo przed seansem. Dlatego pomysłodawcy już szykują się na kolejne wyświetlenia.

Najbliższe projekcje będą miały miejsce już w weekend i rozpoczną się o godzinie 21:00. Bilety można zakupić za pośrednictwem portalu Eventim - sprzedaż zostanie rozpoczęta we wtorek 26 maja. Opłata za miejsce parkingowe wynosi 40 zł. Co możemy obejrzeć?

  • 29 maja (piątek) "Na noże";
  • 30 maja (sobota) "Dżentelmeni".

Projekt prawdopodobnie będzie kontynuowany również w czerwcu. 

Kino samochodowe: Wrocław stawia na jakość!

Kino samochodowe we Wrocławiu zdecydowano się zorganizować na parkingu przy Stadionie Wrocław. Pierwszy pokaz przyciągnął 22 maja prawdziwe tłumy. Organizatorzy deklarują chęć cyklicznej działalności kina aż do sierpnia. Co ważne, wrocławskie seanse pod chmurką wyświetlane są w jakości 4K! Projekcje planowane są weekendowo: w piątki i soboty o 22:00 i 0:30, a w niedziele o 22:00.

Cena biletu dla jednego auta wynosi 50 złotych. 

Więcej o: